12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

çok hızlı yemek/herkes ilk ısırığında siz bitirmişsiniz?

kızlar küçüklükten kalma alışkanlıkla çok hızlı yiyorum.maksimum 5 dk sürer en büyük porsiyonu bitirmem. atıyorum tavuk dünyası'na gidiyoruz millet daha makarnasının 2.çatalındayken ben tabağı sıyırıyor oluyorum. en kötüsü de ne yediğimi assla anlamıyorum. herkes aheste aheste yerken ben kollarımı kavuşturmuş onların yemeğine göz dikiyorum, canım çekiyor.yemeğe gitmek bundan dolayı keyif vermiyor. buna ek olarak tabak bitirme sorunum var babam sağolsun (gizlinot: bitecek o tabak yoksa denize gidemezsin, yoksa parka gidemezsin zamanlarından kalma). şimdilik zayıfım ama ilerde böyle giderse duba gibi olacağım. en kötüsü de bu sefer yavaş yiyeceğim derken anaa bitmiş elimdeki oluyor.

1. Soruyu yazmamışım kafamı sevim. Ne yapmam lazım? Nasıl yavaş yemeye alışırım? Nasıl tabağı bitirmeden kalkabilirim?Milletin beni izleyince iştahı açılıyormuş kızlar :(

9 ağustos 22:41

2. Kalabalık bir ailede mi büyüdünüz?

9 ağustos 22:45

3. bu kadar hızlı yemeniz.. reflünüz yok mu ya da mide problemleriniz ?

9 ağustos 22:53


4. süslü eskiden bende böyleydim, sonra yemekleri çok çiğnemenin sindirimi kolaylaştırdığı, hem de doyma hissini sağladığını öğrendim. o vakitten beri yavaş yiyorum istemsiz olarak 7-8 senedir böyleyim.

9 ağustos 22:54

5. ben de cok hizli yiyorum, raki masasi haric. yemeginiz bitince bir su icin, derin derin nefes alin, acliginizi hissetmeyeceksiniz. en azindan bende ise yariyor. cunku yedikce yiyesim geliyor.. ama isin gercegi hizli yedigim icin karin kaslarim cok calisiyor ve belim 32 beden, pantalonlarimi tamir ettirmek zorunda kaliyorum, ve bu sayede bacaklarim cok uzun.. hizli escargot yeme yarismasinda maldivlere tatil kazandim, cunku fransizim cok olaylara..

9 ağustos 22:56

6. Aslında tek çocuğum ama hep bir tehdit hep zorla ağıza tıkıştırmalar,yemeden masadan kalkamamak."İyi zıkkımın dibini ye" ailesinde büyüseydim keşke.. Bu arada reflüm yok hatta herhangi bi sağlık problemim yok.

9 ağustos 22:56

7. (yazar: kullanıcıadım) yemekle beraber içecek olarak su içiyorum aslında.. Aslında yavaş yesem doyduğuöun sinyali gidecek beyne ama işte.bu arada ben de küçükken şu eller bağlı yemek yarışmalarında hep birinci olurdum ahahaha aklıma geldi.kızlar bir de en kötüsü milletin artığını da hep yiyorum onlar doyunca :(

9 ağustos 23:01


8. Kaç kez çiğnendiğini say süslü ben öyle öyle yavaşladım

9 ağustos 23:23

9. Ben de tam tersi çok yavaş yerim. Sizle arkadaş olmak istemezdim herhalde. Sorunuzun cevabına gelince, yemekten önce bir bardak su için ve çok çiğneyerek yemeye kendinizi alıştırın. Benim erkek arkadaşım da çok hızlı yer bir elinde ekmek bi yandan onu ısırır bir yandan hızlıca yer kafayı bile kaldırmaz. Yani ekmekle yiyorsanız ekmeği uzak tutmanızı öneririm zaten ekmek kilo yapabilir ileride bu gidişle.

9 ağustos 23:23

10. Son süslüler haklısınız saymayı düşünğrken yavaşlayabilirim. 9.süslü aynen ben yavaş yiyen insana bakamıyorum içimden "yut artık yuuut" diyesim geliyor. Bu arada ekmek ve tatlı sevmiyorum genel olarak.yine de çok hızlı yediğimden çok yemiş oluyorum isterse etli yeşil fasülye olsun yani :)

9 ağustos 23:43