yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (653)
  • medya (100)

  653. İzninizle efendim burdaki ilişki sorunları tipinden kendi düşüncelerimi anlatayım:

  - Eski sevgilimi unutamıyorum/ platoniğimi stalklıyorum/ böyle hissetmemem lazım soruları:

  Biraz ilginç olacak ama duygular siz istemediniz diye yok olmazlar, regüle edilmesi gereken ( ya da yok edilmesi) şeyler değildir. Eğer böyle hissediyorsanız bir nedeni vardır ve geçerlidir. Duygunuzun üzerini kapamak yerine, bu rahatsız edici duygunun ( unutamamak, pişmanlık, kızgınlık, üzüntü, özlem) üstüne gidin, beraber oturun duygunuzla. Bu durum size sizin hakkınızda neler anlatıyor? Bu davranışın kazancı ne? Neyi özlüyorsunuz? Farklı olan ne? İçinizde neler oluyor? Aklınıza gelen hatıralar var mı?

  Sevgilim/ kocam/ arkadaşım/ flörtüm şunu şunu yaptı kızdım soruları.

  Bu sorular bende sizin sınırlarınız hakkında aklınızda soru işaretleri olduğunu düşündürtüyor.Rahatsızlığı yaratan kimse, o kişiye sınırlarınızı, üzüntülerinizi anlatmak yerine içine atıyorsanız, karşı taraf şöyle düşünüyor diye tahmin ederseniz büyük ihtimalle yanlış yola düşersiniz.Burada iletişim kurmak önemli.  Eğer zaten bu kişi sizin kaygınızı üzüntünüzü dinleyemeyecekse, özür dilemeyecekse, sınırlarınıza saygı duymayacaksa niye birliktesiniz/ arkadaşsınız?

  Ghosting and Love Bombing: Karşı tarafa artık ilgilenmediğini kibarca belli etmek yerine ghostlayan insanların iletişim sorunları olduğunu, reddedilme/ reddetme konusunda sorunlarını düşünüyorum. Bir kısmı daha ilişkinin en başında karşı tarafa sevgiye ilgiye boğup sonrasında birden ghostlayabiliyor. Bu tür durumlar karşı tarafın bağlanma sorunları olduğunu düşündürtüyor bende. Dolayısı ile eğer bir ilişkide sıcak- soğuk döngüsünü hissediyorsanız büyük ihtimalle sorunlu bir ilişkiniz vardır. 

  İnsanların bilmediği bir şey ise, güvenli ilişkinin eğer kişide bağlanma sorunları varsa sıkıcı geleceği. Çünkü bu ilişkiler çoğunlukla yavaş yavaş gelişiyor, güven duygusu oturuyor, taraflar birbirine yavaş yavaş açılıyor.Kaçma kovalama olmuyor, dramatik iniş çıkışlar olmuyor. 

  9 ekim 15:42 9 ekim 20:41

  652. Anonim olarak kullanmayı çok ezikçe ve korkakça bulduğum için tercih etmiyorum. Zaten tüm korkaklar gördüğünüz üzere anonim olarak saldırıda ve bu özellik kaldırılsa soruların altında tek cevap göremezsiniz. Çünkü soruların altında cevap zaten yok anonimlerin hakaretleri var :d

  27 ağustos 22:24

  651. Üstteki girdiyi destekliyor ve ben de anonim kullanmayı bırakıyorum. Sizi de davet ediyorum heheh

  26 ağustos 13:25


  650. Anonim olarak kullanmayı bırakma kararı aldığım sözlük bölümü. Şimdiye dek hiç soru sormadım ama arada cevap yazarım. Fakat bazı cevapları görünce gerçekten çok üzülüyorum. İnsanlar belki sesli olarak dile getiremedikleri veya yakınlarıyla paylaşmaktan çekindikleri olayları bir çözüm bulabilmek ya da hiç değilse içlerini dökmek için paylaşıyorlar. İlgi çekmek, geyik yapmak için de yazan vardır mutlaka ama içinde bulunduğumuz çağın farkındayız süslüler. Tacize uğrayan çocukların tarladaki taşın altına mektup yazarak seslerini duyurmaya çalıştıkları berbat bir dönemdeyiz. Bu soru cevap bölümü, birilerinin kör kuyuya bağırma aracı belki de. Verilen cevapların çoğunun anonim kimliğin getirdiği rahatlıkla haddini aşan, kırıcı ve aşağılayıcı cevaplar olması beni çok üzüyor. O yüzden ne yazarsam yazayım kim olduğumu saklamak istemiyorum. Haddimi aşarsam mesaj atın, ayıplayın beni.

