41 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

çok kötüyüm izmir'de önerebileceğiniz iyi dermatolog ve estetisyen var mı?

ilerleyen zamanlarda geriye dönüp okumamak için soruyu yoruma yazıyorum.

1. Artık aynaya bakmak istemiyorum. Kendimi bildim bileli güzel bir kız değildim zaten ama gittikçe daha da çirkinleştim. Artık dışarı bile çıkmak istemiyorum. Ergenliğimde çok ciddi sivilce sorunum vardı yaş oldu 25 devasa sivilcelerim geçti ama hala hatrı sayılır miktarda çıkmaya devam ediyor. Gözeneklerim desen benim kadar açık gözeneği kimsede görmedim. Şimdiye kadar hiçbir sivilcemi ellememe rağmen hepsi leke bıraktı. Yüzümde her renk var yeşil, kırmızı, pembe, kahverengi, sarı. Yine de kendimi olduğum gibi kabul etmiştim ki cildimde çok ciddi sarkma olduğunu fark ettim. Gözümün etrafında bile olan tüylenme ve aşırı gözenek sorunumdan fark etmemişim. Anlamıyorum neden böyle oldu. Cilt bakımıma dikkat ederim. Cildimi temiz tutarım, iyice nemlendiririm, maskemi yaparım, cildime uygun ve dermokozmetik ürünler kullanmaya dikkat ederim, çok su içerim, aşırı yağlı gıdalar tüketmem, asla makyajla çok durmam zaten ten makyajımı çok nadir ve nispeten temiz içerikli ürünlerle yaparım, yastık kılıfımı en fazla 2 günde değiştiririm, telefonum ekranını sürekli temizlerim vs. hepimizin bildiği hemen hemen her şeye çok dikkat ederim yani. Ama bir türlü ortalama bile olmadı şu cildimin hali. Zamanında doktora da gittim bir sürü tahlil ve test yapıldı bir sorun görmedi doktor. Sorun ne o zaman anlamıyorum ki. Ya bir insanın cildi nasıl 40-50 yaşlarda gibi sarkar ve kırışır hem de bu kadar dikkat ediyorken. Fiziğim güzel olsa bari onla mutlu olucam ama o da içler acısı. Patates suratlı, çarpık bacaklı bir şeyim. Nolur bana çok iyi olan dermatolog önerin nolur. Birazcık bile olsa kendimle barışmamın başka yolu yok çünkü.

8 kasım 15:03

2. Psikolojik bir problem olabilir mi? Bir yakınınızın fikirini alsanız.Cildiniz bahsettiğiniz kadar kötü olamaz. Kendinize olan bakışınız bozulmuş bence.

8 kasım 15:06

3. Evet psikolojim bozuldu ama gerçekten kötü cildim. Hatta cildimi gerdirdim belki sarkma değildir diye ama cildimi gerdirince yanağımdaki o çizgi çizgi görüntü yok oldu. Dışarıda çaktırmamaya çalışıyorum ama ne zaman aynaya baksam sıfırım.

8 kasım 15:11


4. Çirkine kimse açık açık çirkinsin demiyor. Çaktırmadan yakınlarımın tepkilerini ölçtüğümde düşüncelerimin yersiz olmadığını anladım. Bir de şurdan anladım. Çok güzel olmadığım hatta çirkin olduğum barizken bazı insanlar yok yüz hatların çok güzel, yok kardeşlerinin arasında en güzel sensin diyorlar. Kendilerince beni teselli etmeye çalışıyorlar ama görünen köy kılavuz istemiyor. Girdiği ortamlarda alınan tepkilerden bile anlıyor insan göze hitap edip etmediğini.

8 kasım 15:17

5. Süslü beslenmen nasıl? Abur cubur çok yer misin? Bunlar mesela benim cildimi direkt etkiliyor ama dayanamıyorum yiyorum örneğin 

8 kasım 15:23

6. Hayır süslüm. Paketli gıda tüketmiyorum bile diyebilirim.

8 kasım 15:25

7. Kızlar nolur şu soruma cevap verin. Doktor önerisi olmayan bile yazsa en azından konuşsak?

8 kasım 15:36


8. izmir'de novar polikliniğini duymuştum ama hiç gitmedim süslüm. bir araştır istersen.

8 kasım 15:36

9. @8 teşekkür ederim bakıcam. Başka önerisi olan var mı?

8 kasım 15:40

10. Dermatolog önerisi olan var mı? Artık parasında değilim, çok pahalı bile olsa önerilerinize açığım.

8 kasım 15:48