yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (8)
  • medya (3)

  14. karma, hassas ve sivilceye meyilli bir cildim olduğu için kullandığım güneş kremi. yorumlarda yoğun kıvamlı ve gramajı fazla olduğu için 1 yıldan fazla süre kullanıldığını okudum. ve aynı cilt tipine sahip olduğum yakın arkadaşımla beraber aldık. yarı yarıya kavonozlara boşalttık. 75 gramlık ürün 85 liraya gelmiş oldu. güneş kremine gelirsek... ben sevdim. yani evet dağıtması zor ama bir şekilde halloluyor. yağlı his bırakmıyor, beyaz beyaz durmuyor. tek hoşuma gitmeyen bir özelliği vardı. o da burun kenarlarımda birikme yapması. yani pul pul duruyordu ama onun da önüne cildimi güzelce nemlendirerek geçtim sayılır. koruması ise çok iyi. sivilce yapmadı. arkadaşımın görüşleri de benimki gibi. biz beğendik. tekrar alınır.

  21 haziran 23:13

  3

  13. Çok büyük umutlarla almıştım ben bu güneş kremini. Yağlı, hassas ve akneye meyilli bir cildim var. Koruması çok güçlü bir güneş kremi. Ve ml olarakta çok fazla. 1 sene boyunca çok rahat kullanabilirsiniz. Kullandığım zaman sivilce yaptığını da gözlemlemedim. Ancak ben neden kullanamıyorum bu kremi? Asla emilmiyor süslüler. Asla ama. Yüzümde kullandığımda acayip beyazlık bırakıyor. Dakikalarca yedirmeye çalışıyorum bir de. Ne zaman bu güneş kremini sürsem herkes güneş kremi sürmüşsün diyor o derece belli oluyor. Bu yüzden artık yüzümde kullanamıyorum. Vücuduma kullanarak bitirmeye çalışıyorum. Bir daha almayacağım bir güneş kremi maalesef 

  10 haziran 07:29

  5

  12. tartışmasız en beğendiğim güneş kremi. yüzü bebek gibi yapıyor ve çok uzun süre gidiyor yani verdiğiniz paraya kesinlikle değiyor. ben geçen yaz almıştım 1 yıl geçti her gün kullanmama rağmen yarısı duruyor. kullanın, kullandırın süslüler.

  23 mayıs 18:38


  11. Dışarda birazcık güneş bile olsa hemen yanıyorum. Yüzümdeki o kararıklık resmen gittikçe daha da kararmaya başlıyor ve iz oluyordu. Resmen gündüzleri dışarı çıkmayıp güneş battıktan sonra dışarıya çıkmaya çalışıyordum. En son doktorumda beni hiç karartmayacak bir güneş kremi iatediğimde aknee meyilli bir cilt olduğu için de bunu verdi. Zaten kılcal damarlarım çok yüzeyde olduğu için sürekli bir güneş kremi kullanmam gerekiyormuş. 1 seneden fazladır kullanıyorum ve aşırı aşırı aşırı memnunum. Ne yüzümde kararıklık ne de yanık izleri var. Tamam hala sivilce çıkmaya devam ediyor ama belki de engellediği kadarı bu kadardır diye düşünüyorum. Ayrıca çok da bereketli bir ürün azıcık almak yetiyor tüm yüze iyice yedirmek için. Kullanacaklara tavsiye ederim kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor. 

  11 nisan 17:02

  5

  10. Yağlı ve akneli cildimin yanı sıra güneş alerjim var. Dermatolog önerisiyle aldım ve 3 yıldır kullanıyorum. Herkesin dediği gibi güneş koruması öyle iyi ki hiç yanmıyorsunuz. Çok yoğun kıvamlı bir ürün. Cildim bazen kullandığım yağ dengeleyici ürünlere istinaden yağlıdan ziyade normal bir cilt oluyor. Bu durumda süremiyorum. Pütür pütür kalıyor. Buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca suya oldukça dayanıklı bir üründür. Terlediğinizde, suratınıza su vurduğunuzda çıkmaz. Ve son olarak sürdükten sonra hafif yapış yapış kalıyor. Nasıl desem, üzerine pudra sürerseniz pudrayı tutar hani. Gün içinde toz kir suratımda kalmasın diye sabitleyici pudra geçtiğim doğrudur.

  17 şubat 19:30

  3

  9. cilt tipim yağlıya dönük karma olmasına rağmen ben bu koruyucu ile pek anlaşamadım. daha önce pigmenta kullanmıştım, onunla karşılaştırdığımda koruması kat kat daha başarılı ancak üstteki süslünün de girdisinde bahsettiği gibi krem parça parça durup yüzümde birikiyor. altına nemlendirici uygulamadan - uygulayarak denediğimde de aynı sonucu alıyorum. normalde pigmenta kullandığım dönemde hiç cilt makyajı yapmıyordum ancak acnes ile beyaz beyaz kalıntılar cilt makyajı istiyor. bittikten sonra tekrar almayı düşünmüyorum.

