yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (88)
  • medya (21)

  88. 1- sahiplenmek / yuva olmak

  2- hasta olanları gönüllü veterinerlere veya belediye veterinerlerine ulaştırmak

  3- açık alanlarda yağmur almayacak alanlara bi kap mama ve su bırakmak

  4- imkanın kadarınca sokakta bi kedi/köpek evi yapmak

  5- pet ticareti yapanlardan haberdar olunca cimere ve belediyelere şikayet etmek

  27 kasım 18:50

  87. Şu başlığa bile gelip nefret kusan tipler olduğunu görünce hayata ve insanlığa dair umudumu yitirir gibi oluyorum.

  Neyse, insan olunabilir mesela. 

  24 kasım 20:31

  86. Çok verimli, kapsamlı, içinde merhamet olan, hayvanların mutlu olduğu bir barınağa alınsalar keşke bu sağlansa da sokaklarda donmasalar, açlıktan ölmeseler, sıcaktan bayılmasalar, arabalar ezmese çarpmasa ve biz gece geç saatlerde eve dönerken çete gruplar tarafından kovalanıp, ısırılmasak. Kaçarken kamyon, kamyonet, araba altında ezilmesek.

  24 kasım 18:37


  85. Dışarısı çok soğuk olduğu için evinize alabilirsiniz :) biz de karda buzda kovalanmayız dışarda köpekler tarafından 

  24 kasım 17:11

  84. havalar çok fazla soğumuşken bir kedi veya köpek kulübesi yapabilirsiniz. var olanların içinde eskimiş veya yıpranmış örtüleri kullanmadığınız havlu ve battaniyelerle değişebilirsiniz. en basiti yağmur almayacak yerlere köpek ve kedi maması bırakabilirsiniz.

  22 kasım 20:43

  83. Birçok ilde kar yağmaya başladı üstelik ipince giyinirken birden mont giymeye başladık. Biz evde bile üşürken aklım hep sokak hayvanlarında. Lütfen onları unutmayalım böyle havalarda ekstra mamaya ihtiyaç duyuyorlar. Bir de maalesef kısır olmayanlar var, kendilerine bakamazken çocuk bakmaua çalışıyorlar. Lütfen kapınızın önüne mama su koymayı unutmayın. İlçe belediyenizden  de kedi evi talep edin. Econature alıyorum mama olarak uzun zamandır. neredeyse yemeyen kedi yok, Amazon'da indirimde şu an. 

  19 kasım 15:37 19 kasım 15:59

  82. 14 ocak tarihinde kocaelinde bir sokak köpeğini bilerek ezen ve çocuğun arka bacaklarının tamamen kırılmasına yol açan insanlıktan nasibini almamış yaratığın kim olduğunu bilerek tepkimizi göstererek bu canilerin yaptıklarının yanına kalmamasını sağlayabiliriz,bu ve daha niceleri lütfen destek olalım görmezden gelmeyelim bu insanlar aramızda belki de kocaelinde yaşayan arkadaşlarımız bu caninin eczanesine gidiyor bilmeden de olsa,internette haberlerine ulaşabilirsiniz. Köpeğin durumu için de sohayko instagram sayfasından bilgi alabilirsiniz.

  19 ocak 2022 14:53


  81. kapının önüne su kabı koymayı ihmal etmemek en başta geliyor.her hafta kasaba gittiğimizde kemik-sakatat vb satılmayan kısımlar ve a101den kuru mamalar alıp yemeklerden artanlarla birlikte sokak hayvanlarına düzenli olarak bırakıyoruz.bir de bahçemizde yavrulayan kediler oldu, onları süt-ekmek lapası ve çiğ yumurta ile besledik sürekli emzirdikleri için iştahlı oluyorlar.bir keresinde de yavru kedilerden biri ishal olmuş ıslak kaldığı için de vücudu iltihap toplamış sürekli ağlıyordu.araştırdığımda belediyenin ücretsiz haybulans (hayvan ambulansı) hizmeti olduğunu öğrendim ve aradım aynı gün veterinerler gelip yavruya iğne yapıp temizlediler ondan sonra iyileşti.bizim için küçücük işler bunlar ama o hayvancıklar için hayat demek.bir canlıya faydalı olduğumuzda bir şekilde bize döndüğüne inanıyorum hem de onların mutlu olması ve sevgilerini kendilerince göstermeleri beni mutlu ediyor.

  10 ekim 2021 01:57

  80. Süslülerim şuan oturduğum sitede kendi imkanlarımızla baktığımız 8 tane sokak köpeği mevcut. Yaklaşık 2 senedir bizimleler. Bunun yanında 3-4 gün önce sitenin kapısına yaralı bir köpeği atıp gitmişler. Köpeğin vücudu ve bacakları yaralarla kaplı, zayıflıktan kemikleri sayılıyor ve tüyleri yoluk yoluktu. Hemen veterineri arayıp aldırttık. Şuan primevet kliniğinde tedavi görmekte. Ayrıca kısırlaştırma yapılacak. Uyuz olma ihtimali yüksekmiş. Siyah dişi bir köpek. Hem yardımda bulunmak isteyen hem de eğer sahiplenmek isteyen süslülerim olursa lütfen bana ulaşsın. Sitedeki köpekler saldırıyorlar, alanlarına almak istemiyorlar. Evdeki köpeğimle de birbirlerine saldırıyorlar bu nedenle evime de alamadım. Tedavisi biter bitmez acil bir şekilde sahiplendirilmeli. Çok sevecen ve uyumlu bir çocuk. Kendini sevdirmeye bayılıyor. Lütfen bu güzel çocuğa yuva bulalım. Süreç boyunca bu girdiyi editleyeceğim. Az/çok farketmez, ne kadar birlik olursak o kadar can kurtarabiliriz. Sahiplenmek isteyen olursa il:Ankara

  ilgili medya:
  2
  5 ağustos 2021 17:45

  79. Şu günler için konuşursak; Hem sokak hayvanları hem de evde baktığınız canlar için tam kapanma dönemini geçirecek kadar mama stoğunuz var mı kontrol edin süslülerim. Online alışverişe bel bağlamayalım çünkü gecikmeler yaşanacaktır diye tahmin ediyorum. normalde besleme yapmıyorsanız bile bu dönemde markete ya da muaf gruplardaysanız işe giderken geçtiğiniz yerlere mama bırakmanız iyi olur bence. Kısıtlamada Sokak hayvanlarını beslemek mümkün olsa da hareketlilik ilk defa bu kadar uzun süreliğine azaldığı için bazı bölgelerdeki canlar için zor olan durum daha da zorlaşabilir.

  27 nisan 2021 01:56 27 nisan 2021 22:28