yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (3)
  • medya (0)

  1. bu sene itibariyle türkiye'de sephora mağazalarında satışı başlamış olan, içeriği (esasen) tek notadan oluşan parfüm serisi. serinin kapsamında 11 adet parfüm bulunmaktadır. parfümlerin içeriği genelde tek notadan oluşuyor (vanille, mure) ama bazı parfümlerde, notaların etkinliğini ve kalıcılığını arttırmak için destekleyici bir veya iki nota daha var (monoi). yeni fleur serisinde ise nota sayısı ve boyutu arttırılmış.

  ben neredeyse 3 aydır tiare kokusunu ve son 1 aydır da fleur de frangipanier kokusunu kullanıyorum. kalıcılık olarak vücut yağı üzerine kullandığımda bütün gün kokusu kalıyor ve silajı da, özellikle 45 TL'lik bir parfüm için, dikkat çekici derecede yüksek. eğer özellikle çok boyutlu bir parfüm aramıyorsanız veya seride sevdiğimiz bir koku varsa gidip sephora'larda denemenizi öneririm.

  ayrıca sitesinde tek notalı parfümlerini karıştırarak 36 çeşit yeni koku önerisi sunulmaktadır: http://www.solinotes.com/

  ukte: (yazar: morfelisia)

  7 mart 2016 16:05

  2. (yazar: casey23 ) tavsiyesiyle tiare kokusuna sahip olduğum parfüm serisi. (no:265855) numaralı girdimde yves rocher monoi de tahiti kuru yağın kokusunu çok beğendiğimden bahsetmiştim ve keşke parfümü olsa diye düşündüğümü yazmıştım. kendisi de bana bu parfümün kokusunun aynı bu yağa benzediğini mesaj olarak atmıştı. (gizlinot: kendisine tekrar teşekkür etmiş olayım ) geçen cumartesi sephora'ya uğradım ve tiare kokulu olana baktım hemen, gerçekten de koku birebir benziyormuş. hemen satın aldım. ilgilenen sephora çalışanı çok kalıcı bir parfüm olmadığını, günlük kullanımda tazeleme gerektirebileceğini söyledi. edt olduğunu ve 50 ml fiyatının 45 tl olduğunu düşünürsek performansını ben çok kötü bulmadım. zaten istediğim bir kokuydu. evet denildiği gibi yoğun bir kalıcılığı yok ama dikkat çekiyor. gün içinde tazeleyerek de günü kurtarabiliyorsunuz.

  5 mayıs 2016 16:27

  3. Pahalı parfümlerimi kullanmak istemediğim ya da kemer sıkmak zorunda olduğum zamanlarda özellikle "iris" kokusunu ayıla bayıla kullandığımdır. Bu parfümün benim tenimde bir 5-6 saat kalıcılığı var. Bir de gardrobun içine bir iki fıs sıktığımda baya kumaşa işleyen bir parfüm, o bakımdan da kalıcılığı tatmin edicidir. Benim Gratis'te denediklerim arasında ki sanırım orada beş altı çeşidi var, en beğendiğim ve kendime yakıştırdığım solinotes parfümü, iris versiyonu olmuştur. Başka herhangi bir tanesiyle karıştırmadan tek başına kullanıyorum. Yine iris için konuşmam gerekirse bahar ve yaza daha uygundur, çok fazla yaş seçeceğini düşünmüyorum ama tam anlamıyla çiçek kokusudur. Şekerli ya da oryantal bir kokusu yoktur. Gratis indirimlerinde 50 ml.sini yaklaşık 27 TL'ye satın alabilirsiniz. 

