yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (78)
  • oylar (50)
  • medya (9)
  4

  78. Sleek Türkiye'den kalkmadan önce yapılan büyük indirimden 2019 Mart'ta satın almıştım 40.25 liraya. Fondöten ve gözaltı kapatıcısı benzeri ürünler kullanmayı sevmiyorum, olsa olsa gözaltı kapatıcısı belki ama fondöten asla ve bu palet çoğu kişinin de burada belirttiği üzere yaldır yaldır parlıyor arkadaşlar. Bu yüzden özellikle ten makyajınız yoksa abartılı durabileceğini düşünüyorum ama bununla probleminiz yoksa ve uzaydan görüneyim diyorsanız seversiniz. Benim şahsen bununla problemim yok, o nedenle sevdim. Yine de dikkatli kullanılmalı, az sürseniz bile kendini fazlasıyla belli ediyor çünkü. Ve evet içinde sim var ama aydınlatıcı diye sim koyalım olsun bitsin diye düşünülmemiş, parlaklığı kör edici zira. Aydınlatıcı beklentinizi karşılıyor bu açıdan. Zamanla da alışıyorsunuz ve simler sizi rahatsız etmiyor, zaten elinizi korkak alıştırırsanız sim sim de durmuyor çok fazla. Yüzümde bu aydınlatıcı varken marka soran kişi de çok oldu.

  En baştaki ecliptic adında pembe krem bir aydınlatıcı, parça parça durduğunu söyleyenler de olmuş. Altında başka bir ten ürünü kullanmadığım için midir bilemem ama çok alıp yaymaya çalışmadığım müddetçe parça parça durmuyor hiç. Çok miktarda alıp uygulamaya çalışınca o parça görünümünü oluşuyor maalesef, bu yüzden küçük küçük alıp artırılması gerekiyor bence. Ve rengine rağmen paletin günlük en kullanılabilir ve doğal duran aydınlatıcısı da bu bence. En doğal olanı olmasına rağmen parlaklığı, özellikle de güneşin altında çok memnun edici.

  Hemispehere: Paletteki en yaldır yaldır parlayan aydınlatıcı bu bence. Şöyle bir parmakla alıp hepsini denediğinizde de görebilirsiniz bunu. Pembe lila tonlarında ve ben buradayım diye bağıran bir aydınlatıcı. Renk açısından herkesin tercihi olmayabilir, özellikle de ilk aydınlatıcının aksine rengini aşırı belli ettiği için.

  Subsolar: Palette tek başına kullanamadığım ve sim içermesinin beni rahatsız ettiği tek aydınlatıcı bu. Zira pigmenti transfer olmuyor asla. Çok açık ama cırtlak da olmayan sarı bej bir renk bence ve sanırım sarı alt tonlu beyaz tene sahip olduğum için bu renk benim cildimde hiç belli olmuyor. Sürdüğüm zaman sadece simleri görünüyor yani. Tek başına bir işlevi yok yani benim için.

  Equinox: İçlerinde en sevdiğim toz aydınlatıcı bu. Tek başına en doğal ve güzel duran toz aydınlatıcı da bu Paletteki. Subsolar gibi değil, pigmenti var ve sadece sim durmuyor, Hemispehere gibi aşırı pigmentli de değil, orta. Beyaz tenlilerin çok seveceğini düşünüyorum. Özellikle Subsolar ile karıştırarak uygulamayı seviyorum, birlikte bayağı güzel bir ikili oluyorlar. Tek başına bende işe yaramayan Subsolar, Equinox ile birlikte bayağı güzel bir hale bürünüyor.

  Kısaca, çok abartmadan doğru bir fırça ile sim sim durmayan ve yaldır yaldır parlayan bir aydınlatıcı görünümü elde edebilirsiniz. Paketi de çok şık ve küçük bir aynası var. Birkaç kere düşürdüm, kapağı hiç kırılmadı ama Equinox'un bir kısmı Hemispehere'in ise neredeyse fark edilmeyecek bir parçası gitti. Diğer ikisinde tık yok özellikle Subsolar panından ayrılıp yere çakılmasına rağmen gram kırılmamış, taş gibi olması ile pigmentinin gram transfer olmamasını buradan birbirine bağlıyorum. İçinden çıkan fırça hiçbir işe yaramıyor. İndirimli bir fiyatla drugstore aydınlatıcılar içinde tercih edilebilir bir ürün. (İndirimsiz hiçbir ürün fiyatını hak etmiyor bence.)

  ilgili medya:
  4
  14 haziran 14:26 18 haziran 12:57

  2

  77. Gerek youtuberlar gerek makyaj bloggerlarının övüdüğü bir palet olmasına rağmen ben kullandığımda yüzüme sim sürmüşüm gibi duran, istediğim highlighter efektini vermeyen ürün. Şu anda sadece far olarak kullanıyorum ziyan olmasın diye

  30 nisan 10:01

  5

  76. Şık, sade ve asil bir ambalaja sahip highlighter paleti. Fazlasıyla Göze hitap eden bir ürün. 4 renkten oluşuyor ve bunlar; ecliptik, Hemisphere, subsolar ve equinox. ciltle çok güzel bütünleşiyor, incecik ve homojen duruyor ve Asla pütürlü bir görüntü oluşmuyor. Bu kadar parlamasına rağmen nasıl incecik duruyor merak ediyorum...

