yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (87)
  • medya (21)

  87. 1- sahiplenmek / yuva olmak

  2- hasta olanları gönüllü veterinerlere veya belediye veterinerlerine ulaştırmak

  3- açık alanlarda yağmur almayacak alanlara bi kap mama ve su bırakmak

  4- imkanın kadarınca sokakta bi kedi/köpek evi yapmak

  5- pet ticareti yapanlardan haberdar olunca cimere ve belediyelere şikayet etmek

  27 kasım 18:50

  86. Şu başlığa bile gelip nefret kusan tipler olduğunu görünce hayata ve insanlığa dair umudumu yitirir gibi oluyorum.

  Neyse, insan olunabilir mesela. 

  24 kasım 20:31

  85. Dışarısı çok soğuk olduğu için evinize alabilirsiniz :) biz de karda buzda kovalanmayız dışarda köpekler tarafından 

  24 kasım 17:11


  84. havalar çok fazla soğumuşken bir kedi veya köpek kulübesi yapabilirsiniz. var olanların içinde eskimiş veya yıpranmış örtüleri kullanmadığınız havlu ve battaniyelerle değişebilirsiniz. en basiti yağmur almayacak yerlere köpek ve kedi maması bırakabilirsiniz.

  22 kasım 20:43

  83. Birçok ilde kar yağmaya başladı üstelik ipince giyinirken birden mont giymeye başladık. Biz evde bile üşürken aklım hep sokak hayvanlarında. Lütfen onları unutmayalım böyle havalarda ekstra mamaya ihtiyaç duyuyorlar. Bir de maalesef kısır olmayanlar var, kendilerine bakamazken çocuk bakmaua çalışıyorlar. Lütfen kapınızın önüne mama su koymayı unutmayın. İlçe belediyenizden  de kedi evi talep edin. Econature alıyorum mama olarak uzun zamandır. neredeyse yemeyen kedi yok, Amazon'da indirimde şu an. 

  19 kasım 15:37 19 kasım 15:59

  82. 14 ocak tarihinde kocaelinde bir sokak köpeğini bilerek ezen ve çocuğun arka bacaklarının tamamen kırılmasına yol açan insanlıktan nasibini almamış yaratığın kim olduğunu bilerek tepkimizi göstererek bu canilerin yaptıklarının yanına kalmamasını sağlayabiliriz,bu ve daha niceleri lütfen destek olalım görmezden gelmeyelim bu insanlar aramızda belki de kocaelinde yaşayan arkadaşlarımız bu caninin eczanesine gidiyor bilmeden de olsa,internette haberlerine ulaşabilirsiniz. Köpeğin durumu için de sohayko instagram sayfasından bilgi alabilirsiniz.

  19 ocak 2022 14:53

  81. kapının önüne su kabı koymayı ihmal etmemek en başta geliyor.her hafta kasaba gittiğimizde kemik-sakatat vb satılmayan kısımlar ve a101den kuru mamalar alıp yemeklerden artanlarla birlikte sokak hayvanlarına düzenli olarak bırakıyoruz.bir de bahçemizde yavrulayan kediler oldu, onları süt-ekmek lapası ve çiğ yumurta ile besledik sürekli emzirdikleri için iştahlı oluyorlar.bir keresinde de yavru kedilerden biri ishal olmuş ıslak kaldığı için de vücudu iltihap toplamış sürekli ağlıyordu.araştırdığımda belediyenin ücretsiz haybulans (hayvan ambulansı) hizmeti olduğunu öğrendim ve aradım aynı gün veterinerler gelip yavruya iğne yapıp temizlediler ondan sonra iyileşti.bizim için küçücük işler bunlar ama o hayvancıklar için hayat demek.bir canlıya faydalı olduğumuzda bir şekilde bize döndüğüne inanıyorum hem de onların mutlu olması ve sevgilerini kendilerince göstermeleri beni mutlu ediyor.

  10 ekim 2021 01:57


  80. Süslülerim şuan oturduğum sitede kendi imkanlarımızla baktığımız 8 tane sokak köpeği mevcut. Yaklaşık 2 senedir bizimleler. Bunun yanında 3-4 gün önce sitenin kapısına yaralı bir köpeği atıp gitmişler. Köpeğin vücudu ve bacakları yaralarla kaplı, zayıflıktan kemikleri sayılıyor ve tüyleri yoluk yoluktu. Hemen veterineri arayıp aldırttık. Şuan primevet kliniğinde tedavi görmekte. Ayrıca kısırlaştırma yapılacak. Uyuz olma ihtimali yüksekmiş. Siyah dişi bir köpek. Hem yardımda bulunmak isteyen hem de eğer sahiplenmek isteyen süslülerim olursa lütfen bana ulaşsın. Sitedeki köpekler saldırıyorlar, alanlarına almak istemiyorlar. Evdeki köpeğimle de birbirlerine saldırıyorlar bu nedenle evime de alamadım. Tedavisi biter bitmez acil bir şekilde sahiplendirilmeli. Çok sevecen ve uyumlu bir çocuk. Kendini sevdirmeye bayılıyor. Lütfen bu güzel çocuğa yuva bulalım. Süreç boyunca bu girdiyi editleyeceğim. Az/çok farketmez, ne kadar birlik olursak o kadar can kurtarabiliriz. Sahiplenmek isteyen olursa il:Ankara

  ilgili medya:
  2
  5 ağustos 2021 17:45

  79. Şu günler için konuşursak; Hem sokak hayvanları hem de evde baktığınız canlar için tam kapanma dönemini geçirecek kadar mama stoğunuz var mı kontrol edin süslülerim. Online alışverişe bel bağlamayalım çünkü gecikmeler yaşanacaktır diye tahmin ediyorum. normalde besleme yapmıyorsanız bile bu dönemde markete ya da muaf gruplardaysanız işe giderken geçtiğiniz yerlere mama bırakmanız iyi olur bence. Kısıtlamada Sokak hayvanlarını beslemek mümkün olsa da hareketlilik ilk defa bu kadar uzun süreliğine azaldığı için bazı bölgelerdeki canlar için zor olan durum daha da zorlaşabilir.

