yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (149)
  • oylar (93)
  • medya (6)
  1

  149. Dokusu, yumuşaklığı, hışır hışır olmayışıyla kalp eriten ped. ama gelin görün ki emiciliği olmayan, ıslak pis hissetiren, kanatlar sabitlenmediği için her an herşey olabilir diye strese sokan bir yapısı var maalesef. Yani yeterince stresli bir dönem değilmiş gibi iki gözüm arkamda gezemem değil mi? yumuşaklık ve naylon hissi olmadığı için yeniden almak istesemde emicilik, adeti yoğun geçen biri olarak bana yeterli gelmedi, benimle değilsin üzgünüm :( adeti hafif geçen kişiler şans verebilir, ilk evde denemenizi tavsiye ederim sonra sıkıntı çıkmasın.

  Edit: parfümsüz pedlerden bile daha çok koku yayıyor sanki (kan kokusu) hatta herkes kokuyu alacakmış gibi bi hissiyat veriyor, başka böyle bir durum yaşayan oldu mu? -.-

  5 şubat 02:04 7 şubat 01:59

  148. En sevdiğim ve rahat ettiğim ped markası Kotex. Bir ara annem Sleepy almış, hâlâ ara ara alır. Kotex ile ne kadar rahatsam Sleepy ile de o kadar rahatım. Pamuksu üst yüzeyi olan pedler bunlar ve tahriş ya da ter yapmıyor bende diğerleri gibi. Ben gayet memnun kaldım.

  28 ocak 03:26

  3

  147. Her pedi kullanamıyorum, bazıları cildimi tahriş ediyor. Dokusu yumuşacık, cildimi asla tahriş etmedi. Normalde kotex kullanıyorum ve kotex'ten kesinlikle daha iyi dokusu.

  Kanamanın yoğun olduğu dönemlerde asla kullanılmaması gerekiyor. Yumuşaklığı ve pamuksuluğu aslında yanıltıcı. Çünkü taşırıyor ki ben bu problemi yıllardır yaşadığımı hatırlamıyorum. Günü fazla hareketli geçiren kişilerin daha da dikkatli olması gerekiyor. Fazla harekete dayanmıyor ve bazı yerlerden yırtılıyor.

  Ben adetimin son günlerinde ve sadece evde olacağım günlerde kullanıyorum. Ancak dışarı çıkacaksam yahut kanamam yoğunsa kotex'le devam ediyorum.

  27 ocak 23:44


  146. Reklamlarda görüp bir bakayım diyerek aldığım üründür. Yapısı çok kalın, bebek bezi takmış gibi hissettiriyor. Emiciliği kuvvetli, kokuyu hapsetmiyor. Kaşıntı yapıyor, cilt hava almıyor. Fiyatı uygun fakat tek beğendiğim nokta emiciliği olduğu için mecbur kalmadıkça kullanmam. 10 üzerinden 5 verilebilir. Kotexe devam

  27 ocak 15:18 28 ocak 00:46

  5

  145. Yıllar sonra bana oh be dedirten hijyenik ped markası. Eski kotexleri hatırlayan varsa (gizlinot: Ülkemizde ilk çıktığı günlerde kotex pamuklu bir peddi, şimdi ise pazar poşetinden hallice) ondan bile iyi olduğunu söyleyebilirim. Naylon plastik hissinden, koku ve hışırtıdan çok bıkmış, plastiğin ve kimyasalın bu denli fazla kullanıldığı diğer markaların pedleri ile kendime zarar veriyor olma fikrinden bunalmışken denemeye karar verdim, ve bingo! Neredeyse çamaşır yüzeyi gibi hissettiriyor, koku oluşturmuyor, hışırdamıyor, sızdırmıyor ve benim için en önemlisi aşırı naylonlu olan pedler gibi hassas bölgeyi nem ile buz gibi soğutmuyor. Bu son yazdığımı yaşayanınız varsa ne dediğimi anlamıştır. O soğukluk hissinin sancıyı dahi arttırdığına eminim. Ama sleepy pedin pamuk ve bambu da içermesi sebebi ile bu soğuma hissini yaşatmadığından eminim. Tabii bu pedde yüzde yüz temiz ve doğal falan değil. Ama diğerlerine oranla çok ama çok daha doğal bir hissi var. Emicilik kısmına gelirsek bir orkid performansı beklemeyin. Sızdırma yapmıyor ama en yopun günde kanı göremeyeciğiniz şekilde hapsetme gibi bir durum yok, zaten sık değiştirdiğimiz bir ürün olduğundan bu sorun değil. İyi tarafından bakarsanız bu sayede ped bebek bezi gibi de şişmiyor, sadece orada yumuşak yumuşak duruyor. Yapışkanlığı sorunsuz. Diğer pedler pişiğe bile sebep olurken bu cidden çamaşıra en yakın rahatlığı yaşattı bana. İyi ki denedim, adat kabı, adet çamaşırı ya da ykp(gizlinot: Yıkanabilir kadın pedi) 'ne geçene kadar bunu kullanırım. Evet hazır pedden tamamen kurtulmak için elimden geleni yapıp, hem kendime hem cebime hem de doğaya verdiğim zararın vicdan yükünden de kurtulmaya kararlıyım. O güne kadar ise seninleyim sleepy.

