sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (535)
 • medya (27)

535. İnsan ilişkilerine olan güvenimi bir hayli düşürdü bu aparat sağolsun

dün 16:21

534. Son sorulara şöyle bir göz gezdirdim de gerçekten salak salak sorularla dolu. Yani öyle bir şey soruyorlar ki sırf sormuş olmak için ve sorabilmesi için de iq seviyesinin 30 altı falan olması lazım. Şaka gibiler resmen.

12 ocak 01:18

533. Gerçekten içimi şişiren aparat. Sorular ayrı cevaplar ayrı. Sorudan kastım soruları saçma bulmam değil çünkü adı üstünde soru-cevap her türlü soru sorulabilir. Ama bazen bakıyorum 3 4 gün arayla aynı soru tekrar tekrar sorulmuş. Birçok kişi daha önceden sorulmuş soruları aratmıyor. Bir de sözlükte halihazırda başlığı olan konuların ayrıca soru cevapta konuşulması meselesi var. Özel bir mesele olsa anlayabilirim anonim olmak isteyenler olabilir ama örneğin bittikçe yenisi alınan ürünler diye bir başlık zaten varken sorusunu açmak niye? Süslü'ye yazalım ki sözlük gelişsin genişlesin.

Bir de işinde okulunda aşk hayatında yaşadığı stresin sinirin hıncını bu aparattan alan kesim var. Yani gerçekten dünyanın en normal en makul sorusuna bile öyle saldırgan ve manasız cevaplar geliyor ki şok oluyorum. Her sorunun altında ayrı kavga. Süslü ve konu dışı sekmelerinde geziyorum herkesin dili çok güzel kaliteli yazıyor sakin sakin dolaşıyorum soru cevaba bir giriyorum kan revan. E madem bu kadar beğenmiyorsun girme o zaman soru cevaba diyenler de olacaktır muhtemelen ama niye girmeyeyim? Soru cevaplamayı seviyorum kendim de her konuda bilgi ediniyorum farklı insanların hayat deneyimlerini okuyorum ve bana iyi geliyor. Sözlükte yeni sayılırım aparatın eski ortamını bilemiyorum ama bu şekilde faydalı olması imkansız gibi bir şey.

Çözümü de nedir bilemiyorum anonimliğin ardına sığınıp her türlü saçmalık yapılıyor ama yine de anonimliğin kaldırılacağını düşünmüyorum çünkü o zaman da insanlar özel durumları paylaşmaktan çekinebilir ve aparatın faydası azalır. Bilemiyorum ya bu işe gerçekten bir el atılması gerek bu haldeyken kimsenin kimseye yararı olmuyor.

4 ocak 23:35

532. Virüs gibi insanın içine içine işliyor ve bir bakmışsınız soru-cevap aparatı sizin gününüzün 3te birini alır hale gelmiş. O yüzden yeni yıl ile birlikte soru-cevap aparatına çok fazla takılmamaya karar verdim. Bence çok mutlu olacağim :p

2 ocak 11:24

531. geçen yaz d&r'dan kendi kendime hediye paketi içinde birkaç kitap siparişi vermiştim. yine kendime 'bana benden başka kimse kitap hediye etmiyor güle güle kullan' notu geçmiştim.

storymi gören eski bir lise arkadaşım bana 'aa kendimi gördüm resmen:)' diye bir mesaj yolladı. tam bir saat sonraki mesajı: aa bana isimsiz bir kargoyla hediye kitap geldi:)))

sonra o arkadaş bunu bir güzel paylaştı tabi. özensiz kesilmiş bir defter sayfasına uzunca bir güzelleme yazmıştı bu arkadaş. bu ismini vermek istemeyen izleyici resmen bugünü beklemiş. öyle bir ilanı aşk görmedim.

işte hayatımda böyle birini 1 kere görmüştüm ki bugün soru cevapta "eniştenize bir yardım edersiniz:)?" sorusuna denk geldim...

31 aralık 2018 17:36

530. Bazı süslülerimiz bencil. Profiline giriyorum 2 soru sormuş 5 cevabı var onlarda kendi sorularına cevap. 

Eğer soru soruyorsanız arada üşenmeyip soru cevap kısmına girin diğer süslülerin sorularına cevap yazın. 

Herkes bir şeylerden şikayetci sorularımıza cevap alamıyoruz diyorlar. Tabi göremezsiniz soru cevapta cevap yazan çok fazla kişi yok. Keşke 100 soru cevap karşılığında 1 soru sorma hakkı falan tanınsa. 

30 aralık 2018 14:06

529. Süslü formatında sorduğum sorulara maksimum bir ya da iki cevap gelirken troll ya da tartışma çıkaran soruların kaynatıldığı aparat. 

Bir de sorulan sorularda gereksiz ayrıntılara takılıp yardım etmeyen yardımcı olmadığı gibi saldırganlık içeren soru sahibini lince açan cevapları sevmiyorum. Sadece burada olmuyor tabi bu bütün sosyal paylaşım mecralarında var.  Sorunun cevabı dışında her konuda akıl veriliyor. Ben genelde şöyle yapıyorum, yazıyorum sorunun cevabı bu mu, soru sahibine yardımcı oluyor muyum diye soruyorum yanıtım hayırsa ikilemde kaldıysam hiç cevap vermiyorum. Boşluğuma gelip yazdıysam da siliyorum.

28 aralık 2018 16:34

528. Çoğu soruya gelen yaş kaç cevabından bıktım. Ozan güven gibi niye sürekli yaş soruluyor?

21 aralık 2018 22:08

527. garip bir aparat oldu.

İnsanlık hali..ilişkilere dair bir soru soruluyor. Çocuğun niyeti kötü, bu açık ve net. Canım Süslülerim zaman ayırıp cevap yazıyor. Çoğu insan aynı görüşte. erkek kullanıyor seni diyorlar ama kızımız hala çocuğu savunan cümleler yazmakla meşgul. 'Ama o öyle diiiiil'

Bu tip soru soranlar neyin peşindesiniz bilmiyorum.

15 aralık 2018 20:17

526. "Soru sahibinin cevapları" diye bir filtre olmalı burada, sadece gidişat neymiş ne olmuş ona bakmak için bir sürü cevabın arasında gezmek pek hoş bir durum değil.

2 aralık 2018 15:45 2 aralık 2018 16:29