yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (634)
  • medya (95)

  634. Soru silme özelliğinin baştan kazandırılması gerektiğini düşündüğüm aparat.

  Trollük yapmak isteyenler için soruların silinemiyor olması bir anlam ifade etmiyor elbette, çünkü amaç zaten mümkün olduğunca çok etkileşim almak. fakat normal yazarlar olarak, amacını yerine getirmiş veya güncelliği kalmamış, artık bir anlam ifade etmeyen sorularımızı, geçmişte olduğu gibi silebilmeliyiz diye düşünüyorum.

  Bu bize ayrıca gereksiz kavga, kaos ve tartışmalara karşı kendi sorularımızı modere etme hakkını geri kazandırır.

  Evet, bu hakka sahip olmalıyız diye düşünüyorum.

  13 mart 19:39

  633. En son vefat eden kedime duyduğum özlem duygusu ve karamsarlıkla ile nasıl başa çıkabileceğim konusunda, aynı durumu yaşayanların önerilerini beklerken, birkaç 'kadın'ın "iyi ki ölmüş de kurtulmuş senden", "kediyle tırlatanlar", "umarım sen de geberirsin" gibi cevaplar alınca girip de bakmaya bile tenezzül etmediğim varoş camiası.

  22 eylül 2022 18:39

  632. burası bana adanayı hatırlatıyor. bir gün youtube'da alakasızca denk geldim, canolar diye aşiret midir nedir bilmiyorum bi topluluk var, mahallelerindeki kavgayı birisi videoya çekip youtube'a yüklemiş.

  kadınlar karşılıklı küfürleşiyor, el hareketleri ama nasıl küfürler, nasıl hakaretler... Heh işte, soru cevap aparatı da aynıı öyle. insanların anonimliğe sığınarak -özellikle sığınarak diye belirtiyorum çünkü bana göre zavallı bi durum, muhtemelen nikiyle o yüzden yazmıyor- aklına geleni saydırdığı bi oluşum olmuş.

  Bi kere soruya cevap almak bile mümkün değil. Soru sorana ya hakaret edilmekle meşgul ya da sorunun altında birbirlerine laf sokup, kavga etmekle meşgul insanlar pardon kadınlar.

  Bakın buraya mutlu olup da bi konu hakkında soru sorarsanız, mutluluğunuzda bi şey bulup sizi mutsuz ederler. mutsuz olup soru sorarsanız allah ne verdiyse.

  Bir de komik olan, insanların aç gibi burada saldırmak için hazır olda beklemesi. bu nesil, bu tüketme arzusu, bu linç kültürü, bu 'hüloooğğğğ'culuk akımı beni ciddi derecede korkutuyor. Ürkütüyor. Çoğunluğun istediği sadece olay, sadece kaos ve entrika... Keşke bi entrika çıksa, olaylı bir soru açılsa, birisi toksik bi durum yaşasa da bunun üzerinden ona saldırsam dayanışması... Korkunç.

  Gerçekten insanların bu kadar uçsuz bucaksız olması, yoğun bi kin nefret duygusuna gömülmesi dehşet ya. Arkadaşlar çok boş bi konuda rahatsızlığını belirten insana "inşallah geberirsin soru sahibi" yazanlar var. Bu, nedir ya? Ya ben bunu yemin ediyorum erkeklerin olduğu toplu oluşumlarda görmüyorum bu denli.

  Mutlaka kalbi güzel, yardımsever, topluma ve en başta vicdani duygularına duyarlı, kendini geliştirmiş harika insanlar var. Sözüm toksik olanlaraydı, muhtemelen sevgi denen şeyden mahrum kalıp toplum tarafından yalnız hissettirilmişsiniz ve bunu bir gün halledebilirsiniz umarım...

  22 eylül 2022 16:30


  631. Sanıyorum herşeye başlık açılmasın diye düşünülüp hizmete sunulmuş fakat artık amacının dışında kullanıldığını düşünüyorum. Bugün ne yesem tadında soruları anonim şekilde sormalar, aynı soruyu farklı cümlelerle sormalar, troller derken aslında sözlüğün içine etmiştir. Konu dışı veya süslü kısmına yazılacak şeyleri de sırf anonim soruluyor diye oraya taşıyorlar. Kısacası iyice kadınlar klübüne döndü burası derhal müdahale edilmeli sözlük can çekişiyor. 

