sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (1)

  12. ben fırçanın ucuna mac fix plus sıkıp öyle sürüyorum, pigment olarak kullanıyorum denebilir. çok iyi sonuç sağlıyor o şekilde süslüler

  11 ağustos 2018 12:57

  11. Bende sunset paleti var. Farların renkleri harika ama fırçayla sürüldüğünde pek de iyi sonuç vermiyor. Göz altına dökülme yapıyor ve bazı renkler göz kapağında parça parça duruyor. Ben parmakla ugulamayı tercih ediyorum o zaman güzel sonuç veriyor. Artık satılmaması üzücü bir detay

  11 ağustos 2018 11:47 11 ağustos 2018 11:47

  10. bende oh so special paleti var. pigmentasyonu gayet yerinde. biraz tozutma yapıyor ama farların kalıcılığı iyi. pembe mat farlar bana biraz neon geliyor kendime yakıştırmıyorum ama çok güzel makyajlar yapılabilir bu paletle.

  10 ağustos 2018 20:25

  9. Elimde sunset var hediye gelmişti ancak ışıltılı farlarla aram hiç olmadığı için elden çıkarmayı düşünüyorum ayrıca matları belki tamamen farklıdır bilmiyorum ama farın performansından da pek memnun kalmadım parmağımla göz kapağına oturtarak kullanabildim fırçaya pek geldiğini düşünmüyorum

  10 ağustos 2018 15:57

  8. Hem ışıltılı hem mat birçok rengin bulunduğunu ve tonları çok güzel paletler kesinlikle fakat pigmentli olmadığını düşünüyorum, elim çok gitmiyor. Bende enchanted forest ve au naturel paletleri var. Renk skalası çok güzel ama far bazıyla uyguladığım halde 2 saatten fazla göz kapağımda durmadığı için markanın farlarını başarılı bulmuyorum malesef.

  10 ağustos 2018 14:50

  7. çok çok sevdiğim paletlerdir. hatta uygun fiyatlı en sevdiğim farlar bunlar, başka hiç bir uygun fiyatlı markanın bu kadar geniş bir skalası olduğunu düşünmüyorum far anlamında. ingiltere'de bir yeniyetme iken londralı kızlar sayesinde tanışmıştım bu paletlerle, nicedir aşkımız devam ediyor. renkli makyajlardan korkuyorsanız başlamak için güzel bir yer bence. paletlerin temaları bana genelde ilham veriyor veya bir palete koydukları beklenmeyen bir renk sınırlarınızı zorlamanızı sağlayıp denemeyeceğiniz şeyleri denemeniz için sizi kışkırtabiliyor. paletler birbirleriyle de çok güzel kombinasyonlar oluşturabiliyorlar bu arada. rahat rahat hazırlanma imkanım varken en çok sevdiğim şey rastgele iki sleek paleti seçip denemediğim bir kombinasyon yaratmak. makyaja yeni başlıyorsanız neyi sevip neyi sevmediğinizi test etmek için güzel bir imkan. ben soğuk tonlar ve "jewel tones" dediğimiz tonları sevdiğimi keşfetmiştim bu paletler sayesinde.

  evet içerikleri çok temiz değil daha önce de yazılmış o konuda yapacak bir şey yok. kullanımına gelince, farların yapıları sert(bence vice ve naked dönemi öncesi urban decay formülüne yakın; ammo smoked gibi paletlerine benziyor. zaten ammo paletiyle sleek original, smoked paleti ile de sleek storm görmezden gelinemez benzerlikler taşıyor.) bu nedenle tozutma dökülme yapmıyorlar, pigmentasyonları genelde yüksek. ışıltılı farların yapısı gerçekten çok ilginç; en güzel parmağınızla uygularsınız bu farları. parmakla uygulanınca neredeyse "foiled" dediğimiz etkiyi yaratıyor. sık kıllı sentetik bir fırçayla kullanırsanız ise daha dumanlı bir görünüm elde etmeniz olası. en sevdiğim özelliği kalıcı olması; gün sonunda dağılma, bozulma, çizgilenme vs yapmıyor. benim yağlı göz kapaklarımda sabahtan akşama kalıyor ki baz kullanmıyorum kapatıcımı göz kapağıma geçip pudrayla sabitliyorum sadece.

  şık ve zarif bir paketlemesi var seyehatlere götürmek için ideal. çok büyük olmasa da 12 renkle güzel bir çeşitlilik sağlıyor. ki bu nedenle bitirmesi kolay paletler.herhalde 10dan fazla paletini kullanmışımdır, kimisini elimden çıkarttım kimisini bitirdim, bazısını bitirdim koşup yeniden aldım. an itibari ile elimde 7 palet bununmakta. gönlümdeki sıralarıyla

  1-storm: zaten markanın en meşhur paletlerinden biri. spektrumu çok geniş her türlü makyaj çıkar bundan ama beni jewel tonesa aşık eden palettir(ud smoked palete çok benziyor bu arada, fazlası var eksiği yok). bence markaya şans vermek isteyenler buradan başlayabilirler. ben bir kere bitirdim sayılır 12 renkten 9u bitmişti, yeniden aldım. gathering storm isimli farın aşığıyım, soğuk tonlu smokey makyaj yapacağımda elim hep buna gidiyor. firestorm ve dust storm gibi renkleri ise tüm göz kapağına iyice dağıtıp kullanmayı çok seviyorum.

  2-a new day: naturel tonlar seviyorsanız çok güzel bir günlük palet. benim seyehat paletim. an itibari ile bitirmek üzereyim, biter bitmez yenileyeceğim. carpe diem ve silver lining kombinasyonu imza makyajım resmen. paletin tek eksiği içinde mat siyah olmaması ama güzel koyu bir kahvesi var.

