3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • oylar ()
  • medya (2)

41. emiciliği düşük ama ilk defa adet sonrası pişik olmadım. ama ıslaklık hissi cidden kötü saatte bir ped değiştirmek zorunda kaldım. ama açtığımda pek de kan olmadığını gördüm. iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var. bilemedim bir süre daha kullanacağım.

14 eylül 10:27

40. benim için tek artı yönü uygun fiyatı olan ped markası. sana öfkeler hazırladım uzun ve kalın versiyon sleepy hijyenik ped. her şeyi geçtim, neden ama neden sızdırıyorsun? emilimi de düzgün yapamayacaksan neden adın ped? ben beğenmeyen tarafım kesinlikle. emilim olmadığı için oradan oraya kayıp duruyor, kayıp durduğu için kaşıntı yapıyor, kaşıntı tahrişe sürüklüyor. bebek beziyle geziyorum gibi varlığını fazla hissettiriyor ve zaten hayattan bezmiş bir durum içindeyken yanlış ped kullanımı ile hepten cinnetin eşiğine gelmek istemediğim için bir daha almayı düşünmüyorum.

14 eylül 09:48

39. Yoğun günlerde sızdırması dışında çok sevdim. Ben regl başlangıcı ve sonunda kullanıyorum, pamuk gibi hissiyatı çok iyi. Malesef orkidin içindeki bir maddeye alerjim olduğu için kotex kullanıyorum. Kotex de aşırı tahriş ediyor, can yakıyor. Umarım sızdırma olayını geliştirirler de her gün sleepy kullanırız. 

14 eylül 00:20


38. Sleepy Maxi Kalın Ped kullandım.(gizlinot: Normal olanı) 10'lu pakedini 1.50 tl gibi bir fiyata aldım. Bebek bezi gibi geldi başta kalınlığından dolayı. Ancak reglin 3. ya da 4. gününde sürtünmeden dolayı külot çizgisinde oluşan yanma hissini yapmadı. Kenarları iyi yapışıyor. Tahriş edici bir dokusu yok. Kokusuz. Ben bunu akıntımın çok olduğu ya da skinny giydiğim günlerde değil de azalmaya başladıktan sonra kullanırım. Kendimi bezleyip yatmak hoşuma gitmedi değil.(gizlinot: swh)

ilgili medya:
1
13 eylül 22:29

2

37. dün rossmann’dan 8lisini 3 liraya aldım. favori ürünüm orkid infinity almak için girmiştim ama hemen yanında duran sleepy, ambalajına verilmiş ekolojik görüntüyle dikkatimi çekince alıp inceledim. bambu liflerinden yapılmış olması polyester life göre cazip geldi. fiyat da denemek için uygun olunca aldım. 

bambu liflerinin hafifliği kendini hissettirmiş. biraz kağıtsı bir yapı ama standart pedlerin pamuksu diye itelediği polyester hışırtıdan çok daha konforlu. 

emicilik konusunda orkid infinity standartı çok yükselttiği için bunu diğer orkid platinum ve kotex’e göre yorumlamak istiyorum. bir pedin emiciliğinden beklentim kanı olduğu gibi alt yüzeye hapsedip cilde temas eden üst yüzeyi kuru tutmasıdır. sleepy bu noktada biraz zayıf. sabah saatlerinden bu yana yarattığı ıslaklık hissi yüzünden her fırsatta değiştirdim, paket bitti bile. arkasını çevirip baktığımda pedin iç yüzeyine hiç geçiş olmadığı görülüyordu. tüm sıvı üst yüzeyde dağılarak tutulduğu için ıslaklık kaçınılmaz oldu tabi. 

sızıntı yok. zaten kanamam çok yoğun olmaz ama dediğim gibi az kanamaya rağmen yüzeydeki ıslaklık çok rahatsız etti.

hışırtı da yok. vücutla ve çamaşırla uyumu iyi. 

kaşıntı tahriş de yok. tabi o ıslak yüzeyle sık değiştirmeyip uzun saatler temas etmek zorunda kalsaydım pişik kaçınılmaz olurdu diye düşünüyorum. 

yani şöyle elbette ped sık değiştirilmeli ama uzun yolda bir otobüsün 4 saat arayla mola vermesi, 2 saat süren uçuşlar, değiştirmek için uygun tuvalet bulmak gibi koşulları düşününce bir pedin size ortalama 6 saat kadar güven verebilmesi gerek. sleepy bu güveni vermiyor. 

