15 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

üniversitede hazırlık okurken ilk dönem bitince sınav yapılıyor eğer geçer not alınırsa 1. sınıfa başlanabiliyor diye duydum doğru mu?

nasıl olacak ki öyle. 1 dönem hazırlık okunurken 1. sınıfın konuları ilerlemiş olacak. bilgisi olanlar yazabilir mi?

1. irregular öğrenci olma durumunu soruyorsunuz sanırım. üniversitede dersler dönem sonunda bitmiş oluyor güz döneminde açılmış bir diferensiyel denklem dersi var diyelim sömestre kadar o dersi aldın vizesine finaline girdin notun sisteme işlendi bitti gitti, bahar döneminde yepyeni dersleri seçtin sıfırdan onlar başladı haziranda bitti. yanisi lise gibi değil her dönem yeni bir başlangıç.

16 mayıs 00:11

2. Yani ilk dönemin dersleri alttan kalmış gibi oluyor. Zamanla veriyorum. Tesekkur ederim :)

16 mayıs 00:13

3. İrregular deniyor süslücüm buna bizim unide yok ama mesela itude var. degisiyor yani okuldan okula. Unide dersler donemlik zaten ayni ders ikinci donem tekrar aciliyor donem ortasindan baslamiyorsun yani en bastan basliyorsun. 

16 mayıs 00:13


4. Givemelove hangi üniversitede dersler dönemlik açılıyor? Dönemler olduğu gibi devam ediyor ancak yarım dönem erken başladığın için şartlı olmayan dersleri alabiliyorsun. Ben irregular olup da memnun olan kimseye rastlamadım.

16 mayıs 00:22

5. Bir irregular öğrenci olarak tavsiye etmiyorum süslücüm

16 mayıs 00:43

6. Süslü bizim okulda ikinci dönemden kendi sınıfınla birlikte başlıyorsun, birinci sınıfın ilk dönem derslerini mezun olana kadarki ilk dönemlerde istediğin zaman alabiliyorsun. Çok kötü değil gibi ama insana yük olur tabi.

16 mayıs 00:53

7. asla tavsiye etmiyorum. ozellikle ankara universitesindeyseniz.

16 mayıs 01:04


8. Bizim üniversitede ise, ikinci dönemde başlıyorsunuz o dönemi bitirip, yeni bir yılda almadığınız o ilk dönemin derslerini alttan alıyorsunuz bunu 4 yıl içinde yapabilirsiniz eğer dersler aynı olmazsa yerine konan dersler kredi dahilinde aynı sayılıyor ve mezun olabiliyorsunuz. Vakıf üniversitesindeydim. Devlette daha farklı olabilir.

16 mayıs 01:08

9. ben pek tavsiye etmiyorum diyenlerdenim.

16 mayıs 01:10

10. 7. Ve 9. Anonimin dediği gibi olur umarım tercih edeceğim okulda. Öyle olursa yapmayı düşünürüm ama daha farklı durumlarda olan da var. Araştıracagım artık. Hepinize teşekkür ederim

16 mayıs 01:15