sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
68 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

çok klişe ama kalbim mi mantığım mı?

merhaba süslüler. 5,5 yıllık bir ilişkim var. üniversiteden beri birlikteyiz. sonbahar gibi resmiyete dökmek istiyorduk bu durumu. ailelerle kısmen tanışıldı. çoğu şey yolundaydı aslında. fakat babamın bir arkadaşı bir süredir ısrar ediyor çocuklar tanışsın diye. annem ilk söylediğinde kestirip attım ama karşı taraf tekrar tekrar söylüyor ve babam da anneme tabi. bu sefer annem daha bir ciddi söyledi. düşün dedi. bunu söylemeye çok utanıyorum ama kafam karıştı. annemlerin açısından olumlu çünkü çocuk doktor, rahat bir hayatın olmasını istiyorum diyor annem. ama sen içinden geçeni yap diyor arkasından. şimdiki aklım olsa babanla evlenmezdim daha iyi şartları olan birini isterdim diyor, ben 30 sene önce sevdiğim adamla evlendim şimdş sana karışamam diyor bir de. yani anlayacağınız bir öyle bir böyle. bunlardan sana ne sen sevmiyor musun sevgilini diyebilirsiniz ama bilemiyorum kafam karıştı. paranın sorun olmadığı bir hayatım olabilir. bunu düşündüğüm için kendimden nefret ediyorum. bana yapılsa o kadar üzülürüm ki. ne olur fikirlerinizi objektif olarak yazın. yardıma ihtiyacım var.

1. sizin zihniyetinize üzüldüm, insanın her zaman parası olabilir ama karakteri olamaz. evliliğe bu kadar az kalmışken bunları düşünüyorsanız evlenmeyin, çocuğa yazık. ama tanışırsanız ve o "doktor" sizi beğenmezse olduğunuz gibi kalırsınız. beğense de sizinle ne kadar ciddi olur, bilemem. üzgünüm ama millette parayı aramak yerine kendiniz çalışıp, didinip, geliştirip para kazanabilirsiniz

10 temmuz 22:47

2. Bu soruyu sormuş olmana bile üzüldüm. Üzgünüm

10 temmuz 22:49

3. Sevgilinize çok üzüldüm. Bence düpedüz aldatmadır bu.

10 temmuz 22:52


4. İlişkinizle olan bağınızın zayıfladığını, sevgilinize olan ilginizin azaldığını düşünüyorum. Yoksa sırf doktor olduğu ve size daha yüksek bir hayat standardı sağlayacağı için başka bir adamın -ki anladığım kadarıyla yüz yüze görüşmemişsiniz bile- kafanızı karıştırması mümkün değil.

10 temmuz 22:53

5. Çok klişe demişsiniz ama klişe değil bu basitlik üzgünüm. Karşınızdaki insanla 5 senedir birlikte olmanıza, adamın vaktini almanıza üzüldüm açıkcası. Ayrılın bence , yazık karşınızdakini bunu yapmaya hakkınız yok. İnsanlar sevgisi için ailesini karşısına alıyor yıllarca küs kalıyor kaldı ki sizde oda yokmuş sadece düşün diyorlar ve siz tereddütte kalıyorsunuz. Basitlik bu , kusura bakmayın.

10 temmuz 22:53

6. resmen umut tacirliği 

10 temmuz 22:54

7. Akşam eve gideyim onu göreyim diye heyecanlanacak mısınız?

Aynı yatağa girerken sırtını dönerek yatsa ne oldu acaba diye endişelenebilcek misiniz?

Kollarında yatmaktan keyif alırken bir yandan da burnunuzu eşinizin boynuna gömmek isteyecek misiniz?

Yurtışına giderse gelene kadar özleyecek misiniz?

Hasta olursa keyifle bakabilecek misiniz? Yoksa size yük mü gelecek?

Aradığınız mantık mı yoksa aşk mı? Çok mükemmel bir sofrada çok lezzetli yemekler yerken hiç birbirinizle ilgilenmeseniz de olur mu?

Yoksa akşam yemeğinde kuru pilav bile olsa akşam onun kollarında uyuyup kokusunu şçinize çekseniz yeterli mi? Bence bunları düşünün.

10 temmuz 22:54


8. Sevgilinizin yerinde olsam ve bunu duysam anında ayrılırım. Sözden ve söz denilen şey de doktor rahat yaşam yani bundan dahi etkilenen birisi nasıl aşık olabilir?

Sevgisinden süpheniz olsa diyeceğim ama 5.5 sene ve ortada sevgiye dair bir durum yok.

Üzgünüm ama buradan hiç hoş görünmüyor sevgiliniz var ve ciddiyete dökmeye açık olduğunuz halde.

Sevgiliniz olmasa deneyebilirsiniz derdim ama şu an ben aşkı seçerdim annenizin böyle konuşması da ilginç geldi, babanla evlenmezdim Vs. Babanıza da üzüldüm sevgilinize de.

10 temmuz 22:55

9. Bir saniye bile tereddüt ediyorsa insan ayrılmalı. 

10 temmuz 22:57

10. Süslü kesinlikle bu fikirlerini sevgiline anlatmalısın, bilmeye hakkı var. Bu iyiliği sevgilinize yapın lütfen.

10 temmuz 23:02