  3 temmuz 2022 23:43

  630. Artık anonimliğin kaldırılmasını rica ediyorum. İnsanlara kimliğinizi gizleyerek fütursuzca hakaret edemezsiniz. Hakaret edenlere de dava yolu açılmış olur.

  17 haziran 2022 17:11

  629. Sevgilisi sevişirken saçını ayağıyla ezmesine ve rahatsız olmasına rağmen ona bir şey demeyen ama soru açıp soruya cevap yazanlara küfrederek sinirini çıkaran bir adet troll içeren aparat.soru cevapta anonimlik kalksa da bu psikopatların kim olduğunu öğrensek keşke...

  ilgili medya:
  1
  17 haziran 2022 16:09

  628. Verimli bulduğum aparattır. Geçen gün çok hassas bir konuda açtığım soruya çok güzel cevaplar geldi. Herkes destek oldu, iyi dileklerini sundu. Kendimi mutlu hissettim, yalnız olmadığımı hissettim.

  Sonra bir soru daha açtım, bir ödevimde çok köşeye sıkışmıştım ve yardım istedim. Bir süslüm sağ olsun benimle iletişime geçti, süreç boyunca yanımda oldu, yardım etti. Sayesinde ödevimi vaktinde ve mükemmelce teslim edebildim. Hayatım boyunca unutmayacağım bir iyilikti.

  Herkese çok teşekkür ederim. İyi varsınız süslülerim. Bu iki olay benim için paha biçilmez <3

  19 mayıs 2022 23:46


  627. insanı karanlıklara sürükleyen soru cevap sekmesi.

  sanırım sözlükte hesap açıp, yazar olmak zor o yüzden hiç bulaşmadım. birkaç ay önce ablam artık kullanmayacağını söyleyerek bu hesabı bana bıraktı ve soru-cevap sekmesini keşfederek kendime işkence uyguladım. çoğu insanı yaralayacak, acıtacak soruların troll şekilde sorulması çok üzdü beni. uydurup, uydurup sorarken başlarına gerçekten gelebileceği hesabını hiç düşünmüyorlar. ara ara uğrarım buraya, kaçılacak kadar varmış.

  soru-cevap sekmesi olmasa güzel sözlük.

  19 mayıs 2022 01:17

  626. Özetle Astroloji-tarot-ilişki-cinsellik dörtlüsü. Ek olarak, tarot muuu bu sözlük beni her geçen gün daha da şaşırtıyor...

  5 mayıs 2022 19:45 5 mayıs 2022 19:46

  625. anonim özelliği geldiğinden beri insanların "abusive" bir şekilde soru sorup yorum yaptığı aparattır. çok işlevli ve mantıklı bir uygulamayken, anonim olarak herkesin istediğine istediği cevabı verebilmesinden ötürü işlevi kötüye kullanılıyor fakat şaşırmıyorum ben çünkü türkiye'de yaşıyoruz :) ekşi sözlüğü eleştirenler burada gelip ekşi ayarında cevaplar veriyor sorulara :d anonim olarak cevap vermede hiçbir sorun yok, fakat anonim adı altında hakarete ve dalga geçmeye dayalı cevap verenlerin özgüven eksikliği olan, hayatlarında ters giden olayların acısını istemeden buradan çıkarmaya çalışan kişiler olduğunu ya da basitçe kendi içlerinde zorba olduklarını düşünüyorum. komik yorumlar var çünkü; soruyu sorana sen salaksın, bunu yapan aptaldır, bu işleri bırakın çocuk musunuz falan gibi cevaplar vermek bu aparatın da kötüye kullanımını destekliyor. ben elimden geldiğince anonim özelliğini kullanmıyorum, eğer görünmesini istemediğim özel bir bilgi veya bir soru yoksa zaten çok fazla da bu aparatı kullanmadım, bunu yapan kişileri de gördükçe şikayet ediyorum belki anonim özelliğini kullanması kısıtlanır veya kaldırılır diye umuyorum.

  13 mart 2022 12:22