  3-enchanted forest: bence markanın en olağandışı paletlerinden. en ilginç kombinasyonları bu paletle yakaladım. perla rengine bayılıyorum( a new dayden carpe diem ile beraber muhteşem oluyor) ayrıca bu far anastasia'nın limited prisim paletindeki, dimension rengine çok benziyor bence, tabi yapılar farklı. daphne rengi de oldukça ilginç bir renk. drizzela rengini tüm göz kapağına yayıp crease bölgesine şeftali bir far geçince çok hoş oluyor. beatrice ve anastasia ise çok çok sevdiğim tonlar, doğal makyaşlara hoş bir ekleme yaparak makyajınızı ilginçleştirebilirsiniz.

  4-vintage romance: bu da oldukça sıra dışı paletlerden. mor renk makyaj seviyorsanız şans verebilirsiniz. ancak üst sıradaki renklerle oldukça günlük makyajlar çıkartmak da mümkün. çok güzel bir mat geçiş rengi var palette. Cannes ve L.A renkleri tam sür çık renkler. ama benim için paletin yıldızı a vow in venice. keşke o sondaki siyah da mat olsaydı.

  5-ultra mattes v2: bu paleti çok kullanıyorum aslında, pigmentasyonu müthiş. her makyajımı tamamlayıcı bir mat renk bulabiliyorum. thunder smokey makyajlarda çok güzel bir etki yaratırken, villan sahip olduğum en güzel renklerden biri özellikle dış köşe ve kirpik dibinde çok hoş bir etki veriyor. ela, yeşil ve kahverengi gözlere de çok yakışıyor. aynı şekilde highness da kirpik dibinde kahverengi gözlerdeki sıcak tonu iyice ön plana çıkartıyor. olur da bir gün biterse bu paleti de kesinlikle tekrar alırım ama az az kullanılan koyu renkler olduğu için pek ihtimal vermiyorum. p.s elinizde sarı ve bronz farınız varsa bu palet ile anastasia subculture makyajlarına benzeyen makyajlar yapabilirsiniz. (axis yerine orbit, mercury yerine thunder, all star yerine villan, fudge yerine paper bag vs)

  6-oh so special: güzel bir palet ancak renkler benim tarzım değil pek. sağ alttaki mat renkleri kullanıyorum; özellikle wrapped up. glitz de storm paletindeki gathering storm ile bire bir aynı. bitince tekrar almayacağım.

  7-on the horizon, yine renkleri bana çok hitap etmediği için çok sevmediğim bir palet. sadece moss ve pine cone renkleri için tutuyorum bunlar bitince paleti elimden çıkartacağım.

  şu anda elimde olmayana paletlere gelince

  *au naturel: beni hayal kırıklığına uğratan tek sleek paletiydi. pigmentasyonu zayıf. bence serinin en zayıf halkası halbuki çok umutluydum kendisinden. elimden çıkarttım

  *arabian nights: çok çok güzel bir paletti, sınırlı üretim olanlardan. az az keyifle kullanıyordum iddialı renklerini ancak bir kaza sonucu palet kırıldı. imkanım olsa tekrar elimde olmasını isterdim.

  *garden of eden: güzel bir palet. özellikle üst sıradaki boz-kahve(taupe) renkler çok başarılıydı. palette sevdiğim renkeler bitince vedalaştım, yeterince renk çeşitliliği sağlayan bir palet olmadığı için tekrar alma gereği duymadım.

  *bad girl: fena değildi ancak daha fazla sevdiğim paletler olduğundan daha güzel değerlendirebilecek birine verdim.

  ilgili medya:
  1
  10 ağustos 2018 12:20 10 ağustos 2018 17:48

  6. swatchlarda harika olmasıyla ama fırçada gerçekten bir kabus olmalarıyla bilinen paletlerdir.

  Çok sert oldukları için tozutmuyorlar ama aynı durum bize dezavantaj olarak geri dönüyor ben asla bu paletlerle fırçalarımı birlikte kullanamıyorum oysa renkler çok güzel...

  9 ağustos 2018 23:32 9 ağustos 2018 23:34

  5. Şahsen balm’ın farlarından daha çok sevdiğim palet tozutması,uygularken göz altını batırması balm’ın farlarından çok daha az. Ayrıca inanılmaz pigmentli ve kalıcı. Renkleri karıştırmakta zorluk yaşamıyorsunuz. Fiyatı da indirimlerde çok uygun. Bende storm, enchanted forest, on the horizon ve ultra mattes v2 paleti var. Ben bu markadan far paleti alacaklara, elimdekilerden enchanted forest paletini öneririm doğal ve gösterişli makyajlarınızı çıkarabilirsiniz çok rahat. Oh so special paletini de almayı çok istiyorum ama ev far paleti doldu gerek yok diye kendimi sakinleştirip hızlıca uzaklaşıyorum sleek standından her indirimde

  9 ağustos 2018 07:41

  4. elimde çok fazla benzer renkler var diye bir türlü alamadığım fakat testerlarından bile pigmentasyonu anlaşılabilen paletler. gratiste çekmeceli bir şekilde duruyor testerları rafta. hem yumuşak yapılı farlar, hem de parmağımı dokundurup çektiğim halde gayet yoğun bulaştı, tozutma vs de olmadı. elimdeki farlardan biten olursa sleek paletlerden alacağım bir tane.

  9 ağustos 2018 00:31

  3. pigmentasyonları çok güzel, tozutma yapmıyor, indirim döneminde fiyat/performans oranları çok güzel ve farların renkleri de çok güzel. ben oldukça fazlaca beğendim.

  8 ağustos 2018 20:49