yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (2)
  • medya (3)

  7. Bir kaç yıldır devamlı kullandığım güneş kremim. Sivilceye meyilli cildimde asla sivilceye sebep olmadı. Spf 50+ olduğundan yazın gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Üstüne gerekli gördüğüm yerlere kapatıcımı sürüp günlük olarak kullanıyorum. 150 ml olması da uzun bir süre kullanma olanağı sağlıyor. Yağlı his bırakmadığını da eklemek isterim. 

  22 ekim 00:54

  5

  6. Şimdiye kadar kullandığım en en en güzel güneş kremi markasıdır kendisi. Zaten sadece güneş kremi üzerine çalışıyorlar ve profesyonelleşmişler. "Acnes" ürününü yağlı ve karma ciltler rahatlıkla kullanabilir. Akneli ciltte bir de leke sorunu görüldüğü için "Pigmenta" ürününü de deneyebilirsiniz. Lekeleri çok güzel geçiriyor ancak "Acnes"te olduğu gibi yağı absorbe eden partiküller bulunmadığından parlayabilirsiniz. "Acnes"de olduğu kadar yoğun bir kıvamı ve sürülünce beyazlama olayı da o kadar olmuyor.

  neyse gelelim "acnes" için avantaj / dezavantaja bölümüne.

  Avantajları:

  - Güneş koruması çok iyi. Kullanıp da yanma ihtimaliniz yoktur diyeyim hatta.

  - Diğer güneş kremlerini 4 saatte bir tazelemeniz gerekir ancak solante ürünlerinde sabah sürüp tazelemenize gerek kalmaz.

  - Yağ emen partiküller sayesinde yağlanma şikayetiniz oldukça azalır.

  - Ayrıca nemlendirici kullanmanıza gerek bile kalmadan nemlendirir.

  Dezavantajları:

  - Ürünün miktarı çok çok fazla geliyor. kapak açım tarihi bitene kadar yani 12 ayda asla bitiremiyorsunuz. Ben de yaz başlarken alıyorum. kapak açım tarihi geçse de son kullanma tarihi ömürleri çok uzun olmasına güvenip sonraki yaz sezonu da kullanıyorum. Ürünün koruması sonraki yıl da çok iyi düzeyde oluyor zaten. Tabi yine de 2 sezon kullansam da hala bitiremiyorum :)

  - Ürünü sürdüğünüz ilk an biraz beyaz oluyorsunuz da emildikten sonra sorun olmuyor. Gerçi diğer markaların mat güneş kremlerine kıyasla çok daha az beyaz yapıyor.

  Yıllardır kullanığım, herkese önerdiğim tek güneş koruyucu markasıdır annemle. Mutlaka deneyin, vazgeçemeyeceksiniz.

  ilgili medya:
  3
  21 ekim 23:31

  5. Gerçekten hayatımda kullandığım en iyi güneş kremiydi. Kremiydi diyorum çünkü bitti ama fiyatı o kadar artmış ki (gizlinot: en son 170 lira olmuştu, öğrenciye pahalı bence)yenisini alamadım resmen. Bir kere ürün çok, tek başınıza son kullanma tarihinden önce bitirebilmek sıkıntı olabilir. Ben her gün sürmeme rağmen kardeşimle yarı yarıya kullandım, yine de tam olarak bitiremedik. Yapısı çok yoğun yüzünüze sürünce iyice yedirmeniz gerekli ama bana hiç ağırlık yapmadı, yüzümde olduğu için rahatsız olmadım. Güneşe karşı inanılmaz bir koruması var, normalde yapmam ama uzun süre dışarıdaysam tazeleyemediğimde bile çok dert etmiyorum çünkü kalıcı gerçekten. 

  Dediğim gibi ben sivilcelerim varken kullandım, bende artış olmadı. Aksine sivilcelerin güneşten leke yapmasını önlediğini düşünüyorum. Bir daha imkan bulunca kesinlikle alırım.

