yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (627)
  • medya (77)

  627. (link: https://www.suslusozluk.com/soru/çocuğa-bakma-sorunsalını-nasıl-çözdünüz?i=1561708 link) bu tarz iğrenç cevapların gelebildiği aparat. asla yardımcı olma amacı gütmeyen, sadece karşıdakine kendini kötü hissettirmeyi amaçlayan cevaplar..

  15 kasım 11:29 15 kasım 11:29

  626. "Erkeğk arkadasımla ilişqi yaşarqen icgime hapshırdıı hamike kalır mıyım jzılar yardım edin nplur" şeklinde her gün en az bir tane soru sorulan aparat.

  N'olur bir doktora gitmeyi öğrenin artık. Yüzünüzde 5 cm çapında kaşıntılı bir kızarıklık varsa süslüsözlüğe neden yazıyorsunuz? Anlıyorum, ani sağlık problemleri korkutucu ve hamilelik de öyle. Fakat google'a bile bakmadan sizden bilgi açısından pek de farklı olmayan insanlara sormak çok saçma değil mi? Acil bir durum varsa acilen doktora gidin. Lütfen.

  15 kasım 00:22 15 kasım 00:23

  625. Ne zaman soru sorsam hep fırça yiyorum, azar işitiyorum. O yüzden elimden geldiğince kullanmamaya çalışıyorum.

  14 kasım 21:14


  624. Müthiş kibar, ulta mega dürüst, süper eğitimli, mega prensipli, kakaları bile pembe olan yüzlerce anonim yazar içeren aparat. Açıkçası artık benim için sosyal deney aparatı. Normal olayları ve kişileri bile ortamını bulduğumuzda vahşice yargılamayı ne kadar ileri götürebileceğimizi kah eğlenerek kah esefle takip ediyorum. 

  14 kasım 20:18

  623. Fal, kaynana, sevgilim, hamile miyim sorularından herkes nefret ediyor ama benim açık ara en nefret ettiğim soru tipi "bu kız 10 üzerinden kaç?"

  Evet hukuki bir yaptırımı yok süslü sözlüğün yarısı hukukçu hepsi çok iyi biliyor(!) ama ahlaki midir? İster kanadalı ister Türk ister Ukraynalı olsun o kişi sosyal medyada fotoğraflarını siz üç beş kişi bir sitede toplanıp oylayın diye mi koyuyor bu bir, fotoğraflarını kendi beğeni kaygısı ile koysa bile size güzellik ve estetik algılarınıza uyma borcu mu var bu iki, siz kimsiniz de bir insana puan verebiliyorsunuz bunun güzellikle bir alakası yok dünya güzeli olsanız ne haddinize?

  İsterse dünyanın en çirkin kadını olsun, ki olabilir sizi ilgilendirmez, bu sitede anonim olarak sorup kaç puan verirsiniz demek büyük kıskançlık ve "yıkıklık" bu çirkin kelimeyi de kullandım size uyuyor epey.

  31 ekim 19:55 31 ekim 19:55

  622. anonim olarak sorduğum bir soru yayından kaldırılmış. dert değil, fakat altına yazdığım cevaplarla ilgili bildirim gelmeyecek olsa, sorunun silindiğinden haberim olmayacak. gerekçe vs. de gösterilmedi. mantıklı bir gerekçe varsa, formata uygun bulunmadıysa bir açıklanıverseydi bana, ne olurdu? çocuk sahibi olmakla ilgili bir ekşi sözlük entry'si paylaşmıştım ve siz ne düşünüyorsunuz, tartışalım diye sormuştum. epey de bir cevap gelmişti ama kaos oluşmadı yani, insan gibi cevap yazdı yazarlar, konuştuk.

  entry'yi şimdi bulamadım ama kesinlikle hakaret vb. içermiyordu zaten ekşi'de debe'ye girmiş bir entry'ydi. sözlük gerçekten beni kendinden çok soğuttu. istediğim şey sadece bir gerekçe yani. bıktım, çeşitli başlıklara sözlükle ilgili şikayetlerimi yazmaktan ben bıktım yani.