  26 ağustos 11:37

  649. Sözlüğe kafa dağıtmak için bakıyorum. Soru cevap kısmında yardımcı olabileceğim bir şey olursa cevaplamaya çalışıyorum. Başlık altlarında anonim kimliği arkasına sığınan, cinsiyetçi küfürler eden insanlar görüyorum. Gündelik yaşamınızda da böyle mi konuşuyorsunuz gerçekten. Bu üslup nedir, ben anlam veremiyorum. Saygı çerçevesinde her şey konuşulur. Bu neyin öfkesi? Sözlüğün en bakılmaması gereken kısmı olabilir.

  26 ağustos 00:47 7 eylül 20:11

  648. Sözlüğün en çok oyalanılan kısmı soru cevap bölümü sanırım. Bağımlılık yaratıyor.

  Şahsen insanlara moral vermeye çalışan birisi olduğum için destek ve bilgilendirme amaçlı cevaplıyorum soruları. Sorduğum sorular da özel sorular değil, genelde ürün önerisi istemişimdir.

  Bu kadar vakit geçirdikten sonra Üzülerek söylüyorum ki soru cevap bölümü benim psikolojimi ve moralimi bozuyor, insanlara karşı bakışımı değiştiriyor. Gerçekten hayatta hiç dert edinmediğim şeyler kafama takılmaya başladı. O yüzden dönem dönem uzaklaşmak gerektiğini düşünüyorum.

  15 ağustos 02:39

  647. Anonim iletişim aracı sanıyorum, kullanıcı adı gördüğüm soru sayısı %0.5.

  Güzel bir interaksiyon yöntemi bence, ben arada kafa dağıtmaya girip çıkıyorum. Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu.

  Dipnot: bir yandan da en güzel trolleme yeri galiba. Hshshshh.

  Edit: autocorrect belası.

  14 ağustos 13:51 14 ağustos 13:53


  646. Bu cevabın altına da yazayım.

  Soru cevap aparatı İnternetin stanford hapishane deneyi olmaya aday ama bu deneydeki güç anonim olduğu için iğrenç üslup takınıp zorbalık yapabilmek.

  Ben aktif bir kullanıcı değilim ama uzun yıllardır süslüden haberdarım ve önceden göz gezdirdiğimde inanılmaz hoşuma gidiyordu insanlar birbirine çok daha saygılıydı. Soru cevap aparatı süslüde yer aldığı için utanıyorum resmen. İnsanlar birbirini çiğ çiğ yemeye yer arıyor üstelik karşısındaki kişinin ismi ne cismi ne bilmeden. Sorulara anonim cevap verme özelliğinin kalkması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca oranın kaotikliğine tıklanma getirdiği için hiçbir şey yapmayan yönetime gerçekten yazıklar olsun.

  14 ağustos 13:36

  645. Bazı kişilerin anonim görünüm arkasında, başkalarına duygusal şiddet uyguladığı aparat. Sırf bu yüzden her bakmamda öfkeleniyorum. Geçenlerde bir soru sordum nazik cevaplar aldım, sağolsunlar. Nezaket çerçevesinde cevap verenlere bir sözüm de yok zaten. Her neyse birbirine hakaret iması yapan mı dersin, cevaplarıyla başkalarını ezmeye çalışan mı dersin. Hani anonimler ya (gizlinot: Anonim olunca her şeyi diyebileceklerini sanıyorlar galiba) ağızlarına geleni söylüyorlar. Yeminle ne zaman sorulara ve cevaplara göz gezdirsem bir daha bakmayacağım buraya diyorum, canım sıkılıyor yine bakıyorum...

  (gizlinot: Açıksözlüyüm diyenler gelmeden söyleyim kırıcılıkla açıksözlülük farklı şeyler )

  12 ağustos 11:18

  644. Gerçekten çok zavallı kızcağızların ve/veya kadınmış gibi yazan erkeklerin ağlama ve hakaret duvarıymış burası :)

  Cevaplar soru fark etmeksizin şöyle gidiyor:

  - üff siktir git bok!

  - paran/sende/sevgilin yoksa öl!

  - knkan olmk istmzdm inş ylnız ölrsün!

  - bilmem ne pasajının bodrumunda çakmasını bulabilirsin.

  - ritüelini domuz kafası kuzeyi gösterecek şekilde yap süslüm bende işe yaramıştı.

  Yazış şekilleri ve afra tafralarıyla ya ortaokul/liseliler ya da mental retardasyon kaynaklı iletişim kuramama problemleri var.

  Bu ne ya? En son biri benim için bile soru açmış ahahahahahah sebebi neydi ki, ne yaşadık ki kızlaaaaağğr gelin dertleşeliiiiiiimm?

  1 temmuz 08:08 1 temmuz 08:10