sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. aşşşırı sevdiğim piercing. hem zarif hem havalı. ama ben güldüğümde dişlerim bile doğru düzgün gözükmediği için yaptıramıyorum.lol.

  12 temmuz 2018 10:54

  7. yaklaşık 1 yılı aşkın süredir kullandığım piercing türüdür. ilk deldirdiğimde uyuşturmadan direkt deldiler. canım acımadı gerçekten.(gizlinot: serum, iğne görünce çığlık atıp ağlayan ben asla acı hissetmedim) fakat delim sırasında, sonrasında yaşanacak sıkıntıları şöyle sıralayabilirim (gizlinot: kendi tecrübelerim) :

  -ısırarak elma, armut vs yiyemiyorsun, aşşırı acıyor,sakın dürtüklemeyin kanıyor

  -sarkma yapıyor cidden

  -ilk takılan çift toplu piercingin topların vidası yalama olup sık sık düşüyor ağza

  -sakın ama sakın toplar düşüyor diye penseyle sıktırmayın(gizlinot: canınız dehşet yanıyor, etiniz kopuyor gibi)

  -düzgün deldirin arkadaşlar, benim ki yamuk delindi piercing eşit durmuyor bir tarafa dönüyor hep.

  -ağzınız ve dişleriniz küçükse küçük piercing tercih edin, ne kadar büyük olursa o kadar sarkıyor et

  -çoğu insan iğrenebiliyor, bu sizi etkilemesin

  -iltihap kapan birini duymuştum dikkat edin, sigara diş etlerini şişiriyor bu yüzden oradaki ete de sıkıntı çıkarıyor

  -çok çabuk kapanan delik, 6aydan sonra sarkma başlıyor zaten çıkarmak istemezsiniz

  -kpss, yks gibi sınavlarda çıkarmak gerekiyor(gizlinot: ben çevirip dudak altıma saklıyorum asla anlaşılmıyor ama riske girmeyin yine de)

  not: karışık, sıralamasız yazdım, sorry

  ben de olan sıkıntılar bir başkasında olmak zorunda değil ben tecrübelerimi yazdım sadece canlar

  11 temmuz 2018 13:42

  6. Müthiş havalı görünen ağız içi piercing’i. 

  Ancak piercing’in takıldığı derinin yumuşaklığı beni tedirgin ettiğinden, yalnızca başkasında görmeyi tercih ederim:)

  Islak ve sürekli işleyen bir yere yapılan bir piercing olmasından sebep, ilk aşamada bakımının çok özen istediğini tahmin ediyorum. (Dilimi deldirdiğimde ilk iki hafta ciddi çaba sarfetmiştim bakıma)

  Ve yaptırılan yer ziyadeysiyle önemli.

  14 nisan 2018 12:55

  5. Oturduğum yerde piercing stüdyosu olmadığından mütevellit diş tellerimin çıktığı gün kendim deldim. Daha önce de kulak ve septum deldiğim için birazcık tecrübeli sayılırım. Tabii ki de onaylamıyorum bu tarz bir şeyin evde yapılmasını o yüzden nasıl deldiğimi anlatmayacağım.

  Hiç acımıyor. En azından benim orta halli acı eşiğimi zorlamadı.

  İlk hafta mayalı gıdalar tüketmemeniz gerekiyor.

  Ağız bakımınıza ekstra özen göstermeniz gerekiyor. Ağız çalkalama suyu kullanıyordum ben. 

  Ha bir de, lütfen dilinizle sürekli piercinge dokunmayın bollaşıp yırtılma ihtimali var.

  Piercingi değiştirirken yanınızda biri olsun çünkü çıkarmak zor olabiliyor. 

  Onun dışında gülümsemenize çok tatlı bir detay katacaktır :)

  14 nisan 2018 12:41

  4. hunharca yemek yiyen biri olarak yapabilir miyim endişesiyle yaklaştım ama diş tellerim çıktıktan sonra düşünebilirim. zira diş tellerine alışabiliyorsanız bu piercinge de pekala alışabilirsiniz. medyadaki görseller harika. (gizlinot: beğenme butonu yoktu anlamadım.)

