yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  23 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  şikayet etmeli miyim, şu an üzgün olduğum için mi abartıyorum?

  süslüler birkaç gün önce babamın dilinde yaralar çıktı, vücudunda da yer yer morluklar belirdi, sürekli uyku halindeydi ve çok halsizdi, iştahı da yoktu. hemen acile gittik ve güvenlik görevlileri “muayene olacak olan siz değilseniz girmeyin, amca tek gitsin” dediler. direttim ama izin vermediler. babamın ayakta duracak hali yok ve adamı öylece tek yolladılar. baktım herkes kafasına göre giriyor ve bir tek beni durdurdular, patladım kavga ettim. “ya sanki hastane çok düzenli ve harika da herkes kafasına göre girip çıkarken beni almıyorsunuz, bana mı sesinizi çıkarabiliyorsunuz bir tek, hadi şunlara da hesap sorsana” dedim. saçmaladı ve geçiştirdi beni tekrardan. sonra gözümün önünde eşi ve kızıyla gelen yaşlı bir dedeye azarlaya azarlaya laf anlattı. kızı da çileden çıkarttı o güvenlik. sonra güvenlik arkasını döndüğü sırada içeri girdim. neyse o gün bir şey olmadı ve birkaç gün sonra normal randevu alıp tekrar gittik, hematoloji-onkoloji servisine yatış verdiler. kan alıp teste yolladılar ve “biz sonuçlar çıkınca haber vermeye geleceğiz” dediler. 3 gün geçti hala öylece yatıyoruz biz, doktor girip çıkıyor sonuçları soruyorum cevap vermeye bile tenezzül etmiyor. bugün 4.gün ve artık dayanamadım “sonuçların 1 günde belli olması gerekmiyor mu nerde?” dedim. dan diye yüzümüze “ha sonuçlar çıktı ben söylemeyi unuttum amca lösemi” dedi... birincisi ben hematoloji-onkoloji servisinden zaten şüpheleniyordum ama yine de yedirememiştim. bunu yanında yakını varken hastanın yüzüne söylemek nerde görülmüş? ikincisi o doktor bunu söyleyip kıçını döndü gitti, ne tedavi yöntemlerinden, ne evresinden bahsetti. üçüncüsü de “ha ben unuttum” diye günlerce bekletip arsız gibi söylemek yerine en azından özür dileyemez miydi? bugün biz çıkış işlemleri yaptık ve yarın başka bir şehirde iyi bir hastaneye gideceğiz. şu an öyle garip bir durumdayım ki sürekli babamın yanında olduğum için kendimi tutmak zorundayım, kendimi sıka sıka göğsüm ağrıyor artık, yalnız kaldığım anda patlayacağım. sizce şikayet etmeli miyim? yoksa olayın üzüntüsünden abartıyor muyum? öfke saçıyorum resmen.

  1. Süslüm bu ülkede devlet neyin yanında oldu ki hastanın yanında olsun. Vergimizi ödüyoruz gördüğümüz muameleye bak yazıklar olsun. Acil şifalar diliyorum babacığınıza 

  5 aralık 2018 19:30

  2. süslücüm çok geçmiş olsun, en kısa sürede şifa bulur umarım babanız sizin için dua edeceğim. bence mutlaka şikayet etmelisiniz, ne kadar düşüncesizce bir davranış, böyle mi söylenir bu? 

  5 aralık 2018 19:31

  3. Abarttığını düşünmüyorum süslüm. Haklısın bence. Ama devlet Hastanelerindeki doktorlar öyle, annemin de yüzüne “kansersin sen” demişlerdi. Hasta psikolojisinden bihaberler. Hipokrat yeminine tükürdüklerim.

  (İşini iyi yapan doktorları ve sağlık çalışanlarını tenzih ederim.)

  5 aralık 2018 19:31

  4. Çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için. inanın normalde tercih etmeyeceğim bir hastane ama bulunduğum şehirde 5 hastane var, ilgili bölüm sadece bu hastanede vardı, mecbur kaldık. Şu an her şeyi bırakıp başka şehire gideceğiz, lanet ediyorum böyle hastaneye. Şikayetimi hemen yapacağım, tekrardan teşekkürler. 💕

  5 aralık 2018 19:38

  5. Çok geçmiş olsun.allah acil şifalar versin. Bu evrede olduğunuzdan çok hassas olacaksınız herşey gözünüze batacak kolaylıklar diliyorum. Buna benzer olay annemle gittiğimde yaşadım. Damarına ilaç verildi cihaza girip görüntü alınması gerekiyor bizi 3 saat beklettiler sonunda dayanamadım ben alevlendim anca cihaza sokuldu. Annem ameliyat olacağı için ben şikayetle uğraşamadım bir yandan okul bir yandan bu olay beni çok yıpratmıştı. 

  5 aralık 2018 20:22

  6. Allah şifa versin babanıza demeye geldim süslüm sonuna kadar haklısınız

  5 aralık 2018 20:50

  7. Çok geçmiş olsun sağlık bakanlığı ve cimere şikayet edin süslü asla abartmıyorsunuz. Hadi insanlık hali unuttu diyelim şak diye lösemi demek nerde görülmüş? Doktor adını tarihleri falan detaylı bir şekilde yazın biraz daha rahatladığınız bir vakit. Şu an kafanıza takmamaya çalışın doktoru umarım babanız çok büyük şok yaşamamıştır çok üzüldüm gördüğü muameleye. Allah daha iyi doktorlarla karşılaştırsın şifa versin inş.

  5 aralık 2018 20:55

  8. 7.süslü, çok üzüldüm çok zor bir durum. :( bu süreçler gerçekten çok yıpratıcı. Daha 2 ay önce abimin beyninde kötü huylu tümör çıktı. Tam o bitti, hadi dinlenelim derken babamın durumu çıktı. Abimde gerçekten doktorumuz harikaydı, bu işi layığıyla yapan insanlar olunca en azından güven duyuyorsun, zaten başında dert varken bir de seni öfkelendiren başka dertler çıkmamış oluyor.

  8. süslü çok teşekkür ederim, amin 🙏🏻

  Son süslü, pat diye söyleyince zaten başımdan aşağı kaynar sular döküldü, babamın içinden neler geçti kim bilir. iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. 🙏🏻

  5 aralık 2018 21:01

  9. geçmiş olsun ama okurken ben bile birden görünce hastalığını şok oldum bir doktor nasıl böyle bir şey yapar.

  çok haklısınız ve şikayet etmelisiniz ama babanızla ilgili bu süreçler sizi yoracağı için kendinizi de düşünün.

  tekrar geçmiş olsun, dualarım sizinle.

  5 aralık 2018 21:22

  10. çok geçmiş olsun bir an önce şifa bulsun babanız inşallah. evet haklısınız kesinlikle şikayet etmelisiniz. doktorların hastalıklar karşısında daha tepkisiz olmasını anlayabiliyorum ama bu asla anlayabileceğim bir şey değil. hakkınızı arayın bu konuda uyarılsa belki durup düşünür. böyle insanlar keşke doktor olmasa.

  5 aralık 2018 22:01