  22 nisan 2018 20:19 22 nisan 2018 20:22


  4. bu tarz kendi kokunu oluştur mottosuna sahip parfüm aromaları bana hep dikkat çekici gelmiştir. nitekim gratis’te rafların arasında gezerken bu parfümler dikkatimi çekti. gül kokularına olan zaafım burda da kendini gösterdi ve hemen rose olanına yapıştım. fiyatı da indirimli 25 küsür liraya geldi (eau de parfum 50ml). benzer saatlerde zaraya uğrayıp ordan da birkaç parfüm denemiştim. kalıcılık olarak size bir ölçüt vermek adına belirtiyorum zara olanın kokusunu şuan alamazken, bu rose parfümü hala burnuma hatırı sayılır bir biçimde gelmektedir. açıkcası benim ilgimi çekmeyi başardı serinin öteki parfümlerini de bir başka gratis ziyaretimde incelemek istiyorum. uygun fiyatlı parfüm arayanlar için hoş bir alternatif oluşturabilir kanımca.

  14 temmuz 2018 22:48 29 eylül 2018 18:37

  5. Daha önce Sephora’larda görmeme rağmen ilgimi çekmemişti bakmamıştım. Genelde bu tarz uygun fiyatlı parfümlerden ne zaman alsam pişman oldum çünkü çoğu sentetik bir açılışla başlar ve öyle devam eder. Çoğu bir noktadan sonra birbirine benzer.

  Dün sephora’da parfümlere bakarken 900 küsur liralara çıkan şişeleri görünce boynum bükük bir şekilde gratise girdim. Karşıma bu şişeler çıkınca yine pişman olacağımı düşünerek bir deneyeyim diye attım sepete. bendeki frangipani. Çok sevdiğim bir çiçektir zaten. Aman allahım o ne kadar güzel ne kadar doğal bir koku. Ucuz pahalı farketmez çoğu parfümün ilk fısta boğan geniz yakan alkollü açılışı dahi yok bunda. Sanki odayı çiçeklerle doldurmuşsunuz onlar kokuyor. O kadar doğal bir işlenişi var. Üstte kaldığı süre boyunca sanki saçınıza çiçek takmışsınız da tatlı tatlı o kokuyor gibi.

  Çok övdüm kötü tarafı hiç mi yok, var. Kalıcı değil. Yani ben maksimum iki saat sonra almıyorum kokuyu. Aslında çok daha kalıcı hale getirebilirdi misk gibi bağlayıcı Notalarla ama belki de o bahsettiğim sanki Çiçekten koklanıyormuş havasını bozmamak için ağır notalarla boğmak istemediler. Biraz daha kalıcı olsa pahalı designerlar değil niche parfümlerle kıyaslanabilecek bir koku çıkarmış ortaya. Ben bu kadar doğal bir açılışı ve kaldığı süre boyunca birebir esinlendiği çiçek gibi kokan parfümleri en son Maison francis kurkdjian’da gördüm.

  19 temmuz 2018 14:13

  5

  6. Plumeria çiçeğinin görüntüsüne de kokusuna da aşık olduğumdan Gratis'te gördüğüm Frangipani'yi, ayrıca iris ve vanilla'yı denedim. Ucuz tarafından süsen kokmak istiyorsanız Cecile iris'i tavsiye ederim, daha kalıcı. vanilyalı o kadar çabuk uçmuş ki yorum yapamıyorum. Dr. Oetker'in vanilya ekstresini bile sürebilirsiniz onun yerine çünkü bunlar da tam olarak parfüm değil, biraz sofistike aromalar. Gelelim Frangipani'ye..çiçeğe olan sevgimden midir bilmiyorum 12 saat koku aldım bileğimden. Çok güzel, hemen alacağım.

  30 ağustos 2018 03:22 30 ağustos 2018 03:35

  5

  7. iris isimli parfümünü gratis'ten indirimli olarak 30 liraya aldığım marka. 50 ml ve edp. kalıcığı yaklaşık 4 saat. sanırım dünyanın en masum kokusu. adından anlaşılacağı üzere ziyadesiyle pudralı. notaları şöyle:

  üst-tangerine, angelica

  orta-iris, violet

  alt-musk, teak wood, tonka bean

  3 mart 2019 16:23