  14 nisan 2018 10:57 14 nisan 2018 17:10

  3. Çok güzel görünüyor ama diş eti çekilmesine sebep olacağını göz önünde bulundurun yaptırmadan.

  14 nisan 2018 00:22

  2. 2 yıldır düşünüp, sonunda 2 aydır kullandığım piercing. Ben çok sevsem de nedense çevremin garipser tavırları ve eleştirileri çok sinirimi bozmaya başladı ama kimsenin görüşü umrumda değil ben seviyorum. (gizlinot: Umarım yaptırırsanız çevrenizde boş konuşan tipler olmaz ) Ben bir tattoo&piercing salonunda yaptırdım ve vemcaine isimli spreyle bölgeyi uyuşturdular. (gizlinot: Vemcaine dişçilerde ve endoskopi işlemlerinde kullanılan uyuşturucu etkili sprey, endişeniz olmasın) Hiçbir şey hissetmedim ve uyuşukluğu da max yarım saate geçiyor. Ayrıca bana hiçbir yiyecek yasağı da konulmadı her şeyi normal şekilde yedim. Tabii ilk günler daha dikkatli oluyorsunuz ister istemez ama şuan gayet normal yiyorum sıkıntısı yok. Tek sıkıntı ilk hafta alışma sürecinde diş fırçalamakta zorlandım ve ön iki dişi yeterince fırçalayamıyorum hissi vardı ama sonra alışıyorsunuz. Ayrıca ben piercingimi evde çıkarıp taktım. Baya zor oldu ve topunu takmak ve hatta kaybetmemek çok zor benim ağzımdayken de bir kez iyi sıkıştıramadığım için topu düştü ama hemen farkettiğim için sorun olmadı, dikkat etmekte fayda var.

  Edit: bir şey farkettim, piercing toplarının dişime değdiği yerlerde dişim çok hafiften oyulmuş gibi, içe göçük. Büyük ihtimal diş minesine zarar veriyor. Bu beni üzdü :( yaptırmak isteyen süslülere duyurulur :(

  13 nisan 2018 23:56 29 nisan 2018 00:48

  1. öncelikle süslüler düşünüyorsanız hemen gidin yaptırın zira hiç pişman olmayacağınıza garanti verebilirim , zaten olsanız bile hemen çıkarabilirsiniz ayrıca da deliği de hiç görünmeyecek yerde olduğu için sıkıntı çekmezsiniz :). Detaylarına gelecek olursam , acısı konusunda endişeniz olmasın ben ki çok tatlı canı olan kan alınırken bile çok gerilen biriyken deldirirken çok hafif bir sızı dışında bir şey hissetmedim. Ondan sonra 1 hafta kadar çok ciddi dikkat etmelisiniz özellikle dişlerinizi fırçalarken onun dışında sorun yaşamazsınız , belli bakımları varmış bana da deldirdiniz yer söylemişti fakat ben kullanmadım bir şey de olmadı açıkçası düzenli diş ve damak temizliği ile uzun süre piercinginizi kullanabilirsiniz süslüler !! gelelim ben ne kadardır kullanıyorum yaklaşık 7 ay oldu biraz bollaşma var ama hala aynı bu süre içersinde 3 kez değiştirdim piercingi (tabiki kendim değil, zaten kendiniz topları çıkaramazsınız) onlar da sıkıldığım için hala kullanıyorum ve çok beğeniyorum gören herkes de hayranlıkla bakıyor , hatta yoldan geçerken durdurup soranlar bile olduuu :) velhasıl yaptırmayı düşünüyosanız hemen yaptırın hem farklı hem çok değişik , sorularınız olursa beklerim :) 

  16 şubat 2018 10:47