  27 ocak 00:25

  144. Bende çoğunluk gibi uygun fiyatlı oluşundan dolayı satın aldım. Daha önce kotex satın alıyordum bu yüzden sadece onunla karşılaştırabilirim. Emiciliği kotex'e göre az ama ben hijyen açısından 2-3 saatte bir değiştirdiğim için bu ıslaklık beni rahatsız etmedi. Gece olanının uzunluğu oldukça yeterli hatta büyük bile kalıyor. Dışarıya çıkma çamaşıra bulaşma gibi durumlar yaşamadım. Dönem dönem 40'lı 60'lı paketlerine çok uygun fiyata rastlıyorum bu yüzden tercih edilebilir bir ürün oldu benim için.

  23 ocak 19:11

  5

  143. En uygun olduğunu düşündüğüm ped şu sıralar. 3 aydır kullanıyorum Orkid dışında kullanamayan biri olarak çok rahatsızlık hissetmedim ama gecesi çok uzun kesip kullanıyorum eheheh

  Bir de biraz kalın, geceleri iyi ama gün içinde bazen sıkıştırıyor beni

  22 ocak 19:53


  3

  142. Malum kriz nedenli herşeyin pahallanması sonucu uygun fiyatlı ped arayışına girdim.Bu markaya denk geldim.Deneme amaçlı aldım.Deneyimlerime göre koku yapıyor ıslak hissettiriyor hiç güvende hissettirmiyor.Tek artısı dokusu yumuşak ve fiyatı uygun.Fazla kanamam olduğunda sızdırdığı için hiç ev dışında kullanmadım.Uygun fiyatından dolayı hafif kanaması olanlar belki bir şans verebilir ama yoğun kanaması olanlar uzak dursun.

  22 ocak 17:33

  3

  141. Bebek ürünlerini kızım için çok severek kullandığım ama yoğun kanamalı günlerde sınıfta kalan ipek dokulu ped markası :(

  Beni gerçekten üzdü çünkü yüzeyi olsun, çamaşıra tutunması olsun muazzam kaliteli. Mega boy iki paketi trendyoldan indirimli almıştım ve neredeyse bedavaya gelmiş gibi hissettim. 

  İlk 3-4 gün yoğun kanamam olur ve gece pedini kullanmama rağmen sabah uyandığımda godfatherın meşhur at kafası sahnesini yaşadım ahaha 

  Yoğun günlerde asla tavsiye etmemekle beraber son günleri pedden helak olan cilt için ilaç gibidir. 

  20 ocak 15:45

  3

  140. çok yoğun kanamam(gizlinot: 1,5-2 saatte bir yenilememe rağmen ped full dolu olur o derece bir kanama) olduğundan sebep orkid platinum harici ped kullanamam, genelde reglim başlamadan önce sleepy'nin normal boyunu, reglimin son 1-2 günüde sleepy uzun kullanıyorum. yumuşaklığı hoşuma gidiyor. ama normal boyunda çok yoğun bir bambu kokusu var o biraz rahatsız ediyor. onun haricinde bir kere evdeyken yoğun kanamam olduğu bir gün gece boyunu denedim kontrol amaçlı. çok fazla ıslaklık hissettim ve sızdırdığını gördüm.

  fiyatı uygun, ben beğeniyorum. fakat fakat yoğun kanamanız varsa(gizlinot: en azından kanamanızın çok yoğun olduğu günlerde) önermiyorum.

  13 ocak 11:00