  edit: entry'yi buldum. (link: https://eksisozluk.com/entry/95876226 link)

  28 ekim 14:06 28 ekim 14:08

  621. seks, dedikodu ve boş beleş konulara 100 yanıt gelir popüler olur, ama biri faydalı bir konuda fikir/bilgi almak isterse 2-3 yanıt anca olur. garip

  12 ekim 15:58


  620. kadınlar hamamı.

  bu aparatı sırf başkalarının dış görünüşlerini yorumlamak daha doğrusu aşağılamak amaçlı kullananlar var. mesela bu kişinin ismi ayşe olsun. bu ayşe'nin halihazırda zaten başlığı vardır sözlükte. onun hakkındaki görüşünü (olumlu/olumsuz) saygı çerçevesinde başlığına yazabilirsin. kızın mesela makyaj konusunda bir iddiası mı var, "makyajlarını beğenmiyorum." demek gayet normal. stil konusunda bir iddiası mı var, "kombinlerini yakıştıramıyorum." demek normal. beğenmeme, eleştirme hakkımız var elbette. ama sırf bunun için soru açmak...

  soru cevap aparatı temsili:

  "görkem karman'ın ağzı kocaman olmuş."

  "barbara palvin'İn vücudu çok kötü."

  "damla altun'un şurası şöyle, burası böyle."(gizlinot: çok daha ağır sözler vardı ama yazmak istemedim.)

  bir de bu çok önemli eleştirileri için soru cevap aparatını kullanıyorlar. hemcinsimizi bu kadar ağır eleştirmeyelim diyenlere de "salak" diyorlar. salak diyenleri şikayet bile etmeyeceğim. moderasyonun bir şey yapmayacağını biliyorum.

  şimdi bu girdimde "salak" sözü geçiyor diye ben kabini boylarım muhtemelen.

  burada hemcinsimize fiziksel özelliklerinden ötürü neden hakaret etmemeliyiz anlatmayacağım. herhangi bir insana fiziksel özelliklerinden ötürü neden hakaret etmemeliyiz anlatmayacağım. bunu neden anonimin de anonimi olarak, soru cevap aparatı gibi kuytu köşelerde yapmamalıyız anlatmayacağım. çünkü bunu yapanların bana verebileceği tek cevap "salak." oluyor.

  3 ekim 10:38

  619. geçtiğimiz aylarda tam biraz toparlandı derken şu an tarihinin en kötü dönemini yaşıyor olabilir. okuduğum yorumlar, havada uçuşan hakaretler, daha önce seviyenin hiç bu kadar çok düştüğünü görmedim burada. olağan tartışma, kavga ve anlaşmazlıkların çok ötesinde bir nefret boyutuna geçilmiş. soru-cevap akışı içerisinde, gelen şikayetleri görebiliyor ve her şikayeti titizlikle değerlendiriyorum. kendi adıma elimden gelen bu en azından.

  18 eylül 06:06 18 eylül 06:07

  618. Fazlasıyla hareket ediliyor. Kadınlara özellikle şiddet taciz tecavüz konularında birbirimize destek olup yardımcı olmamız gerekirken bu kadar karamsar ve kötümser cevaplar veriliyor,kimse kimseye saygı duymuyor ,iyiliği suistimal eden troll denilen yalandan sorular soruluyor.Rica ediyorum yapmayın ! Zaten yeteri kadar görüyoruz ve derinden yaşıyoruz. Kendi sorunlarınızı burada kötü yorum yaparak düzeltemezsiniz. Bir gün o troll sorularin gerçekten bizim başımıza gelmeyeceği ne malum.

  imla hatalarını yapabildiğim kadarıyla düzelttim.Umarım benim temennilerimi de dikkate alıp kendinde uygulayan olur. Bana direkt mesaj arkadaşıma burdan da teşekkür ediyorum :):)

  18 eylül 00:43 18 eylül 01:14