92 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

çok klişe ama kalbim mi mantığım mı?

merhaba süslüler. 5,5 yıllık bir ilişkim var. üniversiteden beri birlikteyiz. sonbahar gibi resmiyete dökmek istiyorduk bu durumu. ailelerle kısmen tanışıldı. çoğu şey yolundaydı aslında. fakat babamın bir arkadaşı bir süredir ısrar ediyor çocuklar tanışsın diye. annem ilk söylediğinde kestirip attım ama karşı taraf tekrar tekrar söylüyor ve babam da anneme tabi. bu sefer annem daha bir ciddi söyledi. düşün dedi. bunu söylemeye çok utanıyorum ama kafam karıştı. annemlerin açısından olumlu çünkü çocuk doktor, rahat bir hayatın olmasını istiyorum diyor annem. ama sen içinden geçeni yap diyor arkasından. şimdiki aklım olsa babanla evlenmezdim daha iyi şartları olan birini isterdim diyor, ben 30 sene önce sevdiğim adamla evlendim şimdş sana karışamam diyor bir de. yani anlayacağınız bir öyle bir böyle. bunlardan sana ne sen sevmiyor musun sevgilini diyebilirsiniz ama bilemiyorum kafam karıştı. paranın sorun olmadığı bir hayatım olabilir. bunu düşündüğüm için kendimden nefret ediyorum. bana yapılsa o kadar üzülürüm ki. ne olur fikirlerinizi objektif olarak yazın. yardıma ihtiyacım var.

1. Her şeyi geçtim; o adamla görüştüğünüzde, 5.5 yıllık iliskiniz varken onunla tanıştığınizi öğrendiğinde sizin için ne düşünür, onu bir düşünün bence.

10 temmuz 22:47

2. sizin zihniyetinize üzüldüm, insanın her zaman parası olabilir ama karakteri olamaz. evliliğe bu kadar az kalmışken bunları düşünüyorsanız evlenmeyin, çocuğa yazık. ama tanışırsanız ve o "doktor" sizi beğenmezse olduğunuz gibi kalırsınız. beğense de sizinle ne kadar ciddi olur, bilemem. üzgünüm ama millette parayı aramak yerine kendiniz çalışıp, didinip, geliştirip para kazanabilirsiniz

10 temmuz 22:47

3. Karşı taraftaki insanın size her anlamda yetebilmesi gerekiyor. Sizin memnun olmadığınız şey yarın öbür gün can sıkar. Ama lütfen şunu bilin ki para gelip geçici bir şey. Her şey bir kıvılcıma bakar. 5 senelik ilişkin olan birisine böyle bir kötülük yapabilecek misin? Aynı şekilde sevgilin başkasını tercih etse senin yerine? Hoş bakabilecek misin? Etik değil süslü

10 temmuz 22:47


4. Eğer sadece bunu söylemeleri ile kafanız karıştı ise, sevginizden emin olamayıp süpheye düştüyseniz bence ayrılın. Gercekten sevseydiniz kafanız karişmazdı diye düşünüyorum. Ama şunu unutmayın ki bir insanın doktor olması iyi para kazanması mutlu bir evlilik için yeterli değil. Huzur olmadıktan sonra para bir şeye de yaramaz. Sevgilinize üzüldüm.

10 temmuz 22:49

5. Bu soruyu sormuş olmana bile üzüldüm. Üzgünüm

10 temmuz 22:49

6. Korkunç cevaplar gelecek hazır olun. Benim de asla onayladığım bir durum değil ancak insan bu kafası karışabilir diyorum şu an.

Para doktor eş maddi rahatlık keşke bi ilişkide huzuru sağlayacak garanti şeyler olsa. Ama değil. Ve karşıda 5.5 yıl çıktığınıza göre iyi anlaştığınız bir insan. Hem para nedir ki. Siz çalışırsınız eşiniz çalışır belirli bi standartın üstünde yaşarsınız. Bu sebeplerle görüşmeniz her iki tarafa da haksızlık. Yapmayın

10 temmuz 22:51

7. Sevgilinize çok üzüldüm. Bence düpedüz aldatmadır bu.

10 temmuz 22:52


8. İlişkinizle olan bağınızın zayıfladığını, sevgilinize olan ilginizin azaldığını düşünüyorum. Yoksa sırf doktor olduğu ve size daha yüksek bir hayat standardı sağlayacağı için başka bir adamın -ki anladığım kadarıyla yüz yüze görüşmemişsiniz bile- kafanızı karıştırması mümkün değil.

10 temmuz 22:53

9. Çok klişe demişsiniz ama klişe değil bu basitlik üzgünüm. Karşınızdaki insanla 5 senedir birlikte olmanıza, adamın vaktini almanıza üzüldüm açıkcası. Ayrılın bence , yazık karşınızdakini bunu yapmaya hakkınız yok. İnsanlar sevgisi için ailesini karşısına alıyor yıllarca küs kalıyor kaldı ki sizde oda yokmuş sadece düşün diyorlar ve siz tereddütte kalıyorsunuz. Basitlik bu , kusura bakmayın.

10 temmuz 22:53

10. resmen umut tacirliği 

10 temmuz 22:54