yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (5)
  • medya (2)
  1

  6. Yaklaşık 1 ay önce başlayıp, ikinci haftasından itibaren toniği ile birlikte kullanıldığım krem. İçeriği çok güzel, hatta ilk günlerde sivilce, sivilce izi vb. durumlarda elbette bir gelişme olmamasına rağmen, yüzümü belli belirsiz aydınlattığını farketmiştim. 30 günde mucize beklentisiyle değil tabii ama, içeriğine güvenerek mutlaka fayda göreceğim düşüncesiyle almıştım. Ancak rutine toniği ekledikten sonra yüzümün hiç sivilce çıkmayan yerlerinde bile kıpkırmızı, dev boyutta ve 2 haftadır kullanmamama ragmen hala geçmeyen sivilceler çıktı. İnat ettim, etki ediyor demek ki, zamanla geçecek dedim ama yok, zamana birakilacak gibi bir durum değil. Hayatımda bu tip sivilceler çıkarmış bir insan değilim. Yabancı yorumlarda bunu yaşayanlara rastlamıştım ama cildim öyle çok uyumsuz, çok hassas değildir. Yine de bana hiç iyi gelmedi. Nitekim, toniği bırakmama rağmen, özellikle boyun bölgemde dev sivilceler çıkmaya devam edince bu hafta kreme de veda etmek Zorunda kaldım. Zaten Kore kozmetiğine zerre güvenim yoktu, neyin gazına gelip aldım, nerde gördüm onu da hatırlamıyorum. Ayrıca tonigin başlığında da belirtmistim, inanılmaz ucuz bir paketleme. İnce plastik yoğurt kaplarindan hallice. İstediği kadar güzel içerikli olsun, şu plastiğe havyar koysan işkembeye döner. Ne fiyat, ne performans kısacası.

  1 eylül 10:44

  5

  5. harika bir krem. cildi nemlendiriyor, yumuşacık yapıyor, leke görünümünü azaltıyor ve sivilceleri söndürüyor. daha ne olsun <3 kışın neredeyse her gece kullanıyordum ama yazın azalttım, içerisindeki aha/bha oranını bilmediğim için. yabancı skincare youtuberlarınan hyram de bu kremi çok övmüştü ayrıca. :) 

  17 ağustos 00:07

  5

  4. Müthiş bir krem benim kapalı komedonlarimin hepsini iki gecede dışarı atıp söndürdü ve lekelerini de tedavi ediyor bayağı.

  İlk defa bu kadar etkili bir ürün kullaniyorum. Bütün serisini almamak için kendimi zor tutuyorum.

  10 eylül 2021 11:56


  5

  3. Bir adet bitirdim bu üründen, öncelikle çok bereketli küçük miktarı tüm yüzüme yediriyordum sulu bir kıvamda. Altı ay raf ömrü bulunuyor. Kullandığım centella içerikli kremler arasında onarma etkisini en fazla gördüğüm ürün oldu bunu da leaf water vs değilde bitkinin extract'ını içermesine bağladım. yaraya bağlayan sivilcelere etkisi büyük, izlerde ise uzun süreli kullanmak gerek diğer aktif içeriklerde olduğu gibi. destekleyici ürün olarak öneririm indirimli fiyatını hakeder

  7 haziran 2021 14:43

  2. Fiyatını çok pahalı buluyorum ama 1 defaya mahsus olarak satın aldım. 1 ay kadar kullandım ve cildimde ki sivilce yaralarına sürdüm. Görüğüm kadarıyla tahriş olmuş cildimi yeniledi ve cildimdeki yaraları nerdeyse iz bırakmayacak kadar iyileştirdi. Ve 1 haftadırda göz altı kırışıklıklarımda kullanıyorum. Kırışıklıklarımda gözle görülür bir yok olma var.

  29 haziran 2020 16:24

  5

  1. Some by mi isimli Kore markasının 30 days miracle serisi içinde bulunan, en çok centella özütü içeren ürünüdür kendisi.

  Burda başlığını tek başına göremeyince dayanamadım, açayım dedim. Baya baya hak etti benim için kendisine başlık açılmayı çünkü.

  Ben son dönemlerde yoğun asit kullanıyordum(haftada bir doa yüzde otuzluk glikolik asit, takip eden iki/üç gün boş, sonra 4 ya da beş gün %12 lik laktik asitli tonik, sonra yine %30 glikolik asit şeklinde devam eden bir döngüyü nerdeyse beş hafta boyunca gerçekleştirdim ve bunların hiçbiri ph ayarlı değil. Yani glikolik asidin ve laktik asidin katkısız sulu çözeltileri bunlar; irritan etkileri, the ordinary %30 aha/ %2 bha gibi ph ayarlı ürünlerden kesinlikle daha yüksek. Lakin ben belamı aradığımı diğer girdilerimden birinde de ifade etmiştim sanırsam:( )

  Yüzde otuz asit yapacağım bir günün sabahı ağlama krizine girdim, ağladım, geçti. Yani öyle sandım ve akşamına asit uygulamami yaptım.. meğer benim göz yaşım ve onları silmeye çalışan ellerim, yüzümü bir güzel tahriş etmiş.. bir yanagimla göz altimin bileşkesi ve burun kenarlarım asit sonrası kıpkırmızı oldu. Geçer sandım, ertesi gün oralar resmen yara olmuştu.. göz ve yanak bileşkem yara kabuğu tutmuş, burun kenarlarım da kalın kabuk atiyodu.

