yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  20 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  çekilmiş 20'lik diş yeniden çıkar mı?

  süslüler merhaba, 2 sene önce sol alt çenemdeki 20'lik dişimi 45 dakikalık bir operasyonla çektirmiştim. operasyondan sonraki bir haftalık süreç içerisinde de baya bir sıkıntı yaşamıştım (apse yapması, yanağımın morarması ve tabii ki oldukça yüksek ağrı gibi). ancak bir hafta sonra dikişlerim alındıktan sonra herhangi bir sıkıntım kalmamıştı. 2 sene sonra bu sabah sol alt 20'lik dişimin olduğu yerin ağrısı ile uyandım. elimle kontrol ettiğimden o bölgenin baya sert olduğunu hissetim. yani sanki deri altında büyüyen yeni bir 20'lik diş varmış gibi. bu durum mümkün olabilir mi? diş hekimi olan süslülerimiz varsa ya da bu durumu daha önceden yaşayan süslülerimiz yardımcı olursa sevinirim. bu arada diş hekiminden randevuyu aldım gelecek hafta için ancak ağrı hafif hafif artmaya başladı. 20'lik dişimin ahı mı var, bu nedir böyle?

  1. süslü anlattığın durumu birebir yaşadım. çekilen dişlerimizin yerine ve çekildiği zamana kadar aynı. tabii ki yeni diş çıkma gibi bir durum yok. benim de zaman zaman hala ağrır orası. o eline gelen sert yer de orada tekrardan oluşan kemik. ya da sert doku işte ne deniyorsa. diş çekildikten sonra vücudun orayı onardı ve sertleştirdi yani anlayacağın. ama merak etme yeniden diş çıkmaz.

  10 ekim 2018 16:14

  2. [email protected] süslücüm teşekkür ederim cevabın için. aynı süreçleri yaşadığımıza göre normal bir durum olduğunu varsayıyorum ancak ağrıması çok manasız değil mi? yani ben gitmişim doktora seni çektirmişim çünkü belli ki anlaşamıyoruz ama sen hala olmadığın halde canımı acıtıyorsun. :)

  10 ekim 2018 16:19

  3. rica ederim süslü :) sjdjsjs çok tatlısın güldüm dediğine :d bence de çok saçma ama işte vücudumuz bazen böyle sürprizler yapıyor demek. annemin 3 yıl önce ayak bileğine cam parçası saplanmıştı. yani cam bayağı kemiğine kadar girmişti, eti zaten yarılmıştı vs. hala zaman zaman acır orası. bu diş çekiminde senin de öyle miydi bilmiyorum ama benim dişim gömüktü ve doktor dişi çıkarmak için kemiği kırdı bildiğin. kemiği kırmak diyince hala çok korkunç görünüyor gözüme ama orası bir şekilde tamir etti kendini. fakat hala arada nazlanarak ağrı yapıyor, kendini gösteriyor. kemikle ilgili şeyler zaman geçse bile arada bir yokluyor böyle sanırım.

  10 ekim 2018 16:30

  4. süslücüm öncelikle annenize geçmiş olsun. aynen benimde yarı gömülüydü dişim ve kemiğe yapışmıştı sanırım (doktor böyle bir şeyler söylemişti ama o an beynim zonkladığı için acıdan pek hatırlamıyorum) hatta doktor baya çekiçle falan girişip kemikten ayırdım falan da demişti. ama biliyorsunuz diş ağrısı kadar pis bir şey yok cidden çünkü beynime beynime vuruyor ağrısı şuan. neyse umarım kemiklerimiz bize kazık atmayı bırakıp kendi işlerine bakarlar umarım. yeniden çok teşekkürler.

  10 ekim 2018 16:34

  5. hahaha süslü ya resmen her şeyiyle aynı durummuş. bu kadar olur. benimki de yarı gömüktü :d kemiğe dayanmıştı vs. iğrenç bişey ya. çekildikten sonra o acısı, şişliği geçene kadar her gün ölmek istedim. kafamı kaldıramıyordum. of of.

  10 ekim 2018 16:37

  6. bu arada teşekkür ederim, sana da geçmiş olsun <3 kuvvetli bir ağrı kesici iç bence. anca öyle geçiyor.

  10 ekim 2018 16:38

  7. süslü sen ben olabilir misin ya da ben sen agsgdjfkglgş? aynı şeyler çünkü baya. :)))

  10 ekim 2018 16:39

  8. evet soruyu ben sordum sandım bir an süslüm sjdjshjdh benim asıl merak ettiğim vücumuzda başka bir kemiğe çekiçle girişseler ve kemiğin bir kısmını kırıp koparsalar o kemik asla kendi kendine iyileşmez. hatta hastanelik oluruz. çenemizdeki kemiği kırdıklarında o kemik kendini nasıl tamir etti acaba? diş hekimi süslüler varsa yanıtlarsa çok sevinirim ya. ben de uzun zamandır bunu merak ediyordum sjfksjfs

  10 ekim 2018 16:42

  9. aynen keşke yazsalar öğrenirdik, süper olurdu :)

  10 ekim 2018 16:53

  10. bence de süslü :) ama burada baş başa kaldık sanırım sjdkskjs

  10 ekim 2018 16:58