  27 nisan 2021 01:56 27 nisan 2021 22:28

  78. süslüler herkese merhaba,

  ben kendi imkanlarımla 5-10 sokak canına bakıyorum. mamayı belediye ve eşim dostumla bir şekilde hallediyorum.

  ancak son 1 ayda 2 tane uyuzlu sokak kuçisi buldum. birinin tedavisi sonlanmak üzere hatta yuva arıyoruz. adını lucy koydum. küçük bir ırk 1-1.5 yaşında kısır ve dişi. onun fotoğrafını da koyuyorum. kendi alanıma çok rahat götürebilirim ama bu çok sakin çok melül bir kız, benim azmanlar onu mahveder :( ankara içi sahiplendirmek istiyorum bu birinci mevzu.

  ikinci mevzu ise geçtiğimiz cumartesi ıssız bir yol kenarında uyuzlu bir yavru kuçi buldum. gerçekten çok kötü bir haldeydi. yüzü komple yaralardan taşlaşmış. o da dişi kısır değil daha çok ufak. bırakamadım o halde aldım veterinere götürdüm. tedavisi 2 ayı bulacak. normalde 4000 istiyorlar bu tedavi için ama sokak canı olduğu için ben elimden geldiğince indirmeye çalışıyorum. 2000-2500 e halletmeye çalışacağız. bilmiyorum bana güvenir misiniz destek olmak ister misiniz ama çaresizlikten bunu paylaşıyorum. isteyen özelden yazabilir, detaylı konuşuruz. bu hasta can pursaklar veterinerde. pınar akyol'un getirdiği uyuzlu sokak canı derseniz bilirler. direkt olarak onlarla da iletişime geçip yardımda bulunabilirsiniz nasıl istiyorsanız ama bana da bilgi verirseniz takip ederim ödemeleri.

  bu youtube kanalım, bir tanecik video var zaten :)

  https://www.youtube.com/watch?v=_PYuG-4EkBA&t=37s

  bu da veterinerin sayfası

  http://pursaklarvet.com/

  hepinize sevgilerimi iyi niyetlerimi iletiyorum

  .

  (yazar: Karamazova) Bana hemen ulaşıp veterinerin hesabına öğrenci olmasına rağmen 150 TL gibi çok değerli çok büyük bir yardımda bulundu. Güzel kalbinden öperim. Kesene bereket hayat hep güzellikler iyilikler çıkarsın karşına...

   (yazar: Nediyeyim) De ulaşıp çok değerli bir yardımda bulundu. Onun da güzel kalbinden öpüyorum. Kesesine bereket iyi ki varsın, hayat hep güzellikler iyilikler çıkarsın karşına.

  Bunların dışında bir de üniversiteden arkadaşım İbrahim 200 TL yardımda bulunmuştu onu da bildireyim. O göremeyecek olsa da bilgi amaçlı paylaşmak istedim.

  Yardımcı olmak isteyenlere direkt olarak veterinerin hesap numarasını iletebilirim.

  Hepinize en derin sevgilerimi iletiyorum. Bana umut oldunuz. Günümü aydınlattınız, lessieyi ben bulup götürdüm tedaviye ama sizlerin katkılarıyla yaşayacak. İyi ki varsınız. 

  Edit: ismini paylaşmak istemeyen bir süslüm daha 50 tl yardımda bulundu.  

  Edit 21.04.2021: ismini paylaşmak istemeyen bir süslüm daha 25 tl yardımda bulundu.

  süslü Ayşe 275 tl yardımda bulundu.

  şu an toplamda 825 tl toplanmış durumda. bunun 275 tl sini veterinere ödeyip fiş alacağım (süslü ayşe benim hesabıma gönderdi).

  söylecek söz bulamıyorum gerçekten. kimseden 1 kuruş istemeden kendi kendimi idare ederek yaşadık bu zamana kadar. öyle zor geliyor ki bana da bu para toplama olayı. ama ne yazık ki bir kişinin kendi başına karşılayabileceği miktarlar değil bunlar. ben hepinize sonsuz minnetarım, dualarım iyi niyetlerim hep sizinle olacak. iyi ki varsınız hepiniz. lessie nin durumunu gelişmeler oldukça editleyeceğim. hala yardımda bulunabilirsiniz bu arada. veterinerle henüz net fiyatı konuşmadık. 2500 ü geçirmemeye çalışacağım. bundan önceki lucy çok daha iyi durumdaydı tedavisi bitmek üzere. onun için 1850 ödedim şu ana kadar, veterinere yatalı 1 ay olacak. bence onun için yeterlidir o miktar hatta fazla bile olabilir. öyle olursa lessie ye aktaracağım artan miktarı. durum böyle dostlar. merak eden aklına bir şey takılan olursa bana ulaşabilir özelden numaramı da iletiyorum isteyenlere. sonsuz sevgiler. tekrar söylüyorum: iyi ki varsınız. umudum oldunuz.

  ilgili medya:
  9
  19 nisan 2021 17:14 21 nisan 2021 14:17