bambu olması falan çok hoş ama organik pedler gibi bu da sınıfta kaldı  benim nazarımda. menstural cup ve tampon kullanmayı tercih etmiyor ve bütçe sıkıntısı çekmiyorsanız; tüm sıvıyı alt yüzeye hapsedip üst yüzeyde neredeyse bir damla kadar kan görüntüsü bırakan, süper kuruluk sağlayan, yumuşacık gerçek pamuksu hissiyle (gbkz: orkid infinity) 10lu paketine 14 lira (zamlı fiyatı) vererek özel günlerinizi rahatça geçirebilirsiniz.

ek: yazarlarımız diğer pedlere göre kalın bulmuş. acaba boyutuna göre kalınlığı değişiyor mu diye düşündüm. ben normal boyunu aldım ve pamuksu yüzey diye satılan kotex’ten çok çok ince olup orkid platinum ve infinity ile aynı incelikte buldum. uzun ve gece boylarının kalınlıkları farklı olabilir. (gizlinot: yerli ve helal olduğunu belirten girdiyi görünce altından hangi akp’li çıkacak demiştim ki gaziantep eski il başkanı eruslu’nun çıktı. akp’li olmayan sanayici mi kaldı gerçi. gaziantep’teki fabrikasından sırf sendika üyesi diye işçileri çıkarması da özgeçmişlerine çok yakışmış.)

13 eylül 22:18 14 eylül 00:48

36. Kotexten başka ped kullanmayan ben, bu pede aşık oldum. En yoğun günlerimde bile sızdırma yaşamadım. Kokusu harika paketi açınca müthiş bir bambu kokusu geliyor. Eğer seviyorsanız hoşunuza gidecektir. Tek handikapı diğer pedlere nazaran biraz daha kalın oluşu onun dışında bir şans verilmeli.

13 eylül 17:46 16 eylül 18:53

35. Senelerdir kullandığım kotex'i aldatabileceğim kadar beğendiğim uygun fiyatlı bir hijyenik ped markası.

Pamuksu bir dokusu var, plastiğe değme hissiyatı yaratmıyor, henüz sızdırma gibi bir problemle karşılaşmadım, çamaşıra yapışmama gibi bir sorunu da yok ve ayrıca kotex'e göre çok kalın da değil. Bonus olarak da kotex'e göre daha uygun fiyatlı. İndirim döneminde yedekleyebileceğim yeni bir hijyenik ped markası daha oldu benim için, oldukça mutluyum.

13 eylül 14:26


34. Benim bu pedde en sevdiğim şey açarken kanatlarının her birinin ayrı yapiskani olması,mesela orkidde iki kanat için tek yapışkan var ve çekince o anda öteki taraf anlamsız bi yere yapisiveriyor,bu şekilde ayrı ayrı olunca camasira kontrollü bi şekilde yapisiyor.ayrıca yumuşacık,ve çok uygun fiyatlı.

Tanım : Reglimin son günlerinde çok koruma beklemediğim için aşırı naylonsu orkid yerine kullanmayı tercih ettiğim ped.

13 eylül 14:13

33. Ben de hiç sevmeyen taraftayım. Seyahatte yanıma almıştım. Kuzenim bunu severek kullanıyor hatta stokladı bile. Ama bende öyle bir alerji yaptı ki anlatamam. Geceleri uyuyamadım, uykudan uyandım. Kotex’e tekrar döndüm. hiçbir pedin bu kadar alerji yaptığını hatırlamıyorum. hiç geçmeyecek sanmıştım. felaket tahriş oldu. bu da beni üzdü açıkçası çünkü fiyatı daha uygun. ondan dolayı daha iyi olurdu. bir de normal pedlere göre biraz daha kalın gibi. haşır huşur ses çıkarmıyor böyle kaydı derdide olmamıştı. benim için en büyük eksisi alerji yapması oldu. anormal derecede yaptı yani. ama çoğu kişi memnun.

13 eylül 00:52

32. malesef sevemedim. pamuklu doku resmen sağa sola toplandı. ortası boş kaldı. nasıl oldu ben de anlamadım. oysaki alırken çok ümitliydim.

12 eylül 18:44 12 eylül 18:44