yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  28 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  öğretim görevlisi asistanlığı hakkında ?

  süslüler, istanbul üniversitesinde görev yapan bir hocamıza yazacağı kitapta yardımda bulunacağım. kitabın konusu müzik. 20-30 yıl önce yaşamış müzisyenleri içeren bir kitap olacak. 4 farklı kişinin hayatı incelenecek. çok fazla arşiv var, bunlar taranacak. dün mutluluğumu sizinle paylaşmıştım. bugünde bu konuyla ilgili birşey danışmak istiyorum. hocamızın bu konularda tecrübesi maalesef yok... bende daha önce böyle bir çalışma yapmadım. ücret konusunu bana bıraktı. cumhuriyet arşive üye olacağım, birçok kalem ve kağıt harcayacağım, saatlerimi günlerimi haftalarımı bu konuya ayıracağım. sizce ne kadar talep etmeliyim? ayrıca sizce haftalık talep etsem ayıp olur mu?

  1. Önce bir imla kılavuzu edin :(

  21 mart 18:24

  2. anonim 1, haklısınız ama sosyal medyaya yazarken yazım şeklime dikkat etmiyorum. Önemli olduğunu düşünmüyorum. 

  21 mart 18:28

  3. Süslücüm bilmiyorum ama kendine bir plan hazırla. Ne kadar sürede biter, nelere para harcarsın yemeğin faturaların bi hesapla. Ona göre teklif ver.

  21 mart 18:32

  4. Yazım şekline dikkat etmiyorum önemli olduğunu düşünmüyorum lafı bana hep üste çıkmak için bahane gibi gelmiştir. Bu kuralları bilen ve uygulayan birinin önemsiz görüp dikkat etmemesi mümkün değil bence. Kısaltma falan ok ama -de -da eklerini bariz yanlış yazıyorsunuz ve farkında değilsiniz 

  21 mart 18:47

  5. İmla kuralı özellikle "dikkat edilecek" bir şey değil ki. Kısaltma değil bu sonuç olarak, biliyorsan otomatik olarak doğrusunu yazıyorsun. Kimsenin boşluk tuşuna basmaya üşenip bağlacı birleşik yazacağına inanmıyorum. Kelimeler arası otomatik olarak boşluk bırakırsınız mesela, özellikle dikkat etmezsiniz buna. Hiçbir farkı yok bu durumun. O sebepten inkarı bırakıp öğrenmeye çalışmanız sizin faydanıza olur.

  21 mart 18:52

  6. Ne kadar fakir ve işsizsiniz ya! Arkadaş gelmiş burada heyecanını paylaşmış ve bilgi almak istemiş yok imla yok bilmem ne! Kesinlikle kıskançlıktan hep bunlar. Süslücüm fiyat konusunda açıkçası bir fikrim yok ama Facebook yardım grupları var. Oralara yazarsan bilenler yardım edecektir.

  21 mart 18:54

  7. Her şeyi siz mi yapacaksınız süslü? Anlattığınız gibiyse hocanın asistanlığını yapmak çok manasız bir insan neden hiç bilgisi olmadığı bir konu hakkında kitap yazar anlamadım biz bile yazacağımız tezleri bilgi birikimimize, ilgimize göre seçiyoruz. Eğer kitap sadece onun adıyla yayınlanacaksa kendinizi çok paralamayın demeye geldim. Kalem kağıt çok mesele değil onları en sonunda faturalandırıp parasını alın burada değer biçeceğiniz şey emeğiniz olmalı, diğerleri bir şekilde halledilir. Her şeyi netleştirin başka bir iş yapmayacaksanız ona göre bir plan çizin ve ücret isteyin. Her şeyi en başta konuşun her ayın sonunda masraflarınızın dökümanlarını verin ve ücretini talep edin. Bana sorarsanız ben böyle bir insanla çalışmazdım hiçbir şey yapmayıp emeğinizin üstüne konacak asistanlık böyle bir şey değil.

  21 mart 18:56

  8. ben okunması gereken evrakları okuyarak özetleyeceğim. Hocamız ise o özetleri okuyarak yazı yazacak. Ağırlıkla kendi bilgi birikimlerine yer verecek. Araştıracağımız kişiler daha önce çok fazla ismi duyulmamış kişiler. Bu işe başlamasaydım asgari ücretle iş arıyordum. Asgari ücret talep etsem fazla olur mu acaba? Bu arada sadece arşive üyelik aylık olarak 100 tl. Kağıt,kalem vs masraflarda aylık 100 tl tutabilir. 

  Bu arada yazım konusunu çok önemsemiyorum. Buraya yazılan kötü yorumları ise hiç dikkate almıyorum. Her sorulan soruda mutlaka eleştirenler çıkıyor, alıştım artık. 

  21 mart 19:05

  9. Asgari ücret teklif et o halde süslü en azından boşa gitmez emeğin. Dediğim gibi kalem kağıt için önceden bir ücret belirleme bence direk fatura üzerinden iste her ay değişebilir harcadığın para. Bir de kütüphane üyeliğin araştırma fırsatın varken kendin içinde kullan bunları ilerde en azından elinde araştırmaların olur.

  21 mart 19:10

  10. Hala yazıyor olmandan belli önemsemediğin. Nickaltını da okumamışsındır. 

  21 mart 19:29