girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • medya (0)

69. Yurtta bir hafta boyunca sıcak su olmayınca mecbur kaldığımdır

27 temmuz 19:25

68. Özellikle yatmadan önce yapılanı çok güzel uyumayı sağlıyor bende.Sabah yapılanı ise güne dinç başlamayı.Ayak ve bacak bölgesine uzun süre tutunca çıktığınızdaki kan dolaşımını çok güzel hissedeceksiniz.

26 temmuz 21:26

67. Yazın mutlaka soğuk, kışın da soğuğa yakın ılık suyla duş alırım hep. Hem kendimi daha dinç hissediyorum hem de kan dolaşımım hızlandığı için sağlıklı.

Küçük bir tüyo: daima sıcak suyla duş alıyorsanız duştan çıkmadan önce ayaklarınıza 5 10 saniye soğuk su tutarsanız ortamlar arası sıcaklıktan dolaşımınız daha az etkilenir. 

26 temmuz 16:45


66. Eskiden kaynar su ile duş alan biri olarak söylüyorum (gizlinot: Bildiğin musluğun en sıcak tarafına çevirip öyle ), mucize. Eskisi gibi Ne saçım ne vücudum kupkuru değil. Saçımın boyası hemen akardı (gizlinot: Neden acaba?) şimdi 2 ay dayanıyor. Selülitlere bile çok zararlı imiş sıcak su, yıllarca Ben ne ettim dedim. Sonra spor salonunda istediğim türde sıcak su bulamayınca ılık su ile duş almaya başladım. Bi baktım daha zindeyim üstelik duştan çıkınca dayak yemiş gibi olmuyorum. Şimdi ise soğuğa yakın ılık su ile duşumu alıyorum, en son duralınırken de soğuk suyla her yerimden geçiyorum, miss.

26 temmuz 16:37

65. Tüm duşu ılık suyla alıp, tam çıkmadan önce saçıma ve vücuduma soğuk su tutuyorum. Özellikle ince telli saçlarımın kabarmaması ve parlaması için yapıyorum, çok işe yarıyor öneririm :)

26 temmuz 13:45

64. sabahları soğuk suyla enseden başlayarak duş almak gününüzü daha dinç ve enerjik geçirmenizi sağlayabilir. test edildi onaylandı. ben giremiyorum soğuk suyun altına diyorsanız önce ellerinizi ve ayaklarınızı ıslatın sonra zaten hızlı bir şekilde gelişiyor olaylar :d

26 temmuz 12:45

63. Ben de 60 derecenin altında cayır cayır yanarak duş almayı sevenlerdenim ama özellikle son 2 haftadır dayanamıyorum nemden sıcaktan. Artık duşta başım dönmeye başladı o yüzden ufak ufak soğuk su ile duş almaya başladım ve gerçekten yok böyle bir ferahlık! Dünya varmış dedim resmen zaten su tenime değer değmez ısındığı için vücut sıcaklığımla çok şok etkisi yaratmıyor. Bu sıcaklarda ufak ufak başlanarak denenmeli. Ciddi anlamda dinçlik getiriyor bedene.

26 temmuz 05:46


62. ooohh okuyunca bile bi serinleme geldi. yazin butun dusu soguk suyla alirim, kisin da tum dus olmasa da en azindan saclarimi soguk suyla yikayip cikmadan once de kendimi bi şoklarım.

Ayni sekilde eger sabah erken uyaniyorsam ve uykumun bir an once acilmasi gerekiyosa adeta soguk dusa kafa atiyorum, guzel uyku aciyor.

bir de soguk suyun altinda kendinle yuzlesip hayati sorgulamak desem.......

bir su sicakligina ne anlam yuklemisim meger!

26 temmuz 03:55

61. Amsterdam'da kaldığım hostelin duşu bozuk olduğundan, aralık ayında soğuk duş almak zorunda kalmıştım. Üç dakika dayanabilmiştim. Genelde sıcak duş alırım, kabus gibiydi benim için. Böyle de kötü bir anısı vardır bende.

Bence sağlıklı olan ılık duştan sonra soğuk suyla durulanmak. Soğuk su özellikle saçlara parlaklık veriyor gibi geliyor bana.

26 temmuz 02:19 26 temmuz 02:22

60. Hep tavsiye edilen ve vücut için sıcak duştan daha sağlıklı olduğu söylenen duş. 

Denizden çıkınca veya spordan sonra tamam. Sprite reklamlarındaki buzlu suya atlayan adam gibi olup bas bas bağırsam da yine de vücudum o soğuğu tolere edebiliyor. Ama normal zamanlarda çıkmadan bir soğuk duş yapıvereyim hızlıca diyorum ama daha su soğur soğumaz zıplıyorum kabinin içinde. kapatayım derken panikten daha çok maruz kalıyorum ve çıkıp o bornozu giyene kadar ben ben değilim. 

25 temmuz 23:32