sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  10 gün italya turu?orada yaşayanlar ve gezmiş olanlar öneri verebilir mi?

  soru aşağıda

  1. merhaba süslüler. 10 günlük bir italya turu yapacağım. milano, venedik, floransa, pisa, roma, napoli gibi yerleri gezeceğiz. önerebileceğiniz, mutlaka buraya bak, böyle bir şeye rastladık çok güzeldi diyebileceğiniz yerler ve tavsiyeler varsa çok sevinirim. ve sizce yanıma en az kaç para almalıyım normal harcama yapacağımı varsayarak. teşekkürler :)

  19 şubat 14:49

  2. konaklama hariç, yeme-içme için günlük en az 50 euro gider süslü turistik şehirlerde. özellikle venedik. her öğün restoranda yersen daha çok gider tabii.

  19 şubat 14:53

  3. milanodan başlayıp trenle geze geze inceğiz diye düşünmüştük

  19 şubat 16:05


  4. Ben su içme konusunda oldukça tasarruf etmiştim (gizlinot: Çünkü euro..) İtalya'da neredeyse her sokak başında çeşme görmeniz mümkün ve şişemi hep o çeşmelerden doldurmuştum ve tadı da yerindeydi. :)

  19 şubat 16:08

  5. roma için en az 1.5 gün ayır, floransa,milano kesinlikle görülmesi gereken bir yer ama napoli konusunda gitmesenizde olur derim pompei beni çekmemişti hiç, birde yazın gidecekseniz sabah erkenden çıkın pompei ye dehşet sıcak oluyor. sienayı çok beğenmiştim daracık yolları ve o adını hatılayamadığım atlı geçişlerin yapıldığı yer, San Gimignano planınız varsa gidilmesede olur.. ama roma ayrı apayrı bir yer gerçekten

  19 şubat 16:47

  6. Her öğünü restoranda yemenizi önermem çok paranız gider.özellikle yemek istediğiniz yerler varsa onun dışındaki öğünleri marketlerden halledebilirsiniz.mesela romada marketlerde 2-3 euroya yanında sosuyla bilmemnesiyle kocaman salatalar vb bulabilirsiniz bence çok mantıklı bir alternatif.romada taksilere çok çok dikkat,pek binmeyin bence.kuzey veya güney diye ayırmayı öneren anonime +1 .bütün ünlü yerleri göreyim çabasıyla gezerseniz bu yerler uzak olacağından koşturmaca şeklinde geçebilir ve yollarda zamanınız ölür.ben olsaydım romayı gezer ordan bir toskana turu planlardım,özellikle araba kiralayabilecekseniz önerim bu.

  İkinci önerim de napoli+oradaki güzel kasabalar amalfi kıyıları.toskana biraz daha tarihi,yolları yeşillikli,mimari açıdan göze hitap eden değişik bir atmosferken ikincisi biraz daha yaz tatili modunda olur.napolide ve çevresinde de tarihi açıdan görmeye değer yerler var tabi ki (gizlinot: Yeraltı şehirleri,pompeii)sadece deniz tatili olmuyor yine ama doğal güzellik ağırlıklı olur anlamında söyledim.yalnız bu kıyı şeridi özellikle de yaz aylarında daha yüksek bütçe gerektirir diye düşünüyorum tam anlamıyla hakim değilim bu kısma o yüzden kesin bir şey söylemeyeyim.bütçenizi de bilmediğimden bu kadar yorum  yapabiliyorum.iyi tatiller :) buarada kişisel fikrim şu an olsa milanoda pek vakit kaybetmem,gitmedim diye de üzülmezdim hatta.

  19 şubat 16:48

  7. milanoda yaşıyorum ve evet son anonimin dediği gibi herkes çeşmelerden dolduruyor şişesine suya sakın para vermeyin sokaklardaki çeşmelerden doldurun hep. milano için konuşuyorum eğer otobüse binecekseniz bilet almanıza gerek yok yerliler bile almıyor yalnız bikaç ayda bir nadiren kontrol yapıyor polis ama o kontrole denk gelme olasılığınız çok düşük. onun dışında diğer şehirlere yolculuklarınız için goeuro uygulamasını kullanın tüm otobüs/tren/uçak firmalarını gösteriyor mükemmel bir uygulama. kalacağınız yerlerde airbnb öneririm. şehirlerde illa merkezde kalıcaz diye pahalı yerler seçmenize gerek yok şehir içi toplu taşıma çok yaygın ve çoğu şehir çok küçük her yer çok yakın birbirine. hatta sürebilirseniz bisiklet kiralayın çok fazla kullanan var.  bazı öğünleri ucuza getirmek isterseniz marketlerden yemek yiyebilirsiniz çoğunda çeşitli hazır yemeklerin satıldığı kısımlar var en uygun market esselunga dır carrefour görünce tanıdık diye ona girmeyin o en pahalısı. bir de sürekli sümkürme sesi dıymaya hazır olun zira bu çok çok normal görülüyor ve herkes hunharca sümkürüyor :))

  19 şubat 16:49

  8. Buarada bu bahsettiğim ikinci plan bütçeniz fazla değilse çekilmez olabilir napoli de çoğu kişinin beğendiği bir yer değil,aynı milano gibi.konaklamayı ucuza getirmek de pek mümkün olmayabilir amalfi kıyılarında.burda kişisel zevkler önemli,diğer plan daha risksiz ve kolay olur diye düşünüyorum bunu eklemeyi unuttum ^^

  19 şubat 16:53