girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (522)
  • medya (27)

522. An itibariyle okumama kararı aldım. Tamam binlerce üye var herkes aynı fikirde olamaz ve aynı kişiler cevaplamıyordur ama anlamadığım şey şu ki soru sahiplerinin neden bu kadar üzerine gidildiği ve biri olumsuz cevap yazınca diğerlerinin neden peşine takıldığı. Olayı farklı iki benzer soru görüyorum birinde herkes olumlu şeyler yazmış diğerinde herkes yerden yere vurmuş,bana malum kadın sitesini hatırlatıyor artık bu aparat.

41 dk önce

521. bu girdi bir miktar isyan içermektedir.

Benim için sözlük, süslü ve konu dışı sekmesinden oluşuyor artık desem abartmış olmam çünkü soru cevap aparatını akıl sağlığım için es geçmeye başladım. Sorulan sorulara olabildiğince saygısız bir şekilde cevap veren anonim sözlük yazarlarını bir kenara bırakıyorum, çünkü onlar apayrı bir ruh hali içindeler. Soru sorarak derdini anlatan anonim yazarlarımızın da biraz nankör olduklarını düşünüyorum. Derdi olan bile kaos peşinde arkadaş. Herkes böyle diyemem tabi asla ama benim gözlemlerim bu yönde. Mesela bir arkadaşımız uzun uzun derdini anlatmış, altında da onlarca cevap. Kimisi yerin dibine sokmuş, duvardan duvara durmuş. Kimisi de tamamen iyi niyetiyle yardımcı olmaya çalışıyor. Dertli arkadaşımız kendisine yardımcı olmaya çalışan onca insanı pas geçiyor ve kendisine demediğini bırakmayan anonimlere, 3. anonim bıdı bıdı, 4. anonim tırı vırı diye laf yetiştiriyor. Garibim yardımsever anonimler de kafa patlattığı ile kalıyor. İnsanoğlundaki bug bu sanırım. 

14 ekim 21:47

520. biraz önce esrar'ın testte çıkıp çıkmayacağı tartışılan bir soru üzerinden yine birbirine giren insanlar gözüme takıldı. biri çıkıp "burayı çocuklar okuyor." demiş. e o zaman her açılan soru altına bu cümleyi mi yapıştıralım ? madem bu konuda hassasız toplum olarak, burayı okuyan çocukları etkileyecek her yere bunu yazalım. yani gelip buraya "sevgilim kafama sürttü hamile kalır mıyım,yok grup seks yapacaktım sevgilim dördüncüyü beğenmedi,yok 56 kişiyi aynı anda idare ediyorum." diye konularda harıl harıl yazıyorsanız veya yazıyorsak,insanların kişisel tercihlerini gelip burada yargılama hakkına sahip olamayız. ben her konuya yardımcı olabilecek seviyede yazıyorum,insanlar zaten objektif yorum alabilmek için danışıyor.sen oraya uyarını yaz "zararlı,bilmem ne" diye.  çocuklar konusunda gerçek hayatta bu kadar duyarlı olabilsek keşke. zararlı maddeler hakkında bir yazı okuyup görebileceği ve özeneceği en son platform burası. zaten buranın önüne geçen yüzlerce kaynak var ve hepsinin önüne geçmek mümkün değil. onun dışında yetişkin bir birey istediğini yapabilir,anonimlik kisvesi altında kimsenin üstüne çökmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

12 ekim 15:24 12 ekim 15:27


519. şu aparattaki bazı soru ve cevapları okuyup, kendi kendime ‘try not to cringe challenge’ yapıyorum. gerçekten çok zor oluyor, daha kazanabilmiş değilim.

8 ekim 15:52

518. soru-cevap aparatında bazen gerçekten o kadar yararlı soru ve cevaplar oluyor ki, o soruları okumaktan çok keyif alıyorum. tekrar tekrar okuyabilmek, faydalanabilmek için kaydediyorum. troll soruları görmezden gelirsek böyle bir yararı da var. teşekkürler kızlar.

30 eylül 21:37

517. Herkesin herkesi susturmaya çalıştığı aparat. 

26 eylül 18:25

516. Bugünün kısa özeti "kızlar x burcu hakkında ne düşünüyorsunuz" olan, beni cringelerden cringelere sürükleyen aparat.

22 eylül 12:04 24 eylül 10:48


515. an itibariyle garip bir şekilde burç sorularından geçilmeyen aparat.. 

22 eylül 11:28

514. bazen eğlenceli, bazen üzücü, bazen sinir bozucu bir ortam. soru-cevap aparatını okurken, özellikle de yoğun linç yiyen soruları okurken kendimi black mirror dizisinde gibi hissediyorum. bence bu aparattan güzel bir black mirror bölümü olurdu.

12 eylül 21:21

513. Hayatımda ilk defa ananasa merhamet ettim...nasıl oldu ben de bilmiyorum

12 eylül 15:26