sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (81)
 • medya (0)

81. bunu cem yılmaz ın little little into the middle repliği gibi yapıyorum. zaten asla sıcak suyla duş alamıyorum, boğuluyormuşum gibi geliyor. ılık suyla başlayıp duşun ortasında suyu soğuğa çeviriyorum-genelde vücut yıkama kısmına denk getiriyorum- sonra tekrar hafif ılık suyla geçmem lazım tabi. onu yapmasam daha iyi olur ama ayakları ısıtıyorum. bana iyi geliyor ve ddaha dinç hissediyorum, belki de psikolojiktir

15 mart 10:21

80. direkt soğuk suyun altına girip duş alamıyorum ama bunu yaz aylarında kendimce kademeli şekilde gerçekleştiriyorum. önce aşırı sıcak suyun altına giriyorum, sonra ılık suya geçiyorum, iyice bunalınca buz gibi su açıyorum, harika oluyor. 

14 mart 18:32

79. Çok korktuğum duş. Küçükken yüzdükten sonra temizlenmek için soğuk duşa girerdik ve ben kalp krizi geçirecek gibi olurdum. Ayrıca soğuk duş alırsam daha musluğu kapatmadan sistitim nüksedecektir. Benim gibi böyle sorunları olup yine de faydalarından nimetlenmek isteyen arkadaşlarım için iki önerim var; saçları arkaya ya da tamamen başınızı öne eğip saç diplerinize kısa süre soğuk ve sıcak su uygularsanız kan dolaşımını hızlandıracağınızdan saçlarınız çok daha hızlı uzayacaktır. Tecrübeyle sabit. 

İkinci önerim de diz kapaklarından aşağı soğuk su tutup duşunuzu bitirirseniz tansiyonunuz dengelenecektir ve daha dinç hissedersiniz. 

14 mart 18:16

78. Neden bilmiyorum migrenimi başlatıyor. Bir kere denemiştim baş ağrım 3-4 gün geçmemişti. Buradan görüp 2 gün önce de denedim hala başım ağrıyor.

Bana kalırsa kronik migren ve sinüzit hastaları bu olaydan uzak durmalı. 

13 mart 12:04 13 mart 12:09

77. 7 yıldır istisnasız her duş sonrası sıcak duşumu buz gibi suyla bitiriyorum. Kış aylarında Bel altıma, daha çok bacaklarıma yaz aylarında ise tüm vücuduma uyguluyorum. Başlama nedenimi ve geçen bu 7 yıl içerisindeki etkilerinden bahsedeyim size süslüler.

Bacaklarımda ince ince kılcal damar belirginleşmeleri, morarmalar oluşmaya başlamıştı ve selülit başlangıçları vardı. Soğuk suyun iyi geldiğini duyuyordum. Sonra bir yaz tatile gittik otelde saunaya girdik etrafımızda bir çok turist vardı onlar saunadan sonra şok havuzu denilen buz gibi bir havuza atladı yada buz gibi duş aldı bizse titreye titreye havlularımıza sarındık soğuk duşa giren onlardı ama biz daha çok üşüdük vücudumuzu soğutmadığımız için. Onların genç, dinamin, varissiz, üşümeyen hallerine de imrendim. Başladım soğuk duş işine; 7 yılda gördüğüm etkileri.

-Çok çok şiddetli olmayan baş ağrılarını gerçekten geçiriyor. Dayanamıyorsanız sadece ayaklarınızı yıkamanız da baş ağrısını geçirmek için yeterli

-Sıcakta genişleyen gözeneklerin küçülmesini ve parlamasını sağlıyor. (Yine soğuğa dayanamıyorsanız ayaklarınızı ve yüzünüzü yıkayarak başlayabilirisiniz)

-Varis ve hufak ufak başlamış olan selülitlerim tamamen geçti. Bacaklarım hissedilir şekilde sıkılaştı.

-Vücut soğuyor ve ısınmak için daha çok çalışıyor, kan dolaşımı hızlanıyor dolayısıyla kilo verilmesine yardımcı oluoyormuş ama ben kilo konusunda bir değişim yaşamadım.

Kendim için yaptığım en büyük iyilik. Zaten alışınca o üşüme hissi de geçiyor. Hayat boyu devam ettireceğim bu alışkanlığımı.

13 mart 11:51 13 mart 11:58

76. yaz kış üşüyen biri olarak hiçbir zaman cesaret edemeyeceğim duş şeklidir.

13 mart 09:55

75. Sıcacık kaslarımı gevşeten kış günü ısıtan bir duş alıp rahatlamak varken asla soğuk suyun altına giremem. Zaten sık sık boyun ağrısı çekiyorum sıcak su bana en iyi gelen şeylen kendime ne kadar faydalı olsa da bunu yapamam. Sorry not sorry yani. 

12 mart 19:19

74. Kaynar su ile duş almaktan kılcal damarlarım çatladı. Benim soğuk duş almam imkansız ancak bence yazın çok rahatlatici ve genel olarak vücudu diri tutuyor.

12 mart 18:00

73. Aşırı rahatlatan ama çoğu zaman üşendiğim düş türü. Soğuk suyla düş alamayanlar alternatif olarak sıcak suyla düş alıp çıkmadan önce el ve ayaklara 1-2 dk buz gibi şu tutmak ve aynı şekilde yüzü de soğuk suyla yıkamayı deneyebilir. Saçlara faydası olmasa da kan dolaşımını hızlandırıyor ve rahatlatıyor bu yöntem de.

12 mart 17:53

72. soğuk su ile duş alamıyorsanız buzluktan mini buz kalıplarını bir kaba koyun. duştan sonra göğüs, bacak ve yüzünüze uygulayın. kan dolaşımınız artıyor ve kendinizi çok iyi hissediyorsunuz.

12 mart 11:22