sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (20)
 • medya (1)

20. 3 yıldır solflex quartzo rengini kullanıyorum her gecen yıl içine ediyorlar boyama tasarımlarının. Kardeşim değiştirmeyin her yıl işte tasarımları ne gerek var beceremiyonuz zaten. 2017 de yeşilimsi maviydi. 2018 subatında aldıgımda ise grimsi mavi olmuştu. Biraz yapaydı ortalık gri lenslerden geçilmiyor zaten niye değiştirdiniz dedim ama kullandım. 3 gün önce gelen lens ise omg berbat olmuş. Solflex topazio ya dönmüş rengi. Haresi siyah lensi de garip bi gri yapmışlar çok çok az mavilik var lenste artık. Almam daha

13 kasım 2018 23:52

19. uzun süre natural colors quartzo kullandım. bende çok doğal duruyordu, lens olduğunu söylediğimde inanmıyordu insanlar. ama en son boyamasını değiştirmişler, önceki rengiyle alakası yok. ve öncekinden daha rahatsız geldi bana. öncekini hissetmiyordum bile gözümde fazla.

hidrocor quartzoyu da videolardan görüp aldım. komutan logar oldum resmen. ayrıca aşırı rahatsız bir lens. ilk aldıktan sonra 5-6 saat falan takabildim. gözümü çok yaktı ve kanlandırdı.

17 eylül 2018 13:00

18. denemek için satın aldım sonra brezilya menşeili olduğunu öğrendim. takamadım. bir yıllık lens heder oldu. brezilyayı biraz bizimkine benzetiyorum. allaha emanet iş yapıyorlardır, sağlık bakanlığı türevi kuruluşları da ne kadar iyi denetliyordur emin olamıyorum. oysa alman yapsa öyle mi yapar. swh.

tanım: videolarda göründüğü kadar doğal durmayan lens. 

26 temmuz 2018 23:33 26 temmuz 2018 23:36

17. Hidrocor serisi mel rengini sanirim 2014 yılı falandı kullandığım. Boyaması surekli değişebiliyor, ben aldığımda sarimsiydi mesela. bazı boyamalarda yeşil daha baskın oluyormuş. Bayağı doğal duran bir lens olsa da renk olarak çok begenmemistim sarılığından dolayı.

Numarasız kullandığım için hergun kullanmadım. bende bir rahatsızlık hissi oluşturmadı. Bu ara başka bir rengine heveslendim ama reçete olayı yoktu ben aldığımda.simdi reçete gerektiği için uğraşmak zoruma gidiyor.

26 temmuz 2018 20:46

16. Gözlerim 5.50 numara miyop. Bunun mel renginin aylık olanını da yıllık olanını da kullandım. İlginç şekilde aylık ve ucuz olanı daha doğal durdu. Diğeri çok açtı gözlerimi. Yalnız böyle büyük numara gözleriniz varsa ve korneanız dışa doğru bombeliyse sonuç hüsran olacak hiç paranızı çöpe atmayın. Ayrıca hiç sağlıklı ve rahat da değiller. Ben 12 yıldır lens kullanıyorum ve hassas göze sahibim. Bu lensleri 1 yıl boyunca her gün aralıksız kullandım ve yapmayın etmeyin. Gözlerimin içi kanadı ciddi anlamda ve aylar boyunca iyileşmedi. Numarasız gözleriniz varsa ara ara değişiklik olsun diye takılabilir ama göz önemli cidden. Pahalı, sağlıklı değil ve her gözde fotoğraflardaki gibi doğal durmuyor.bir de ben kullanırken fda onayı yoktu, almışlar sanırım sonra. 

26 temmuz 2018 20:09

15. Gözde çok doğal durduğu iddia edilen, el boyaması renkli lens markası.

Özellikle son 1-2 yıldır bu lenslerin popülerliği tavan yapmış durumda. Ben de gözlerim bozuk olduğundan uzun zamandır şeffaf lens kullanmaktaydım, ta ki bu markayı keşfedip renkli lens denemeye karar verinceye dek. Benim gibi merak edip bu markayı denemek isteyenler olursa diye sizlere nacizane birkaç tavsiyem ve bilgilendirmem olacak.

