yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (0)

  29. Uzun, yorucu,evden uzak bir iş deneyiminden ve seminerlerden sonra yıllık iznim için baba evime geldim. Yaklaşık 5 gündür evdeyim ve şimdiden 3 kez sokak düğünü oldu. 

  Bu kadar uzun ve yorucu bir işten sonra ben uyumak istiyorum. Bir hafta boyunca aralıksız uyumak istiyorum. Ama gelin görün ki sevdaluklar sokakta sıfır maliyetle göbek atacak diye benim iznim hiç oluyor?

  Kabul edemem üzgünüm. Sokakta evlenmek isteyen yallah köye.

  17 eylül 2019 10:45

  28. belediyeler bence sokak düğünlerini tamamen yasaklayıp, uygulayanlara yüksek miktarda para cezası kesip (salon tutmaya eş değer miktar diyelim), bunun yerine alternatif bir alan yaratmalılar. örneğin ilçenin büyüklüğüne göre 2-3 tane belediye tarafından tahsis edilmiş salonlarda düşük ücrete salon kiralansın. normalde bir salon kiralamak 3-4 binse bu kisilere 500-1000tl vs olsun. orda taş çatlasın 100-150 kisi keyfindeyken koca bi mahalle baş ağrısı çekiyor, hastasından yaşlısından, çocuklusundan bahsetmiyorum bile. bir de sokakta asker uğurlayan versiyonları var bunların. son yıllarda çok denk gelmiyorum bu tarz düğünlere ancak hala oluyormuş belli ki.

  10 eylül 2019 22:37

  27. nasıl bi akıl tutulmasıyla onca insan mahallenin ortasında onca gürültüye ve çevreye verdikleri rahatsızlığa aldırmadan göbek atabiliyor şaşıyorum.

  10 eylül 2019 16:09


  26. son 20 günden beri en az 3 gün boş geçti, şimdi de bir düğün var ve artık her gece her gece düğünü kafam kaldırmıyor. mahallenin tüm gençleri sıradan evleniyor galiba...

  hayır bir de bizim buradakiler öyle vizyonsuz ki, düğün için düğün salonu kiralamaya aciz tipler her düğünde 8-10 tane havaifişek attırıyor.

  havaifişeksiz düğüne burun kıvırıp bir salon bile tutmamak kaçıncı seviyeyse artık...

  9 eylül 2019 22:39

  25. Evliliğinizin ilk gecesinde bütün mahallenin size küfrettiği, hasta, yaşlı, öğrenci ya da normal insanların bütün gece başını şişirerek hakkına girdiğiniz düşüncesiyle yaşayabiliyorsanız buyrun yapın.

  5 ağustos 2019 04:17

  24. eskiden çok güzel olurdu. herkes birbirini tanırdı, tüm mahalle düğüne katılırdı, eğlence şamata, bir de bursa'ya özgü olarak kına gecelerinden sonra 'Tavuk Alma' da yapardık.

  şimdilerde bu olay eğlenceden çok insanlara eziyet oluyor çünkü genel olarak bu kadar iç içelik tanışıklık olmadığı için gürültü kirliliğinden başka bir şey vermiyor çevreye.

  5 ağustos 2019 00:55

  23. bunun bir de havaya ateş açıp yeri göğü inleten versiyonu var. teksas gibi bir yer çünkü artık türkiye. beline silahı takan adam kesiliyor. neymiş eğlenceymiş, neymiş düğünmüş. insan yakınının o en mutlu gününde böyle sevinirmiş. sevinçten yapıyorlarmış, oraların geleneği böyleymiş, bilememiş... hadi len oradan. insan, hayvan ayırmadan ortalığa ölüm saçıp, cana kastetmenin neresi eğlence? evinin balkonundaki çocuktan tut da, gelinin kardeşinin vurulup öldüğü, en iyi ihtimalle birilerinin yaralanıp sakat kaldığı kaç tane vaka oldu bugüne kadar? kaç bin tane insan öldü ya da yaralandı haddi hesabı yok. insan en mutlu gün dediği günde kalaşnikoflar ve av tüfekleri eşliğinde mi düğüne gider?

  biz insan gibi eğlenmeyi, sevinmeyi bilmiyoruz bu ülkede. yaptığımız her şey bir başkasına zarar veriyor. ağzıyla içmeyi bilmeyen, iki kadeh bir şey içince sapıtan, elinde silah etrafa ateş açan bir sürü insanın olduğu bir toplumda sokak düğünü modasına artık bir son vermek lazım. kamu güvenliği, bir grup insanın eğlence dediği şeyden çok daha önemli çünkü.

  4 ağustos 2019 20:38


  22. şehirde olmaması gerekendir.

  türkiye'de hiç öyle filmlerdeki gibi olmuyor. yani küçük şirin sokaklarda, tertemiz, apak giymiş, adabıyla eğlenen insanlar aklınıza gelmesin.

  4 ağustos 2019 19:59

  21. Meali kendime ve başkalarına zerre saygım yok insanları rahatsız etmekten utanmıyorum demek olan düğün çeşididir.

  4 ağustos 2019 18:25 4 ağustos 2019 18:25

  20. Birazdan beni sinirden ağlatacak olay. Arka blokta düğün var. Yanı maks 40 metre var orkestrayla aramda. Dün kınaları vardı bugün düğünleri. İki gündür evin içinde kendi kendime sinir krizi geçiriyorum. Televizyonu duymayı geçtim artık, elimdeki telefondan açtığım videoyu bile duyamıyorum. Bari kitap okuyayım dedim o zaten ayrı bi imkansızlık. Çıldırdım resmen ya. Bu nasıl bi bencilliktir, bu nasıl bi pervasızlıktır? Aklım almıyor. Hastası olanı bebeği olanı geçtim 20 yaşındaki benim bile başıma ağrılar girdi. Yapmayın ya yapmayın! Azalarak değil direkt bitin lütfen!

  Not: dün orkestra az gelmiş olacakki bugün davulda getirmişler

  Sonradan gelen not: az önce komşumdan yıkıcı bir haber aldım. Dünki "düğün başlangı"ymış(gizlinot: Zaten bi düğün başlangıcımız eksikti şimdi tamamlandı). Bugünki kınaymış. Yarın da düğün olacakmış. Evi terketmeye karar verdim galiba

  3 ağustos 2019 20:21 3 ağustos 2019 22:58