yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (2)

  1. sokak hayvanları için sürekli çantasında kuru mama bulunduran bir insan türü var. gördüğüm yerde sarılasım geliyor.

  6 temmuz 2018 10:43

  2. Neredeyse her dışarı çıktığımda alıyorum, fazla buldukça arkadaşlarıma da dağıtıyorum gördüğünüz kedi köpeklere verirsiniz diye.

  Ama en güzeli düzenli olarak besledigim kedilerin beni görünce çantamın içine girmeye çalışması oluyor

  Bir de ben minik buzdolabı poşetleri aldım onlara doldurup taşıyorum en pratik yöntemi bu sanirim

  Not: en pratik yöntemi ağzı geniş bir cam şişede tasimakmis artık öyle yapiyorum

  6 temmuz 2018 10:58 29 kasım 2019 22:39

  3. benim bu. çantamdan kedi ve köpek maması asla eksik olmaz. eve 15 kg olarak alıyorum, evden çıkmadan buzdolabı poşetine dolduruyorum ve sokakta gördüğüm her kediye köpeğe veriyorum. onların karnı doydukça da çok mutlu oluyorum. susuz olduklarını fark edersem su da bırakıyorum.

  evin önündekileri hiç söylemiyorum bile onların mama-su işi tamamen bende. 

  6 temmuz 2018 12:09


  4. Her markete gittiğimde alışveriş listemi tamamladıktan sonra mutlaka iki üç pakette aç-bitir tarzı sosis ve salamlar alırım. Hem açması pratik hemde içindeki orana göre epey ucuz. Bizim sitedeki kedilerde mamadan daha çok seviyor salam/sosisleri.

  Fakat eve değil dışarı gideceksemde ellerimi yıkama derdi olduğu için kuru kedi mamalarını tercih ediyorum. arabaya üç dört paket uygun fiyatlı kedi/köpek maması koyuyorum, yolda durabilirsem gördüklerime, fakültemizin köpeklerine ve çöp kenarlarına döküyorum.

  Bir kaç kişide beni çok ilginç bir şey yapıyorum gibi hayretle izliyor. Hayır yani "hayatınızda hiç elinde salam paketiyle, kedi mamasıyla dolaşan bir insan görmediniz mi?" diye sorasım geliyorda insanlar biraz vurdumduymaz bu konuda. Sayımız umarım artar. Dışarıdaki dostlarımız için mamanın yanında bir kap su koymayıda unutmayalım bu arada. Yakında su bidonu ve kaplarla gezicem.(gizlinot: Swf)

  6 temmuz 2018 12:34 6 temmuz 2018 12:37

  5. Kullandığım en küçük çantama bile kuru kedi- köpek maması sığdırır ve yolda rastladıklarımla dağıtırım. Eğer o gün yanına aldığım mama bitmişse kesin markete uğrar alırım yani çantamda olsun.

  Bir yandan da sokakta dilenci bir çocuk görürseniz size yanaşan para vermeyin tamam ama aç mısın diye sorup bir sandviç falan ısmarlayabilirsiniz. (gizlinot: Ben öyle yapıyorum.) (gizlinot: Sonra Keşke para verseydim diye vicdan yapacağıma yemek vererek kendimi daha iyi hissediyorum ) (gizlinot: Verdiğimiz paranın çocukların cebine gitmediğini hepimiz biliyoruzdur herhalde)

  6 temmuz 2018 12:46

  6. Benim devamlı yanımda taşımam mümkün olmuyor. Ama babam her sabah beşte altıda kediler kopekler için kalkar. Arabayla oturduğumuz yeri gezer. Gördüğü tüm kedi ve kopeklere mama verir. Her hafta internetten kilolarca kuru mama siparişi veriyor. Mamalar arabanın bagajında duruyor. Yarım saatlik yolu gördüğümüz minnoşlar yüzünden sürekli durduğumuz için bir saatte gidiyoruz. Hatta yazlıkta olan kediler açlıktan olmesin diye kışın ortasında yazlığa gitti burdaki minnoşları bize emanet edip.  Edit: Ayrıca yazlıkta olduğu zamanlarda sebze meyve artıklarını ayırıp yaban domuzları için ormana götürüp döküyor.

  6 temmuz 2018 14:16 6 temmuz 2018 18:07

  7. benimdir. normal mamaları çantada taşımak zor olduğundan migros'ta 1,5 liraya satılan tek porsiyonluk minik dostluk mamalarıyla yaptığımdır. bilmeyenler için resmini ekliyorum.

  ilgili medya:
  1
  6 temmuz 2018 14:38


  8. olup olmadık yerde çantamdan çıkartıp önlerine koymamla insanların tuhaf bakış etkileri hep aynı. mendil taşımakla aynı etki benim için. buz dolabı poşetine dolduruyorum sonra doyuruyorum.

  6 temmuz 2018 15:36

  9. o an doyduğunu bilmek dünyanın en güzel hissi olabilir. aç bir hayvan gördüğümde yanımda mama yoksa en yakın markete girip sosis yada ekmekle süt alıp hemen poşetin içinde hazırlayıp önüne koyuyorum. çantamızda mama taşımanın yanında da herkes kendi mahallesindeki hayvanlara baksa aç hayvan kalmaz. aslında çok çaba sarfetmemize gerek yok onların yaşamaları için, artan yemeklerimizi çöpe atmak yerine uygun yerlere bir kap içinde bırakabiliriz, mama maliyetli geliyorsa bir paket makarna haşlayıp üstüne süt yada tavuk suyu dökerseniz yada pişirdiğiniz yemeğin suyundan her türlü yerler. ben denk geldikçe insanların bayatladı diye yemedikleri ekmekler oluyor onları poşetleyip kapılarının önlerine koyuyorlar yada bir yerlere asıyorlar, toplayıp evde doğrayıp tavuk suyuyla ıslatıyorum ve o gün sokaktaki onlarca masum can doyuyor.

  6 temmuz 2018 20:18

  10. Fuse tea şişesinde taşıyarak dahil olduğum güruh. Hem çantaya dökülme ihtimali yok, hem bayatlamıyor, hem çok alıyor, hem de çantada küçük bir yer kaplıyor. Annemin fikri...

  ilgili medya:
  1
  6 temmuz 2018 21:32