sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
26 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

üzerinden çok uzun zaman geçse de eski sevgilimi unutamadım sanırım ?

kızlar benim lisede çok aşık olduğum bir sevgilim vardı. 3 yıl birlikteydik ve birbirimizin ilk aşkıydık. sonra benim bazı hatalarım oldu o benden ayrıldı. bu sırada lise sondaydık. sonradan beni affetti ama eskisi gibi yakın davranmadık. üniversite sınavından sonra ikimiz farklı şehirleri kazandık. okul için şehirlere dağılmadan hemen önce ilk sevişmemizi yaşadık. okula başlayınca benden çok uzaklaştı. telefonuna saatlerce ulaşamıyordum bir yere gittiyse hiç bana söylemiyordu. okul açıldıktan 3 ay filan sonra bana telefonda ben ayrılmak istiyorum sanırım başkasına aşık oluyorum onu aldatamam dedi. o durumda bile düşündüğü ben değildim daha sevgilisi bile olmayan o kızdı. biz ayrıldık ben stalklamaya başladım tabi gece gündüz. devamlı kız fotoğrafı beğenen o adam hepsini bıraktı. kaç kere fake kız hesaplarından takip isteği attım hiç birini kabul etmedi. eğer konuşsaydı benimle sevgilisine atacaktım bak gör sevgilini diye. geçtiğimiz ay benim okuduğum şehre gelmişler kızla story atmıştı attığı yeri tanıdım görmek için gittim ama orada değildi. bugun de kızla 3.yıllarını kutlamışlar. bu arada benim de sevgilim oldu kısa süreli ama ben onun yerini dolduramazken o beni nasıl unuttu kabullenemiyorum. kafayı mı yiyorum nasıl geçecek bu bilmiyorum. benimle fotoğraf paylaşmayan adam şimdiki sevgilisinin tek fotoğrafını bile paylaşıyor instagramda. bu kıskançlık nasıl geçecek sizce?

1. uzun bir zaman gecmis bence kendinizi o hayatina bakiyor, benim hayatimda olmamayi tercih etti ve ben de hayatima bakmaliyim diyerek motive edin, stalk yapmayi kesinlikle birakin. Takinti yapmissiniz bence lise zamani sonucta diyerek onu gozunuzde buyutmeyin, en cok yapilan yanlislardan biri bu bence “hayatimin aski, ilk askim, ilk seksim” bla bla ister istemez silinmeyecek bu hatiralar ama sonucta ilk “son” degil. kendinize bunu yapmayin gercekten olgun bir iliski yasayip sevip sevildiginizde bu kafaya taktiginiz seyler icin pisman olursunuz. 

15 mayıs 22:31

2. Beni neden o kızı sevdiği gibi sevemediğini düşünüp duruyorum aslında. Kızı hiç tanımıyorum ama 3 yıldır nerdeyse fake hesaptan takip ediyorum. Gittiği yerleri yaptığı şeyleri hepsini biliyorum. Bazen eski sevgilimi görüyorum fotoğraflarda storylerde ama sanki o kız onu hiç sevmiyor

15 mayıs 22:38

3. Bunları düşünerek bile onu içinizde yaşatmaya devam ediyorsunuz bence. Biraz bu düşüncelerden uzaklaşmaya çalışın, farklı ortamlara girin, insanlar tanıyın. Bir de isteğimi kabuş etse sevgilisine gösterecektim düşüncesi de çok kötü bence. İnsanların mutluluğunu böyle yollarla yok etmeye çalışmak çok olumsuz bir hareket, eski sevgiliniz bile olsa.

15 mayıs 22:39


4. En çok koyan benden ayrılırken bile 3 yıllık sevgilisi olan beni değil o kızı düşünmesi. Benim hiç değerim yokmuş sanırım. Bana en ufak tahammülü yokken aylarca o kızın peşinden koştu.

15 mayıs 22:45

5. Haklısınız bazı şeyleri kaldırmak kolay olmuyor ama o kişinin karaktersizliği-eksikliği olduğunu kabul edip yolunuza devam edin. İçinizde nefret biriktirmeyin ama. Ben benzer bir olayda içimde biriktirdiğim şeyleri bir anda uzun bir mesaj halinde yazmıştım mesela son kez konuşmuştuk sonra tamamen silinip gitmişti aklımdan normal bir insandan farkı kalmadı. Böyle basit yöntemler ile silmeye çalışın bence. 

15 mayıs 22:47

6. Adam sizi aldatmamış bile. Okul açıldıktan birkaç ay sonra diyorsunuz ayrılma zamanını, 3.yıllarını bugun kutluyorlarsa 4 5 ay geçmiş arada en az. Yani üzücü belki ama demek ki eski sevgiliniz cidden seviyormuş ki uğraşmış.

15 mayıs 22:51

7. Tek fotoğraf paylaşmak mı? Sevgilim tek fotoğrafımı paylaşsa bana bi gülme gelirdi

15 mayıs 22:52

8. Evet kızın fotoğrafı böyle gülerken çekilmiş doğum gününü kutlamış kızın

15 mayıs 22:53

9. Süslüm ben böyle her boku sosyal medyada paylaşanları anlamıyorum belki bu benim problemimdir ama bence itici. Ya sevişme fotosunu da atsın madem ne anlamı kalıyo özel kutlamaların böyle olunca. Bana biraz gösterişçi biri gibi geldi

15 mayıs 22:55

10. Çok sık bir şeyler paylaşmıyor zaten ama paylaştığı şeyler de hep ya sevgilisiyle. Yani şu an 11 fotoğraf var hesabında 2 si tek fotosu 2 si arkadaşlarıyla 1 tane tek kız kalanlarda hep sevgilisiyle. Ben istesem de bir foto koymazdı

15 mayıs 22:58