yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (651)
  • medya (100)

  651. Bazı sorulara ajda pekkan-Yakar geçerim şarkısını bırakmak istiyorum. Bu aydın ve ileri görüşlü kadın ilişkilerin şifresini çözmüş. Herkes bu şarkıyı dinleyip not alsın (gizlinot: swh)

  13 eylül 16:38

  650. iğrendim sözlükten bugün itibariyle. Taşralı (bu tanım bile ne kadar aşağılayıcı) nefreti sorusu, o yorumları beğenenler...  medeniyeti çok yanlış anlamışsınız.

  İstanbul'da doğdum büyüdüm hatta ailelerim de öyle. Ben çevremde böyle aşağılamalar asla görmedim. "Aydın" olmak böyle bir şey değil. Okumuş olmak böyle bir şey değil. Her şehrin cahili de var mantıklı düşüneni de var. Her şehrin iyi kalpli insanı da kötü kalpli insanı da var.

  Medeniyet (sizde asla olmayan) dediğimiz şey, çevresine saygı duyan ve saygı bekleyen bir yapıdan oluşur. Başkalarına taşralısınız diye saldıran biri medeni olamaz, bundan hele ego malzemesi çıkaran birinin daha medenileşme ihtimali bile olamaz.

  Aile terbiyesi almış, görgülü, nerede ne yapması gerektiğini bilen biriyim, tanımadığım ve hayatımda görmediğim birine öyle düşünceler bir kenara dursun aklımdan bile geçiremem.

  Meğersem dışarıda normal halinde takılan, takıldığını sandığım insanlar koyu ten düşmanı, istanbul vs harici şehirlerde yaşamayanlara ezik gözüyle bakan aşağılık kompleksiyle dolmuş insanlar.

  Kimseyi üzmeden yaşamak çok mu zor? Neden başkalarına sataşma ihtiyacı hissediyorsunuz? Yaşadığınız şehri ego malzemesi yapmanın ne kadar basit bir durum olduğunun farkında değil misiniz?

  iyi bir insan olmak neden bu kadar dokunuyor size? Şeytanlaşmaktan ne zevk alıyorsunuz? Yolda saygısızca insanları süzüp süzüp ters bakış da atarsınız siz. O egolarınızı tatmin etmek için girmeyeceğiniz yol yok.

  Neyse, Siz insta story'lerinizde floydu paylaşıp ırkların eşitliğini savunmaya devam edin. Her işiniz gösteriş. Yazıklar olsun. Batının da doğunun da, solun da sağın da, CHP'linin de akp'linin de cahili, görgüsüzü, karaktersizi ve görmemişi çekilmiyor. Umarım hiçbir zaman sizin gibilerle karşılaşmam hayatımda, insanlara kötülük yapmaktan zevk alan koca bir kitle, korkunç.

  Pandemi dolayısıyla eve de tıkılınca sürekli sözlükte takılan biri oldum ama artık girmeyeceğim sözlüğe. Kozmetik alırsam onu yazıp çıkacağım, nerede olursanız ona benzersiniz demişler ben buradan olabildiğince uzaklaşmak istiyorum, doldum artık. Öyle bir zaman ki insanlara kötülük yapmaması gerektiğini tabiri caizse Bilal'e anlatır gibi anlatıyoruz, yazık. Sözüm bir tek buraya değil bu ülkede bu zihniyetli tüm insanlara içimi dökmüş bulundum. Kötü kalpli herkes üstüne alınabilir.

  4 eylül 12:41

  649. Anonimliğe engelleme özelliği niye gelmiyor bir türlü anlamıyorum. Soru-cevapta bana hakaret eden adamın korkuylar yazılmış düzgün girdilerinu ben okumaj istemiyorum arkadaşım. Getirilsin şu engelleme artık.

  Ve ayrıca madem sorular silinmiyor o zaman soru sahibi sorusuna cevap kısıtı koyabilsin. Sorular silinmesin ama gereksiz cevaplar yazılıp ortam da gerilmesin. Anlamıyorum çok mu zor? Resmen kaos isteniyor bu sözlükte. Kadınlar kulübünde bile mune çağrılıp konu kilitleniyor ya bir kadınlar kulübü bile olamıyor bu site.

  1 eylül 10:15


  648. insanların anonim olmanın verdiği rahatlıkla diğer herkese karşı her şeyi söyleyebildiği, gerçek yüzlerini asıl gösterdikleri sözlük özelliği.

  bu aparatın amacı aslında bir soru sormak ve karşılığında cevap almak. anonim olmanın amacı da, hassas şeyler sorulduğunda insanların rahat hissetmesi.

  ancak sözlükteki linç kültürünü göz önüne alırsak, insanlar anonim kalmayı hassas bilgilerinin paylaşılması adına değil, rahatça hakaret edebilmek veya trolleyebilmek amacıyla kullanıyorlar.

  bu aparatta anonim olmadan cevap veren veya soru soran çok az yazar var.

  sözlük yazarlarının anonim olmanın arkasına sığınarak her türlü şeyi yapabildiği yegane sözlük özelliğidir.

  1 eylül 04:01

  647. Bu aparatta nezaketle yazdığım bir cevaba sağdan soldan hakaretler, küfürler, ağza alınmayacak laflar gelmesin diye(gizlinot: Niyeyse??) öyle tedirgin hareket ediyorum ki çapraz ateşin ortasında kalmış hissi veriyor buraya 1 harf bile yazmak

  1 eylül 00:02

  646. Çirkef, ego, kibir, mal, aptal, salak, boş, varoş, elit, üstten bakma ve bunun gibi nice kelime her sorunun altında mutlaka bulunuyor. 

  Herkes kendince eğleniyor, yazıyor çiziyor soruyor hepsine eyvallah ama küfür beddua gördüm bi ara, wtf...

  31 ağustos 18:20

  645. Suyunun çıkarıldığı aparattır. Biri kelime türetmece oynayalım der, biri tutar başka bi oyun başlatır. Bir de her gün istisnasız sohbet etmek isteyen varsa gelsin yazıp telegram kullanıcı adını yazan bi tip var. Gerçekten soru cevap aparatına bir düzen gerekiyor artık. 

  31 ağustos 18:04


  644. demin biraz bakınayım dedim de iğrendim hakikaten ya. biri soru sormuş altına herkes cevapları kopyalayıp durmuş, eğlence anlayışınız bu mu cidden?

  ilgili medya:
  2
  31 ağustos 17:47

  643. Kesinlikle çoğu cevap verenin ciddi kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyorum, gerçekten yardımcı olmak için yazanları tenzih ederim elbette. Zira Her soruyu tersten anlamak, soru sahibini aşağılamak, hakaret ve hatta küfürler yağdırmak sadece anonimliğin arkasına sığınarak var olmaya alışmış ve gerçek hayatta bir yere gelememenin, ciddiye alınmamanın sinirini bu şekilde çıkartmaya çalışan kusurlu karakter sahiplerine yaraşır. 

  29 ağustos 00:53

  642. soranlara kabahat bulunuyor da verilen cevaplar da anonimlik adı altında yer yer çok seviyesiz. kesinlikle bu sitede özellikle egosu tavan yapmış bir o kadar terbiyesiz ve saygınlıktan uzak kadın çok. gerçi ben bunu kimi zaman konu dışıda da görüyorum. küçük dünyaları ben yarattım havasında. aslında gerçekten bir işe yaraması beklenirken böyle seviyesizlerin elinde dalga konusu, deşarj olmaz yeri gibi duruyor.

  21 ağustos 14:50