Öncelikle bu markanın 4 farklı serisi bulunmakta. Bunlar hidrocor, natural colors, hidrocharme ve bu sene üretilmeye başlanan rio serisi. Rio serisi fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla aşırı güzel renklere ve boyamaya sahip fakat maalesef bu yeni bir seri olduğundan türkiye'de kolay kolay bulmak mümkün değil ve henüz deneme şansım olmadı, bu yüzden sizi yanıltmamak adına bu seri hakkında bilgi veremeyeceğim.

Hidrocor serisi: yıllık kullanım süreli, haresiz seri oluyor bu. haresiz olduğu için, gözde en doğal duran seri bu diyebilirim. Ama yine de iddiasız, parlak olmayan renkler seçmek gerek. Mesela bu serideki marine, verde ya da esmeralda renginin doğal gözükmesinin imkanı yok bana kalırsa. Birkaç metre öteden bile ben buradayım, ben lensim diye bağırıyorlar resmen :( Ama grafite, mel, ocre, ice gibi daha doğal tonları tercih ederseniz kısmen daha az sırıtacaktır. Unutmadan, bir de bu serinin aylık olanı var hidrocor monthly isminde. eğer ilk kez alacaksanız ya da yeni bir renk deniyorsanız yıllık olan yerine bunlardan almak çok daha mantıklı.

Hidrocharme: Yıllık kullanım ömrü olan hareli lens serisi. Haresi oldukça kalın ve belirgin ama bunun avantajları ve dejavantajları da var tabii. Mesela hareli oluşu gözünüzü olduğundan daha büyük gösterir, hatta sürekli gözünüze eyeliner çekme, far sürme ihtiyacı hissediyorsanız buna çok fazla gerek kalmayabilir bu lensleri takınca. Fakat dejavantajı da tabii ki çok yapay durması. Elbette ki benim şahsi fikrim ama hareli lensleri pek doğal bulmuyorum, özellikle hidrocharme serisinin lensleri insanı hemen komutan logar'a çevirebilirmiş gibi duruyor (gizlinot: Swh) ama az sonra anlatacağım natural colours serisinin haresi daha ince olduğundan onlar öyle durmuyor mesela. Kısacası hidrocharme'ı ben pek önermem, zaten diğer serilere göre daha az tercih edilmekte.

Natural Colors: Bu da 1 yıllık kullanım ömrü olan bir lens. Ama hidrocor gibi bunun da aylık olanı var, Natural Colors Solflex adında. Aslında bu serinin göz rengi koyu olanlar için daha uygun olduğu söyleniyor, çünkü göz rengini daha çok açıyormuş. Bunun dışında mat bir yapısı var ve hareli bir lens ama haresi çok kalın değil. Aylık olanı denemeye değer diye düşünüyorum.

26 temmuz 2018 19:25 28 temmuz 2018 13:51

14. gün itibari ile natural color mel rengini kullanıyorum normalde -2,50 1,25 astigmatım var torik renkli lenslerin pahalılığı sebebi ile -3.00 astigmatsız aldım ve görüştende memnunum. kullanmak isteyenlere bilgi olsun. görsel ekliyorum.

ilgili medya:
1
16 temmuz 2018 14:39

13. Quartzo rengini alıp denemiş ve adete beni zombiye çevirmiştir. Yapısı freshlook ve airoptixlere göre kalın ayrıca bombesi yüzünden çok belirgin ve bulanık görmeme sebep olan lens markası. Bir daha alcon firmasından şaşmam hiç sevmedim.

22 şubat 2018 19:58

12. fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla çol güzel renklere sahip lens markası ama benim bilye kadar küçük gözlerim için çarşaf gibiler :(

10 şubat 2018 22:22

11. hidrocor ocre aldım bugün. bi kere hiç doğal değil yani videolardaki gibi hiç değil hafif damarları var ama en kötüsü benim gözler -5.50 miyop. öyle bombeli ki ortası artık merceği nasılsa teknolojiyi bilemeyeceğim ama yani seffaf lenslerde ve yıllar önce kullandığım rainbow renkli lenste hiç öyle bombe yoktu. yani renk yapı vs çok doğal olsaydı bile o bombe o kadar kötü ki ı ıh olmazdı. iyi ki tek göz sipariş etmişim 170 lira cebimde kaldı (gizlinot: ticari bir takım kaygılar)(gizlinot: swh)

10 şubat 2018 19:43