sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  103 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  çok üzgünüm kediye çarptım ve öldü?

  akşam iş çıkışı kediye çarptım süslüler. e5 de üst yola çıkarken önüme çıktı. arkamda araba vardı duramadım bile. o kadar kötüyüm ki saatlerdir ağlıyorum. duracak yer bile yoktu nasıl oldu anlamadım. bir yandan eğer dursaydım kesin arkamdan gelen bana çarpacaktı biliyorum. diğer yandan vicdan azabı çekiyorum. ya yaşıyorsa ben geri dönemedim. bir daha araba kullanabilir miyim bilmiyorum. babama anlatıyorum doğru olanı yapmışsın yoksa herkesin hayatını tehlikeye atacaktın diyor ama bunun bir yolu yok mu? ehliyetimi alalı 1 yıl oldu daha tecrübeli değilim. aranızda daha önce böyle bir şey yaşamış olan var mı? ne yapmalıydım? şu an üzerimdeki korkuyu nasıl atacağım bir daha araba kullanacağım

  1. Keşke bir şekilde yardım edebilseydiniz. Bence doğru olan bu olurdu. İçinizi rahatlatacak bir şey söyleyebilir miyim bilemem ama duygularınızı bastırmamaya çalışın. Diğer arkadaşlardan daha farklı tavsiyeler gelecektir.

  17 ocak 00:15

  2. Geçmiş olsun süslü. Gerçekten çok üzüldüm.

  Ama durabileceğiniz bir yerde değilmişsiniz, belki dursanız hem kendinizin hem de başkalarının canına ve malına zarar verebilirdiniz. Lütfen bu kadar suçlamayın kendinizi. Evet hayvanlar da can. Ama sizin bir suçunuz yok ki? Böyle bakın olaya lütfen. 

  17 ocak 00:17

  3. Süslü ben benzer bir şey yaşamadım ama uzun süredir araç kullanıyorum. Kastettiğin yer yonca şeklinde yollarda yukarı çıkarken ki kısımlar ise maalesef kör nokta. O virajda son ana kadar görme imkanın pek yoktu. Eğer arkan boşsa tabi durman gerekti ama eğer dursaydın ve birisi gelip arkadan sana çarpsaydı o yoldan aşağıya uçabilirdiniz, birisi sana çarpmamak için bariyerlere girebilirdi. Yani vicdanen kötü hissetmeni anlıyorum, çok üzücü ama aslında mantıklı olan buydu.

  Durup geri gelip alamazdın çünkü yol tek yönlü. Yaya olarak da kendi hayatını riske atardın.

  Bence en kısa sürede tekrar koltuğa otur. Şimdi üzerine gitmezsen bir daha yapamazsın. Çoğu şöförün başına gelebilecek bir şey bu. Keşke olmasa tabi. Geçmiş olsun

  17 ocak 00:20


  4. doğru düzgün araba kullanamayacaksanız binmeyin şu araca başka da bir şey demeyeceğim umarım o melek huzurla uyur. 

  17 ocak 00:23

  5. Kötü bir durum geçmiş olsun.

  Hadi bir şekilde durdunuz kedi kurtuldu fakat allah korusun yaralanmalı/ölümlü kaza olsaydı ne olurdu. E 5 dediğinize göre işlek bir yer olsa gerek bilmiyorum mümkün mü ama yapabileceğiniz tek şey uygun bir yer varsa arabayı kenara çekip bakmaktı. Yol durumu buna uygun değilse zaten elinizden başka birşey gelmez.

  Üzerinizdeki korkuyu araba kullanmaya devam ederek atacaksınız sakın sakın kullanmaya ara vermeyin.

  17 ocak 00:24

  6. Ben de anonim 3 gibi düşünüyorum. E5 tarzı yollarda ani fren zincirleme kazaya yol açar durmamanızı anlayabiliyorum. Ben olsam dörtlüleri yakıp en sağ şeride çeker kediye yapabileceğim bir şey var mı diye bakardım ama. Zaten o an panik ve üzüntüden titriyor olduğum için araba kullanmam da mümkün olmazdı büyük ihtimalle. Olan olmuş artık süslü. Ne söylesem bilemedim. Üzüldüm. Araba kullanırken bu tarz olayların hatta daha büyüklerinin yaşanma ihtimali hep vardır. Bazen yapabileğiniz şeyler olur bazen olmaz. Bunu kabullenmeniz gerekiyor bence. 

  17 ocak 00:25

  7. (link: https://youtu.be/IeiWr2rajjA link) birkaç yol önce böyle bir kaza olmuştu, siz aniden dursanız büyük ihtimalle takip mesafesini umursamayan klasik bir sürücü arkadan vuracaktı. Araba sürerken e5 te her zaman maalesef kedi ölüsü görüyorum, içim yanıyor ne işiniz var orda diye ama hayvanlar ne yapsın yaşayacak alanları kalmadı. bol bol mama alın sokaktaki kedi, köpeklere dağıtın, bir can gittiyse diğerlerini yaşatalım elden gelecek tek şey bu. 

  17 ocak 00:25

  8. Elinizden bir şey gelmezdi süslü, buradaki kişileri takmayın. Hepimiz Seviyoruz kedileri elbette ama durmanız ve geri dönmenin imkansız bir şeymiş.

  Huzurlu uyuyun bu gece, o kedi sizi suçlamazdı eminim buradaki kişilerin aksine

  17 ocak 00:27

  9. (yazar: rondinella) umarım soru sahibi süslü gibi bir durum yaşamadan empati yapabilmeyi öğrenirsiniz.

  17 ocak 00:29

  10. Arkadaşlar e5 öyle durayım geri gideyim kediyi alayım denen bir yer değil. Hele de akşam saatinde olduysa mümkün değil. Bunun iyi şöför olmayla alakası yok ki. Ani bir hareketle kaç kişinin canı giderdi.

  17 ocak 00:30