  Ondan birkaç gün evvel de "ay cilt bariyerimi mahvetmis olabilir miyim, bu sivilceler ve izlerinin geçme süresi iki katına çıktı" diye düşünüyodum ve uzun zamandır takmış olduğum missha madecassoside serisine some by mi nin 30 days miracle serisini alternatif bulduğumu düşünerek, içinde en yüksek centella ekstresi olan ürününü denemek için almıştım, o da kremi idi.

  Missha'ya son zamanlarda hem maillere cevap alamamam, hem tester ürünlerin gramajini üçte birine düşürmeleri (eskiden 3 ml idi genelde testerlar, şimdi 1 ml olduğunu iddia ediyorlar ama ondan bile şüpheliyim), hem de time revolution serisi gibi bazı ürün serilerinde aşırı yüksek fiyatlar verdiğini düşünmem sebebi ile hafif hafif gıcık olmaya başlamıştım. Bir de Trendyol üstünden ruj aldım kendisinden, kutunun içinde tek bir tester göremeyince nice bir cimriliktir bu diyerek iyice gıcık oldum. Some by mi yi alıverdim.

  Benim asit seanstan iki gün sonra, yani yanık yaralar ve kabukları kendini net bir şekilde gösterdikten bir gün sonra krem geldi. Bu tesadüfe ayrı bir şekilde şükrediyorum..

  Bu arada, ben ilk gün fermente serum boca ettim o bölgelere ama acıdı.. o yüzden devamında sürmedim.

  Krem geldiği gibi (öğlen) bari kızarıklığı alsın diye düşünerek sürdüm yaralara. Aksam yaraların kabuklari yumuşamıştı epey.

  Gece yine sürdüm, sabah kızarıklığı da azalmıştı burun kenarlarımın ama göz yanak bileşkesindeki şerefsiz kabuk duruyodu.

  Sabah tekrar sürdüm, yemin ediyorum burun kenarlarim öğleden sonra nerdeyse geçmişti, gözlerime inanamadim. Kabuk ise iyice yumuşamış fakat yerli yerinde duruyordu

  Akşam yine sürdüm, sabah kalktım, kabuk orda. Neyse dedim herhalde bu kabuk beni uğraştıracak, muhtemelen iz kalacak.

  Ben yine sürdüm sabah kremi. Bir iki saat sonra yüzüm kasindi, meğer kabuğun etrafı kaşınmış. Şuursuzca bir hamle ile kasidim, kabuk elimde kaldı. Dedim aha, altında pespembe bir yara dokusu kaldı şimdi gör lekeyi.. aynaya baktım, kabuğun altinda olması gereken deri bölümü normal. Geçmiş. Resmen geçmiş. Ben ve evde yaramı bilen herkes şok oldu, öyle bir yara idi.

  Sözün özü şudur sevgili susluler;

  Bana bu krem aşırı derecede iyi geldi. Ben böyle bir iyileştirme etkisi beklememistim, sadece kizariklik azaltır diye dusunuyodum, belki de ondan bu kadar şaşırdım.

  Biraz ürünü tanıttım aslında ama some by mi değil, içinde yüksek oranda centella bulunan ve çer çöp bulunmayan herhangi bir ürünü ben şiddetle tavsiye ederim, mutlaka elimin altında istiyorum ben artık bu içeriği. Yüzünüz hassas ise, hemen kızarıyor ise, sivilcelerinizin iyilesme süresi uzun ise bu içeriği bir düşünün derim.

  Bu arada fungal akne eğilimli ya da aşırı derecede hassas bir cildiniz var ise, her ne kadar gıcık olsam da, missha nin madecassoside ampulune de bir bakabilirsiniz. Onda sadece centella ekstresi ve madecassoside var, onlar dışında hiçbir madde yok, bu sebeple de fungal akneye uygun. Onu da söylemiş olmak isterim. Ben arkadaşım için baktım, fungal akneye uygun ve yüksek konsantrasyonda centella içeren, bulabildiğim tek ürün missha madecassoside ampul oldu şimdilik

  Cilt bakımında başarılar, kendinizi yakmayın, hoşçakalın..

  Edit: cildim karma---> normal/yağlı kombinasyon. Nemlendirmesi benim için tam olarak yeterli idi, t bolgemi de esktra yaglandirmadi. Kokusu çok güzel bence, naneli şıpsevdi gibi. Bir de 60 gramlik bir krem kendisi, fiyatı da korendy de 240, Justin beauty de indirimli ve 214 TL idi yanlış hatırlamıyorsam. Benim için fiyatına değer bir ürün oldu ama bir krem için hiç de ucuz gelmedi tabii fiyatı bana. En azından benim kullandığım ürünlerin fiyat bandında..

  Edit2: içerik listesinin acneik ve irritan skorlar ile birlikte verildiği cosdna linkini buraya bırakıyorum (link: http://www.cosdna.com/eng/review_cbe5396403.html Burdan bakabilirsiniz)

  ilgili medya:
  2
  29 haziran 2020 09:59 29 haziran 2020 16:42