sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
13 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

150 tl ile bir ay gida (beslenme) ?

susluler 150tl ile tam bir ay gecinmem gerek. her gun icin 5 tl ayirdim. gunu 2 ogunle geciriyorum. ucuz pratik ne alabilirim, yapabilirim. onerilerinizi bekliyorum. kahvalti icin un alip pisi yapmayi dusunuyorum. daha ucuza getirmek icin ne yapmaliyim. tek kisiyim.

1. Sanırım bolca makarna, tavuk alırdım, süt ve yulaf lapası. Tavukları haşlar, didikler bir kısmını buzluğa atar, istedikçe makarnaya atar yerdim. En uygun sebze ne bilmiyorum ama sebze içinde aynısını yapardım. Bir de yumurta! Her sabah bir taneden omlet yapsanız, hem tok tutar hem en faydalı protein çeşidi.

15 şubat 23:54

2. İndirimleri iyi takip edin süslüm bim,a101,migros kataloglarına bakın mutlaka.

Lahana gibi hem mevsiminde hem çok ucuz hem de bereketli sebzelerle yemek yapabilirsiniz biraz tarif tarayın derim tabii. Yani genellikle mevsiminde, ham şeyler alırsanız daha ucuza çıkarsınız. Bir de pazara geç saatte gidebilirsiniz bazen son kalanları daha ucuza verebiliyorlar ahaha.

youtube da bunun gibi challenge videoları oluyor onlara bi bakabilirsiniz ilham almak için. 

15 şubat 23:56

3. pişi yapmak hiç de ucuz olmaz o kesin.pişi bol yağda olur.bir yağda en fazla 4 kez kullanılabilir.refika'nın mutfağında öğrenmiştim.4 ten sonra rengi değişmeye başlıyormuş.

kahvaltıda en ucuz şey sahanda yumurta.evde baharat vardır muhakkak.biraz karabiber üstüne tamam.

akşam yemeğinde tarhana ve mercimek çorbası,makarna,indirimleri takip edip tavuk bonfile alıp köri soslu tavuk yapabilirsiniz.1 kilo tavuktan en az 6 porsiyon tavuk çıkar.tavuk dünyasımda ne kadar tavuk koyuluyor ki zaten en fazla 150 gr.bir de tavuklu bulgur yapıp yanına da ayran ya da biraz yoğurtta gayet uygun fiyatlı olacaktır.

ama yine de allah kolaylık versin.30 gün boyunca her sabah yumurta yiyebilecek misiniz bilemiyorum.insan bir zaman sonra sıkılabilir.

ama sanırım indirim döneminde biraz limitleri aşmış gibisiniz.başa gelen çekilir.

size başarılar 30 gün boyunca

16 şubat 09:55


4. Tarhana çorbası yapabilirsin. Adres yazarsan yazın kendi yaptığımız tarhanadan gönderebilirim süslü. Yakınsan gel benle ye hatta.

16 şubat 11:18

5. Tavuk, makarna, corba fikirleri cok isime yaradi. Tesekkur ederim susluler. Pisiyi dusunmemin nedeni zamaninda 5 litrelik sivi yag almis olmamdi :D

16 şubat 18:38

6. Nihan16 cok tatlisin canim suslu. Teklifin icin cok tesekkur ederim kocaman opuyorum seni.

16 şubat 18:40

7. süslücüm yufka alıp sabahları için katmer, sigara böreği falan yapabilirsin. ya da fırının varsa eğer poğaça yapabilirsin. pişiden daha sağlıklı olur. bu arada sebze aldığında fazla geliyorsa bozulana kullanamayacaksan dondurucuya at 2-3 gün sonra kullanırsın. sağlıksız bir öneri olabilir fakat hazır çorba paketleri 1-2 tlye satılıyor şokta falan ve 4 porsiyon çıkıyor ya. 1 paket alıp 4 gün boyunca yapabilirsin. hepsini bir anda yapma her gün 1 porsyonluk kullan. eğer noodle tarzı şeyler seviyorsan noodle alabilirsin fakat noodle yerine köri baharatı alıp normal spagetti makarnayla noodle yapabilirsin. makarna salatası falan yapabilirsin. a101de sebzeli bulgurlar satılıyor 5 tlye. 6 porsiyon çıkıyor sanırım. onlardan alabilirsin

17 şubat 00:49

8. un, su ve sütle yoğurup lavaş yap bir sürü. içine peynir koyup yemek harika oluyor hem lezzetli hem ucuz hem doyurucu. makarna, yoğurt ve bulgur kurtarıcın olur muhtemelen. baklagil al 1 kilo neyi seviyorsan, 1 paketten bir sürü yemek çıkar. sadee salça ve soğan katacaksın ekstra.

valla senden gaza geldim ve ben de böyle bir şey deneyeceğim. para biriktirmem lazım saçma sapan harcıyorum. 1 ayda 150 liraya çok rahat beslenirim gibi geliyor hadi bakalaım.

17 şubat 00:58

9. bim'de noodle 1 lira kahvaltıda yenebilir eğer sevmeme durumun yoksa

tavada pişirmelik piliç kebab 3 küsür lira, 2-3 akşam yemeği çıkar ondan

aynı şekilde nuggetlarda 3 küsür, tek paketi 2 akşam yiyebilirsin

17 şubat 15:19

10. Süslü nerede yaşıyorsun? Çanakkaledeysen eğer yanlış anlamazsan yiyecek konusunda yardımcı olmak isterim

17 şubat 22:54