  20 ekim 15:45

  4. yağlı ve akneli ciltler için solante markasının güneş  kremi. Benim cildim kurudan karmaya dönük fakat parlama yapmasını istemediğim için bu ürünü aldım. Düzgün yayıldığında cidden asla parlama yapmıyor ama bu kremi yaymak baya zor. Kıvamlı ve yoğun bir yapısı var. Ben de çareyi azıcık alıp tüm yüzüme yayarak buldum. Bu şekilde kullanınca gayet memnun kaldım. Gerçi bu şekilde de son kullanma tarihi geçecek gibi ama idare edeceğiz artık. İnanılmaz bir koruması var bu kremin. Ben çocukluğumdan beri güneşin ciddi yanıklar oluşturabildiği bir cilde sahibim. Bir keresinde mart ayında bile güneşe uzun süre maruz kaldığımda ertesi gün domatese dönüşmüştüm. Ama bu krem mucize gibi. Yakmayı bırakın pembeleşemiyorsunuz bile. Ciltte inanılmaz bir bariyer oluşturuyor. Söyle anlatayım yüzüme sürüp bir gün yürüyüşe gittim. Hava kapalı diye kollarıma omuzlarıma sürmemiştim. Elimde arta kalanı kolumun üzerine sürdüm. Sürmedim hatta sildim diyelim. Döndüğümüzde tüm omuzlarım ve kollarım yanıp sızlarken kolumda sadece 3 parmak beyazlık vardı. Sanki pastanın kreması parmaklanmış gibi bir görüntü olmuştu ama o beyazlık elimde arta kalan kremi sürdüğüm yerdi ve bembeyaz kalmıştı. Kendisinin korumasına hayranım ama keşke daha sıvı ve yayılabilir bir kıvamı olsa. Yine de daha iyi bir alternatifim olmadığı için tekrar alırım çünkü la roche ve biodermadan aynı koruma performansını göremedim.

  17 eylül 09:21

  3. Aktif sivilceli ve sivilce izleriyle kaplı cildime iyi geldiğini düşündüğüm bir güneş kremi. Var olan lekelerimin güneş görüp iyice koyulaşmasından korktuğum için bu kremi sürmeden dışarı çıkmıyorum. Lekelerimde azalma gözlemlemesem de, güneş kremsiz dışarı çıktığım zamanlara oranla daha az pütür pütür ve sivilceli bir cildim var. Güneş kremini sürüp üzerine hafif yapılı bir de bb krem kullanıyorum ve böylece solante, bb krem için de güzel bir altlık olmuş oluyor. Yalnız gerçekten gramajı çok fazla, her yerinize boca etseniz bile kullanım ömrü olarak verilen bir yıl içinde bitecek gibi durmuyor.

  22 haziran 16:09

  2. Yapısı oldukça yoğun kullanınca çok iyi temizlemek gerekiyor güneş korumasıysa içim çok rahat iyi koruyor amaaaa gramajı çok büyük alalı 1 yıl oldu yarısı duruyor da 12 ay ömrü olduğu yazıyor kutusunda 12 ayda bitirmek imkansız sırf yüze kullanınca yapısında da kokusunda da bozulma yok ama kafam çok karıştı çöpe atmak istemiyorum sevdiğim bi krem ama bilemedim...

  25 ekim 2018 22:29

  1. Cilt lekelerimin daha da koyulaşmasını engellemek için dermatolog önerisiyle aldığım krem. Cilt yağlı olunca ufacık krem değse sivilce yaparken bu kremde korktuğum başıma gelmedi. Ayrıca bb krem gibi bir etkisi var. Ciltteki rengi eşitliyor ve cildi matlaştırıyor. Günlük makyajımda cildime tek başına yetiyor. Kıvamı çok yoğun olduğu için de verdiğiniz paraya değer. Uzun süre kullanılabilir. 

  25 ekim 2018 22:22