sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  3 günlük bir sürede istanbul’a gelecek olan 4-5 öğrenciyi nerelere götürebiliriz?

  galata-taksim-beşiktaş/dolmabahçe geldi aklıma şimdilik başka nerelere götürebiliriz? hem uygun hem güzel nerelerde yiyip içebiliriz

  1. Merhaba süslü tam bir turist rehberi olarak sana kendi götürdüğüm yerleri söyleyeyim. Bu arada öğrenci dediğinize göre +18 üniversite öğrencisi olarak düşündüm. 

  Kahvaltıya çengelköy diyorum. Karşıdaysanız metrobüsle boğaziçi köptüsünde inip oradan ptobüsle gidiliyor. Tarihi çınaraltı çay bahçesi var dışarıdan yiyecek getirmek serbest. Aynı sıradaki şarküteriden ve çengelköy börekçisinden bir şeyler alıp denize karşı harika bir kahvaltı yapabilirsiniz. İki köprüyü de görüyor benim favorim uygun fiyatlı yerler arasında. Çengelköyde çok güzel kafeler var oralarda da oturabilirsiniz. Oradan kadıköye, modaya. Kemal usta’da waffle belki. Bir günümü anadolu yakasına ayırıyorum. Bazen bağdat caddesine de gidiyoruz kimin ne istediğine bağlı.

  Ya da üsküdar kız kulesine karşı çay. 

  Bir günü tarihi yarımadaya ayırıyorum. Eminönü balık-ekmek. Yeni cami. Oradan yukarı doğru topkapo(yarım gün gider tam gezmek isterseniz belki daha fazla), sultanahmet-ayasofya-yerebatan sarnıcı. Oradan da karaköye gidip tramvayla galataya çıkıyoruz. Galatanın orada firuzende rest. Var. Dibinde olduğu ve üzeri cam olduğu için çok güzel manzarası var, şarap+şarap tabağı. Zomato’dan bakabilirsiniz uygun genelde. Ama anayemekleri bence pahalı ve değmez. 

  İstiklal’de yürüyüş(hiç sevmem ama istanbulun sembolü yapacak bir şey yok) kızılkayalarda ıslak hamburger.

  Bir günde dolmabahçe-beşiktaş çarşı(balkan lokantası var ev yemekleri çok güzel ve uygun fiyatlı) küba kafe var cumartesi günleri küba müzikleri yapan bir grup geiiyor çay kahve içmeye gidilebilir. - ortaköy(burada kumpir) oradan bebek sahile geçilebilir. Bebek sahilde starbucks bile denize sıfır yani al kahveni otur manzarası yeter. İlerisinde arnavutköy var ben çok severim gezmeyi ama diğer yerlere göre bir tık daha fazla.

  Gece çıkması yapacaksanız da şu sıralar beyond(akaretler) hareketli oluyor. Yanında da beerhall var daha önce öyle konseptli bir yere gitmedilerse ilgi çekebilir diye düşünüyorum ben pek sevmesem de götürdüğüm kişiler beğeniyordu. 

  Pun olarak beşiktaş joker. Kadıköyde pub kültürü daha güzel bence herhangi birine oturabilirsiniz.

  Aklıma bunlar geldi şimdilik. Yemek olarak ben yerel yerleri daha çok seviyorum ya esnaf lokantası olsun, sokak lezzeti olsun. :)

  21 nisan 13:10

  2. Anonim çoook teşekkürler çok güzel öneriler yapmışsın :) bunlar minnoşlar alkol vs kullanmıyorlar, kardeşimin arkadaşları ben gezdirmeyeceğim hani şuraya gidin vs şeklinde yönlendirme yapacağım yalnızca. Dediğiniz yerleri de ekliyorum, benim kafamda da yol üstünde her yeri görebilmek var; galata, taksim, beşiktaş sıralaması gibi. Tekrardan çok teşekkür ederim!

  21 nisan 13:31

  3. Rica ederim süslü :) istanbulda tek kalıyorum bu sürede biiir sürü akrabamı aile dostumuzu 3-4 gün misafir edip benzer rotaları kullandım. Tabi yaşa/duruma göre. Yaşlılarla cami gezisi, gençlerle eğlence mekanı, 14-15 yaşındaki gençlerle de daha müze/tarihi yer/kafe gezisi yaptık nabza göre şerbet verdim hepsine. Tabi çook çook daha güzel yerler de var ama en gezilip görülmesi gereken biraz daha reklam olan yerler burada. Ben anadolu yakasında oturduğum için göztepe’ye döneceğiz gündüzünce yarımadayı gezip gecesinde anadolu yakasına üsküdardan geçtik. Orada da çay içip eve döndük. Ya da dolmabahçe-beşiktaş’tan üsküdar’a geçip. öyle kısa kısa her şeyi sığdırmış oldum. 

  Aklıma geldi şimdi eminönü’nden sonra balat’a da geçebilirler eminönünden otobüsle. Orada da güzel kafeler evler var. Rum lisesi var çok güzel manzaralı. Geri eminönüne geçip tramvayla karaköy-galata-taksim. :)

  21 nisan 14:18