sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (3)

  21. En doğal duran ve gözü asla rahatsız etmeyen lenslerdir benim icin. Aylık olan hidrocor serisinin yeşil rengini kullanıyorum. Aslında süresi doldu fakat atmaya kıyamıyorum. Malum şuan ateş pahası her biri.

  Görsele ekliyorum gün ışığında benim koyu kahve gözlerimdeki duruşunu.

  ilgili medya:
  1
  9 nisan 10:50

  20. Bir ara instagramda görüp çok özendiğimden neredeyse her rengini ve serisini kullandığım lens markası. Evet bir çok lens markasına göre doğal bir görünüm sağlıyor fakat amber ocre gibi renkleri almadıkça gözde çok belli oluyor. Eğer mel rengini beğeniyor almakta kararsız iseniz soloticaya para dökmeden önce freshlook hareli yeşili denemenizi öneririm ayrıca çok daha rahat soloticadan

  27 şubat 00:43

  19. 3 yıldır solflex quartzo rengini kullanıyorum her gecen yıl içine ediyorlar boyama tasarımlarının. Kardeşim değiştirmeyin her yıl işte tasarımları ne gerek var beceremiyonuz zaten. 2017 de yeşilimsi maviydi. 2018 subatında aldıgımda ise grimsi mavi olmuştu. Biraz yapaydı ortalık gri lenslerden geçilmiyor zaten niye değiştirdiniz dedim ama kullandım. 3 gün önce gelen lens ise omg berbat olmuş. Solflex topazio ya dönmüş rengi. Haresi siyah lensi de garip bi gri yapmışlar çok çok az mavilik var lenste artık. Almam daha

  13 kasım 2018 23:52

  18. uzun süre natural colors quartzo kullandım. bende çok doğal duruyordu, lens olduğunu söylediğimde inanmıyordu insanlar. ama en son boyamasını değiştirmişler, önceki rengiyle alakası yok. ve öncekinden daha rahatsız geldi bana. öncekini hissetmiyordum bile gözümde fazla.

  hidrocor quartzoyu da videolardan görüp aldım. komutan logar oldum resmen. ayrıca aşırı rahatsız bir lens. ilk aldıktan sonra 5-6 saat falan takabildim. gözümü çok yaktı ve kanlandırdı.

  17 eylül 2018 13:00

  17. denemek için satın aldım sonra brezilya menşeili olduğunu öğrendim. takamadım. bir yıllık lens heder oldu. brezilyayı biraz bizimkine benzetiyorum. allaha emanet iş yapıyorlardır, sağlık bakanlığı türevi kuruluşları da ne kadar iyi denetliyordur emin olamıyorum. oysa alman yapsa öyle mi yapar. swh.

  tanım: videolarda göründüğü kadar doğal durmayan lens. 

  26 temmuz 2018 23:33 26 temmuz 2018 23:36

  16. Gözlerim 5.50 numara miyop. Bunun mel renginin aylık olanını da yıllık olanını da kullandım. İlginç şekilde aylık ve ucuz olanı daha doğal durdu. Diğeri çok açtı gözlerimi. Yalnız böyle büyük numara gözleriniz varsa ve korneanız dışa doğru bombeliyse sonuç hüsran olacak hiç paranızı çöpe atmayın. Ayrıca hiç sağlıklı ve rahat da değiller. Ben 12 yıldır lens kullanıyorum ve hassas göze sahibim. Bu lensleri 1 yıl boyunca her gün aralıksız kullandım ve yapmayın etmeyin. Gözlerimin içi kanadı ciddi anlamda ve aylar boyunca iyileşmedi. Numarasız gözleriniz varsa ara ara değişiklik olsun diye takılabilir ama göz önemli cidden. Pahalı, sağlıklı değil ve her gözde fotoğraflardaki gibi doğal durmuyor.bir de ben kullanırken fda onayı yoktu, almışlar sanırım sonra. 

