4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • oylar (15)
  • medya (1)
5

28. ilk defa dün kullanmaya başladım. regl olayım da kullanayım, yorum yazayım diye bekliyordum :) öncelikle kokusunu çok tatlı buldum, hoşuma gitti. bebek bebek, pudra gibi kokuyor. yapısı ne ince ne kalın, üzerinde şeritler, desenler vesaire yok. kanatları geniş ve yapışkanı kuvvetli. orkid gibi fışırdamıyor, acıtmıyor, sert değil. emiciliğini de iyi buldum. ancak bundan once orkid infinity kullanan biri olarak, sıvıyı tamamen emip pedin arka yüzeyine hapseden görüntüye alışmışım. sleepy'nin yüzeyinde kırmızılar görünce önce bir tuhaf oldum :) ayrica iki kez sivinin sağa doğru kaydığını gördüm (kanata doğru). ama benim oturma şeklimden de olabilir. bu beni biraz korkuttu çünkü kanatlarda orkid'in diğer ürünlerinde olduğu gibi sıvıyı emen petek dokudan yok (bu galiba kotex'te de yok). ama ben beğendim şimdilik. sırf saf su ile geliştirilmiş olması, bambu içermesi, bembeyaz ve şeritsiz olması ve güzel kokusu yüzünden bile alabilirim. ama tabi orkid infinity'yi bir kenara atamam. dönüşümlü kullanırım.

15 ağustos 12:59

5

27. 6'lı gece olanını denemek için almıştım. Fiyatı da 1.99 tl idi. Hafif bir kokusu var. Diğer pedlere göre biraz kalın gibi geldi ama rahatsız edecek şekilde değil. Herhangi bir sızıntı yapmadı. Bundan sonra küçük boy yerine büyük boy olanı alırım

11 ağustos 22:22

26. çok rahat, orkid'de yaşadığım gece kaşıntı sorununu hiç yaşatmamış ped markasıdır. ben normal olanını kullandım.yüzeyi çok yumuşak hiçbir şekilde naylon hissi vermiyor. çok hafif bir kokusu var, o da bambudan yapıldığı için midir bilemiyorum. çok fazla kanamam olduğunda kullanmadım o yüzden emicliği hakkında pek yorum yapamayacağım. ancak çok önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta da şudur ki; içinde ne olduğunu bilmediğimiz küresel markaların pedlerini tercih etmek yerine türk malı olanları tercih etmemiz gerektiği.

11 ağustos 13:00 11 ağustos 13:02


25. Bitek bende mi alerji yaptı bu meret ya üstelik bebek bezi gibi çok kalın hiç ama hiç sevemedim gönlümün sultanısın orkid platinium 💕

11 ağustos 10:03

24. Burada övüldüğü kadar varmış. Uygun fiyatlıdır. Yazları rahat regl dönemi avantajı sunan ped markası. Daha da başkasına bulaşmam. Çok sevdim. 

11 ağustos 01:32

23. şu an regl dönemindeyim ,merak ettiğimden dolayı dün akşam rossmann dan 24 lü gece paketini 10,90 tl ye aldım. indirimde idi. şöyle söyleyeyim ; 2 numaralı uzun pedini almışım ben , öle çook uzun bi ped değil , uzunluğu yeterli , watsons ın kendi marka pedi ile hemen hemen aynı. hem görüntü hem performans olarak. olabildiğince kalın , (ki bu ağustos ayında kalın ped hiç ama hiç çekilmiyor) , sıvıyı hiç emmiyor gibi , birazcık emse bile çok yavaş emiyor , o ıslaklığı ziyadesiyle hissediyorsunuz , yüzeyi dümdüz. alınmayabilir derim ben , yalnız paketin içinde ped sayısının çok olması ve bu sayıya göre gaayet uygun fiyatıyla derseniz ki ben bunu alayım , sık sık değiştiririm ; siz bilirsiniz derim.

10 ağustos 13:11

5

22. Aniden başlayan regl dönemim için marketten 3 tl'ye ufak paketinden aldığım ped. Yaklaşık 1 senedir kotex kullanan birisi olarak çok memnun kaldım.

Çok ufak olur mu olmaz mı diye düşünürken boy 1'i aldım ve kotexin en ufak pedinden daha geniş olduğunu fark ettim. Biraz kalınca ve kanatları da oldukça geniş-uzun. Kotex son zamanlarda paketlerini değiştirdikçe kanatları da ufaltıyordu. Üzerinde hiçbir desen, renk yok. Dokusu ise ne orkidinki gibi naylonsu ne de kotex gibi pamuklu. Sanki hafif kaygan bir kumaş kaplı. Emiciliği çok güzel. Çamaşıra zamk gibi yapışıyor. Ayrıca paketin üzerindeki pedi sardıktan sonra kullandığımız ufak bant da büyük ve kuvvetli. Bu ay yoğun bir regl dönemi yaşamama rağmen ne gece ne de gündüz sıcağında beni yarı yolda bıraktı, parçalanma yaşamadım. Fiyatının da diğer pedlere oranla uygun olduğu düşünülürse bundan sonra buldukça alırım.

4 ağustos 19:01 4 ağustos 19:01


3

21. Beğenmediğim bir hijyenik ped oldu. Ben 3 lü seriyi 21 liraya aldım. Sonuç hüsran 3 ünde de sızdırma problemi var.Bembeyaz yüzey yapınca bariyer yapmayı unutmuşlar. Hiç rahat edemedim. Pamuksu yüzeyi için kotexe devam ediceğim.

3 ağustos 16:40 5 ağustos 23:28

5

20. Sözlükte görüp merak etmem üzerine a101’de görüp aldığım ped.22 adeti 5,99 lira olan Tam bir fiyat performans ürünü.dokusu yumuşak, normal pedlere göre bir tık kalın ama insanı rahatsız edecek düzeyde bir kalınlık değil.düz beyaz olması tedirgin etti o mavi şeritli bölgelere alışmışım orkid ve molpedde ama taşırma kesinlikle yapmadı.kısacası orkid ve molped’in naylonumsu yüzeyinden, kotex’in taşırmasından bıkmış biri olarak sevdim.

2 ağustos 19:01

4

19. İlk açtığım andan itibaren bebek bezi koktu nedense. Sleepy diye cok fazla kafaya takmadım nasıl olsa bebek bezi markası aynı zamanda. Sanırım bebek bezi kokusu bambu kokusu.

Pedden bahsetmek gerekirse, gayet güzel. Renklendirici içermiyor ve ayrıca naylon vs. olmadığı çok belli.

Ben normalde orkid, kotex kullanırdım ve popo kısmına doğru akmalar sürekli olurdu. O yüzden rahat oturamazdım. Sürekli dikkat etmek zorunda kalırdım. -Heykel gibi yani- Sleepy ile rahat da oturdum, gezdim tozdum ve tuvalete girdiğimde şok oldum. Hic akma olmamıştı.

İlk kullanmada belki kullanmam falan diyebilirsiniz ama sonradan gördükçe internet sitesine girip her şeyi almak isteyebilirsiniz. (link: www.sleepy.com.tr Sleepy )

Sevgilerle :)

29 temmuz 17:35 3 ağustos 18:14