  En sevdiğim kullanım biçimi ise; subsolar (sarı) ve equinox'u (somon) karıştırıp elmacık kemiği boyunca uygulamak. Hemisphere (lila) ise benim ten rengimde fazla beyaz beyaz durduğu için Bu yüzden onu elmacık kemiğinin en tepesini vurgulamak için kullanıyorum ve harika oluyor. Ayrıca göz pınarlarında da efsane duruyor. Hemisphere ayarlı kullanıldığı takdirde çok iyi bir görüntü oluşturuyor diye düşünüyorum.

  Sleek markası ülkeden çekildiği için de bir miktar üzgün olduğumu belirtmek isterim. Beğendiğim birçok ürünü olmasına rağmen almamıştım, keşke alsaydım...

  ilgili medya:
  1
  9 nisan 22:10 9 nisan 22:52


  5

  75. Karma ciltli yüzüme aldığım ilk ve tek aydınlatıcı. Geçen sene sleek ülkeden çekilirken yanında mat metalik ruj olan bir set içinde satın almıştım.

  En korktuğum şey aydınlatıcının sim sim durmasıydı. Öyle de durdu zaten. Ama zamanla ürüne de alıştım parlaklığı da çok hoşuma gitmeye başladı. Kesinlikle güzel bir ürün. Sim sim durmasını artık o kadar dert etmiyorum, parlamak hoşuma gidiyor. Yalnız bu ürünü pudra sürülen yerlere kullanınca ciltle bütünleşmiyor ve gerçekten simler aşırı belirgin oluyor.

  İçinde herkesin dediği gibi 1 krem, 3 toz ürün bulunmakta. Krem ürünü fondötenden önce elmacık kemiklerinizin üstüne biraz sürerseniz çok doğal bir görüntü ortaya çıkıyor. Bir de toz ürünle desteklerseniz daha da parlıyor, kalıcılığı da kesinlikle artıyor. Fakat çoğu zaman bu olaya üşenip sadece toz olanları tercih ediyorum. Bir fan fırçayla üç toz aydınlatıcıyı karıştırarak kullanıyorum. Sadece elmacık kemiklerimin üstüne kullanıyorum çünkü zaten T bölgem gün içinde parlama yapıyor. Simli durduğu için de zaten burnuma, çeneme sürmek istemezdim açıkçası.

  Ürünün kalıcılığı gayet yerinde, kaliteli bir ürün gerçekten. Geçen sene martta almıştım neredeyse 10 aydır kullanmama rağmen toz ürünlerde hiçbir azalma yok. (gizlinot: Krem ürün hızlı tüketiliyor) Uzun yıllar bozulana kadar benimle olacak gibi duruyor.

  Sleek keşke ülkemizden çekilmeseydin. (gizlinot: Üzgün surat)

  15 ocak 12:21

  3

  74. kapağı kırıldığından beri çekmecenin bir köşesinde duruyor kullanmıyorum. makyaj malzemelerinin ambalajlarının böyle kolay kırılabilir olması gerçekten çok kötü. kullanımı direkt etkiliyor malesef. çok daha sağlam ambalaj yapmalılar.

  15 ocak 10:03

  73. sim sim durduğu bir gerçek fakat bir aydınlatıcıdan ne bekliyorsanız onu size veriyor. Renkli göz makyajların da çok yakıştığını düşünüyorum. Bir çok aydınlatıcıya sahibim ama elim bu palete de sık sık gidiyor. iyi ki sahip olduğum bir ürün. seviyoruz merkez.

  14 ocak 18:04

  4

  72. En başlarda hiç sevmediğim, alıştıkça çok beğendiğim aydınlatıcı paleti. Dozu iyi ayarlandığında sim sim durmayan, ışıl ışıl patlayan bir aydınlatıcıya dönüşüyor. Elimin sürekli gittiği bir palet, iyi ki almışım dediğim ürünlerden

  14 ocak 16:43


  2

  71. açıkçası bu ürünün çok abartıldığını düşünüyorum. dışardan bakıldığında çok güzel, renkler mükemmel, ambalaj zaten çok sık. gelin görün ki ciltte duruşu hiç de beklenildiği gibi değil. bir kere homojen olarak yayılmıyor ve aradan 1-2 saat geçtiğinde yüzünüzü sim basmış gibi oluyorsunuz. zaten oldukça uyguna almıştım ama elim hiç gitmedi. uygun fiyatlı çok daha güzel aydınlatıcılar var.

  14 ocak 12:43

  70. Sleek markasının ülkemizden çekilecegi sırada almıştım. Ambalajı çok şık. Renklerin hepsi sim barındırıyor. Krem olanla anlaşamadık biraz kuru bir yapısı var. Diğerlerini dönüşümlü olarak kullanıyorum ıslak bitişli olmaları ve parça parça durmuyor olmasını çok seviyorum. Büyük panı sayesinde uzun yıllar yeni aydınlatıcı almama gerek olmaz diye düşünüyorum bu yüzden indirimli fiyatını sonuna kadar hakediyor.

  18 ekim 2019 12:19

  69. Bu paletimi de gratisten çekildiği dönemde far paletinin yanında hediye olarak almıştım ve keşke daha önceden sahip olsaymışım dedim kullandığım bütün highlighterlardan çok daha iyi . İçerisinde 1 kremsi 3 tane toz şeklinde olmak üzere 4 renk bulunuyor ve sürdüğünüz anda o kadar doğal bir yansıma oluşuyorki yüzünüzde asla simsim kalıp gibi durmuyor resmen cildinizle bütünleşiyor.

  10 eylül 2019 16:54 12 eylül 2019 11:10