7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

17 yaşında dudak dolgusu yaptırmak?

17 yaşındayım ve dudaklarımdan hiç memnum değilim. abartı olmayacak şekilde dudaklarıma dolgu yaptırmak istiyorum ama çevremdeki insanların buna nasıl tepki vereceklerinden emin değilim. annem ve babam bana saygı gösteriyor fakat yine de beklemem gerektiğini düşünüyorlar ama psikolojimi çok etkileyen bir durum olduğu için yaptırmak istersem bana destek olacaklarını biliyorum. fakat herhangi bir doktor ya da güzellik merkezi henüz reşit olmamış bir gence dudak dolgusu yapmayı kabul eder mi bilmiyorum. sizin düşünceleriniz nedir? lütfen saygılı olun ve olaya benim açımdan bakmayı deneyin. daha önce bu durum yüzünden birçok yaşıtım tarafından zorbalığa uğramıştım ve her gün dudaklarımı overlinelamaktan çok sıkıldım.

1. Anneniz ve babanız sizi destekliyorsa başka kimden onay bekliyorsunuz ki, ben de burnumu yaptırdığımda gereksiz halalarımdan birisi laf etmişti de annem bir güzel vermişti cevabınızı, geriye kalan hiç kimseyi takmayın yani. Yaşa da gelince dolgu zaten kalıcı bir şey değil, ilerde sizi pişman edebilecek büyüklükte bir karar değil yani, o yüzden bir yer bulursanız yaptırın bence, olmadı en kötü 1 sene daha sabredersiniz

14 eylül 15:30

2. cevabınız için teşekkür ederim, fakat 3 farklı yerle görüştüm ve hiçbiri yaşım nedeniyle kabul etmedi. önerilere açığım. umarım beklemem gerekmez çünkü yakın zamanda kuzenimin düğünü var ve fotoğraflarda daha güzel çıkmak isterim.

14 eylül 16:33

3. kendini olduğun gibi sev. eminim çok güzelsindir. herkesin dudakları dolgun olmak zorunda değil. hayır durum öyle değil bu gerçekten benim için bir problem diyorsan da 18 ini beklemeni tavsiye ederim. 3 firmayla görüştüm yaşımdan ötürü kabul etmediler demişsin. yapmadıklarına göre vardır bi bildikleri. hem liseni bitirmiş olursun kimsenin kötü yorumlarına da maruz kalmazsın okulunda.

14 eylül 16:38


4. Süslüm benim arkadaşım lise 2 de yani 16 yaşında burnunu yaptırdı. Hemde çok bilinen bir doktora, öyle para için yapan bir yer değildi yani. Kendinizi sevin zırvalarına girmiyicem çünkü gereksiz. Siz görüştüğünüz yerlere “ailemle gelicem, aile iznim var.” Veya ailenizi de görürştürürseniz yaparlar bence. 17 yaş küçük falan da değil. Boş boş konuşmasınlar..

14 eylül 17:01

5. Kalıcı bir işlem olmadığı için bence yaptırabilirsin. Kalıcı işlemler için belki ilerde fikrin değişir, pişman olabilirsin ilerde bunu zaten en fazla 4 ay kullanırsın yaptır aklında kalmasın.

14 eylül 17:18

6. hepinize çok teşekkür ederim. ama gerçekten bir yer bulamıyorum, eğer bildiğiniz ve önerebileceğiniz bir yer varsa lütfen yazın. şimdiden teşekkürler.

14 eylül 17:27

7. anneniz ve babaniz onay veriyorsa, sonucta manevi destegin disinda isin maddi bir boyutu da var, istediginizi yapin suslum. hem artik dudak burun dolgulari o kadar basit islemler ki zaten 10 dakikada isiniz bitip cikicaksiniz. ve dediklerinize bakarak da dah iyi hissediceginizi dusunuyorum. sacini sariya boyatmak bile dudak dolgusundan buyuk bi adim bence. simdiden gule gule kullanin:)

14 eylül 21:35