  14 aralık 2019 23:42

  2

  8. Dermatoloğun tavsiyesi üzerine satın aldım.

  -yapısı çok yoğun. Çok küçük bir miktar bile sürdüğünüzde yüzünüz bembeyaz oluyor. gramajı çok fazla, yapısı yoğun olduğundan diğer girdilerde bahsedildiği gibi 12 ayda bitmesi imkansız görünüyor.

  -mat bir bitiş sağlıyor.

  -gelelim benim sorunuma. Kimse yazmadığı için şaşırdım ama bu krem benim yüzümde parça parça duruyor. Kremi yedirmek için masaj yaptığımda krem hareket edip bir yerde birikiyor. Bir bakıyorum çenem beyaz kalmış, bir bakıyorum yanağım. Bu sebeple asla anlaşamadım bu kremle. Yağlı ciltliler anlaşıyor olabilir ama karma cilde sahip olanlar, yüzü kuru olanlar ya da yüzünde yer yer kuruluk olanlar bu kremle hiç anlaşamazlar, pul pul görüntüyü daha da belirginleştirir ciltle bütünleşmediği için. 

  26 kasım 2019 22:42


  7. Bir kaç yıldır devamlı kullandığım güneş kremim. Sivilceye meyilli cildimde asla sivilceye sebep olmadı. Spf 50+ olduğundan yazın gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Üstüne gerekli gördüğüm yerlere kapatıcımı sürüp günlük olarak kullanıyorum. 150 ml olması da uzun bir süre kullanma olanağı sağlıyor. Yağlı his bırakmadığını da eklemek isterim. 

  22 ekim 2019 00:54

  5

  6. Şimdiye kadar kullandığım en en en güzel güneş kremi markasıdır kendisi. Zaten sadece güneş kremi üzerine çalışıyorlar ve profesyonelleşmişler. "Acnes" ürününü yağlı ve karma ciltler rahatlıkla kullanabilir. Akneli ciltte bir de leke sorunu görüldüğü için "Pigmenta" ürününü de deneyebilirsiniz. Lekeleri çok güzel geçiriyor ancak "Acnes"te olduğu gibi yağı absorbe eden partiküller bulunmadığından parlayabilirsiniz. "Acnes"de olduğu kadar yoğun bir kıvamı ve sürülünce beyazlama olayı da o kadar olmuyor.

  neyse gelelim "acnes" için avantaj / dezavantaja bölümüne.

  Avantajları:

  - Güneş koruması çok iyi. Kullanıp da yanma ihtimaliniz yoktur diyeyim hatta.

  - Diğer güneş kremlerini 4 saatte bir tazelemeniz gerekir ancak solante ürünlerinde sabah sürüp tazelemenize gerek kalmaz.

  - Yağ emen partiküller sayesinde yağlanma şikayetiniz oldukça azalır.

  - Ayrıca nemlendirici kullanmanıza gerek bile kalmadan nemlendirir.

  Dezavantajları:

  - Ürünün miktarı çok çok fazla geliyor. kapak açım tarihi bitene kadar yani 12 ayda asla bitiremiyorsunuz. Ben de yaz başlarken alıyorum. kapak açım tarihi geçse de son kullanma tarihi ömürleri çok uzun olmasına güvenip sonraki yaz sezonu da kullanıyorum. Ürünün koruması sonraki yıl da çok iyi düzeyde oluyor zaten. Tabi yine de 2 sezon kullansam da hala bitiremiyorum :)

  - Ürünü sürdüğünüz ilk an biraz beyaz oluyorsunuz da emildikten sonra sorun olmuyor. Gerçi diğer markaların mat güneş kremlerine kıyasla çok daha az beyaz yapıyor.

  Yıllardır kullanığım, herkese önerdiğim tek güneş koruyucu markasıdır annemle. Mutlaka deneyin, vazgeçemeyeceksiniz.

  ilgili medya:
  3
  21 ekim 2019 23:31

  5. Gerçekten hayatımda kullandığım en iyi güneş kremiydi. Kremiydi diyorum çünkü bitti ama fiyatı o kadar artmış ki (gizlinot: en son 170 lira olmuştu, öğrenciye pahalı bence)yenisini alamadım resmen. Bir kere ürün çok, tek başınıza son kullanma tarihinden önce bitirebilmek sıkıntı olabilir. Ben her gün sürmeme rağmen kardeşimle yarı yarıya kullandım, yine de tam olarak bitiremedik. Yapısı çok yoğun yüzünüze sürünce iyice yedirmeniz gerekli ama bana hiç ağırlık yapmadı, yüzümde olduğu için rahatsız olmadım. Güneşe karşı inanılmaz bir koruması var, normalde yapmam ama uzun süre dışarıdaysam tazeleyemediğimde bile çok dert etmiyorum çünkü kalıcı gerçekten. 

  Dediğim gibi ben sivilcelerim varken kullandım, bende artış olmadı. Aksine sivilcelerin güneşten leke yapmasını önlediğini düşünüyorum. Bir daha imkan bulunca kesinlikle alırım.

  20 ekim 2019 15:45