sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • medya (0)

21. içe dönük insandır

biraz muhabbetle "aa dışardan hiç böyle görünmüyo" dediğiniz samimi insanlardır

23 mart 09:16

20. Sıcak kadın gibi mizacı öyle olan kadındır. Kendilerine o mesafeli duruşun bir seksilik kattığını düşünürüm. Sürekli sırıtan benle hiç alakası olmayan kadındır aynı zamanda.

22 mart 02:38

19. bu kadınların bazıları yakınlarına dahi bu şekildedir, çünkü mizacı böyledir. sanmayın ki sizleri sevmiyor. hatta aksine bu kadınlarda yapaylık görmediğiniz için ikiyüzlü olma ihtimalleri daha düşüktür. muhtemelen rol de yapamamaktadır.

22 mart 02:10

18. Çocukluktan beri soğuk, içe dönük ve konuşmaktan ziyade dinlemeyi seven bir insan oldum. Zaman zaman ailem bu durumdan şikayetçi olsa da getirisi her zaman daha fazla oldu benim için. Öncelikle insanlar size karşı laubali bir şekilde yaklaşmaktan çekiniyorlar. Erkek arkadaşım bile ilk buluşmamızdan önce beni gördüğünde duruşumdan korkup nerdeyse vazgeçecekmiş gelmekten. Fakat samimi olduğum, yanlarında rahat hissettiğim insanların yanında bambaşka bir insana dönüşüyorum. Sanırım böyle olmaktan oldukça memnunum.

19 mart 2018 12:47

17. Sadece çok yakın arkadaşlarım ve annem-kardeşim için böyle değilim. Onun dışında babam bile soğuk olduğumu düşünüyor. 

Bunun muhteşem bir şey olduğunu düşünüyorum. Yani istediğine sıcak istediğine soğuk olmanın. İnsanlar yaklaşacakken üç kere daha düşünmek zorunda kalıyorlar, yılışık davranamıyorlar.  Bu raddeye iyi niyetim sömrülerek geldim tabi hepiniz gibi. İki Güler yüz görünce değişik davrananlar, iyi niyetli, arkadaş canlısısın diye işini sana yaptırmaya çalışanlar...hepsinden kurtuldum şükür.

19 mart 2018 11:47

16. bende bu grubun içindeyim. herşeyimi paylaşırım ama yalnızlığımı asla. sıcakkanlı ve girişken olamıyorum. çocukken bile kendimi kimseye sevdirmezdim. kimsenin bana dokunmasına izin vermezdim. kişisel alan konusunda çok takıntılıyım. bir kaç tane gerçek dostum var.

19 mart 2018 11:35

15. Hayatımda yediğim kazıklardan sonra üniversite hayatıma boyle başladım hala da öyleyim. Çok sıcak olup herkesle kanka modunda olan insanların iyi niyetleri istismar edilebilirken insanlar soğuk durusumdan dolayı bana kolay yaklaşamıyor. Kimse benden not isteyemiyor veya beni kullanamıyor. En sevdiğim özelliğim resmen. Ancak aileme, sevdiğim akrabalarima, çok yakin arkadaşlarıma karşı boyle değilim.

19 mart 2018 11:12

14. 2 yıl öncesine kadar böyleydim tüm arkadaşlarım seni tanımadan önce konuşmaya bile cesaret edemezdik buz gibi duruyordun diyorlar. Sonra bir kafede çalışmaya başladım her gün gelip kahve içenler, kitap soranlar, keyfimin olmadiğinı farkettiğinde dert edinenler sayesinde kırılmaya başladı o yanım. Şimdi düşünüyorum da hayatımda yediğim en büyük kazıkları bu iki yıl içinde yedim. Hatta bir arkadaşım açık açık dedi ki iki kişi arasında kalmıştım bulusmak için düşündüm ihihi nasılsa vera bana kızamaz dedim seni ekmek zorunda kaldım. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü daha tanışalı iki ay olmuş bu insan nereden buluyor bu cesareti? Tabi ki soğukluğu bir kenara bırakmış olmamdan. O olaydan beri artık kendimi kasmıyorum yavaş yavaş eski halime dönüyorum. 2 yıl boyunca yediğim tüm kazıklarda hayat dersi oldu resmen.

19 mart 2018 04:28

13. İcinde olduğum kadın grubudur.

Ben bir ara degiseyim dedim etrafımdaki insanların hızlı ve sosyal hayatına özendim sanırım çünkü o sıcaklık çok çekici geldi.

Hayatımın en büyük kaziklarindan birini de işte "o arada" yedim.

O yüzden burada çok kez söylenen bir şeyi tekrarlıyorum:

Çok faydasını gördüm ama zararını hiç gormedim

19 mart 2018 01:37

12. Annemin bana soğuk nevale demesine sebep olan durum. Soğuk bir insan değilim aslında böyle görünmemin nedeni gereksiz ve çok konuşmayı sevmeyen bir insan olmam. Aile içinde ve arkadaşlarımla çok farklı olan biriyim.

Akrabalarımla falan oturduğumuzda konuşmam soğuk dururum ev içinde de bu şekilde ama arkadaşlarımın yanında cıvıl cıvıl bi insanım hala bunun nedenini çözemedim. 

bir de sevmediğim bir insana çok soğuk davranırım gözlerimle döverim falan. öyle yapmacık şeylere hiç gelemem. 

Dışarıdan soğuk duran ama aslında pek öyle olmayan bir insanım genellikle.

18 mart 2018 22:05