  26 temmuz 2018 20:09

  15. Gözde çok doğal durduğu iddia edilen, el boyaması renkli lens markası.

  Özellikle son 1-2 yıldır bu lenslerin popülerliği tavan yapmış durumda. Ben de gözlerim bozuk olduğundan uzun zamandır şeffaf lens kullanmaktaydım, ta ki bu markayı keşfedip renkli lens denemeye karar verinceye dek. Benim gibi merak edip bu markayı denemek isteyenler olursa diye sizlere nacizane birkaç tavsiyem ve bilgilendirmem olacak.

  Öncelikle bu markanın 4 farklı serisi bulunmakta. Bunlar hidrocor, natural colors, hidrocharme ve bu sene üretilmeye başlanan rio serisi. Rio serisi fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla aşırı güzel renklere ve boyamaya sahip fakat maalesef bu yeni bir seri olduğundan türkiye'de kolay kolay bulmak mümkün değil ve henüz deneme şansım olmadı, bu yüzden sizi yanıltmamak adına bu seri hakkında bilgi veremeyeceğim.

  Hidrocor serisi: yıllık kullanım süreli, haresiz seri oluyor bu. haresiz olduğu için, gözde en doğal duran seri bu diyebilirim. Ama yine de iddiasız, parlak olmayan renkler seçmek gerek. Mesela bu serideki marine, verde ya da esmeralda renginin doğal gözükmesinin imkanı yok bana kalırsa. Birkaç metre öteden bile ben buradayım, ben lensim diye bağırıyorlar resmen :( Ama grafite, mel, ocre, ice gibi daha doğal tonları tercih ederseniz kısmen daha az sırıtacaktır. Unutmadan, bir de bu serinin aylık olanı var hidrocor monthly isminde. eğer ilk kez alacaksanız ya da yeni bir renk deniyorsanız yıllık olan yerine bunlardan almak çok daha mantıklı.

  Hidrocharme: Yıllık kullanım ömrü olan hareli lens serisi. Haresi oldukça kalın ve belirgin ama bunun avantajları ve dejavantajları da var tabii. Mesela hareli oluşu gözünüzü olduğundan daha büyük gösterir, hatta sürekli gözünüze eyeliner çekme, far sürme ihtiyacı hissediyorsanız buna çok fazla gerek kalmayabilir bu lensleri takınca. Fakat dejavantajı da tabii ki çok yapay durması. Elbette ki benim şahsi fikrim ama hareli lensleri pek doğal bulmuyorum, özellikle hidrocharme serisinin lensleri insanı hemen komutan logar'a çevirebilirmiş gibi duruyor (gizlinot: Swh) ama az sonra anlatacağım natural colours serisinin haresi daha ince olduğundan onlar öyle durmuyor mesela. Kısacası hidrocharme'ı ben pek önermem, zaten diğer serilere göre daha az tercih edilmekte.

  Natural Colors: Bu da 1 yıllık kullanım ömrü olan bir lens. Ama hidrocor gibi bunun da aylık olanı var, Natural Colors Solflex adında. Aslında bu serinin göz rengi koyu olanlar için daha uygun olduğu söyleniyor, çünkü göz rengini daha çok açıyormuş. Bunun dışında mat bir yapısı var ve hareli bir lens ama haresi çok kalın değil. Aylık olanı denemeye değer diye düşünüyorum.

  26 temmuz 2018 19:25 28 temmuz 2018 13:51

  14. gün itibari ile natural color mel rengini kullanıyorum normalde -2,50 1,25 astigmatım var torik renkli lenslerin pahalılığı sebebi ile -3.00 astigmatsız aldım ve görüştende memnunum. kullanmak isteyenlere bilgi olsun. görsel ekliyorum.

  ilgili medya:
  1
  16 temmuz 2018 14:39

  13. Quartzo rengini alıp denemiş ve adete beni zombiye çevirmiştir. Yapısı freshlook ve airoptixlere göre kalın ayrıca bombesi yüzünden çok belirgin ve bulanık görmeme sebep olan lens markası. Bir daha alcon firmasından şaşmam hiç sevmedim.

  22 şubat 2018 19:58

  12. fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla çol güzel renklere sahip lens markası ama benim bilye kadar küçük gözlerim için çarşaf gibiler :(

  10 şubat 2018 22:22