32 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

4,5 yıllık ilişkim bitti hem de kıyafet tartışması yüzünden?

geçenlerde buradaki erkek arkadaşınız bikini vs giymenize karışıyor mu sorusunu soran bendim. o tartışmadan sonra olay iyice büyüdü ve ayrılma kararı aldım. her konuda çok iyi biriydi her şeyi onunla yapmaya alışmıştım kendimi şu an yapayalnız hissediyorum. ama kendisi kıyafetlerim hakkında bir şey söyleme hakkının olmasını istiyordu, ilişkide birbirimizin her şeyine karışabileceğimizi, o denize giderken benim ondan tişörtle girmemi istesem tişörtle gireceğini söyledi. ama ben kıyafet konusunda onu ilgilendiren bir şey olmadığını ve bunun benim özel alanıma saygısızlık olduğunu bu düşünceyi hastalıklı bulduğumu söyledim. o da, ömür boyu üzüntümü saklayamam, ben kıyafetlerini açık bulduğumda söyleyebilmek hatta sana etki edebilmek istiyorum illa benim dediğimi yapacaksın şeklinde değil ama benim söylediğimi de dikkate al istiyorum dedi. ben de ayrılmak istediğimi söyledim itiraz etmedi ve ayrıldık. bu sebeple ayrılma aşamasına geldiğimiz için kendisinin geri adım atması gerekmez miydi? anlamıyorum hiç mi sevmedi beni geri adım atamayacak kadar? daha önce de bu konuda ayrılma noktasına gelmiştik kendisi yırtık kot pantolon giymemden, dar pantolon giymemden hatta tişörtü pantolonun içine sokmamdan rahatsız oluyordu yani tartışma esnasında bunlardan da rahatsız olduğunu azaltmamı istediğini söylemişti ben kabul etmemiştim

1. Süslüm yani tişörtü içine koyduğun için bile rahatsız olan biriyle ömür geçmezmiş zaten. Ama evet kendisinin biraz düşünmesi ve geri adım atması gerekirdi bence.

11 haziran 22:53

2. Allah kurtarmış bence seni.

Senden onun dediklerine uymanı bekliyor hatta sana etki etmeyi umuyor ama kendisi sen düşüncelerini kabul etmeyince anlamaya çalışmak şöyle dursun "tmm ayrllm" deyip çekip gidiyor.

Bağnazlığın ve ataerkil düşünce yapısının nasıl zehirli olduğunun gayet güzel küçük bir örneğini görmüşsünüz. Umarım bir daha karşılaşmazsınız.

11 haziran 22:59

3. en fazla bir aya geri dön tülaaay demeye başlar. bence bırakın gitsin canınızı sıkmamaya çalışın.

11 haziran 23:00


4. doğrusunu yapmışsınız, arkanıza bile bakmayın. ne demek pantolondan rahatsız olmak ya, demek ki her pantolonlu onun için ilgi çekici? böyle biriyle ömür mü geçireceksiniz? dik duruşunuz için tebrik ederim. darısı razı gelenlerin başına.

11 haziran 23:01

5. Barışırsınız ufak bir geri çekilme bence

11 haziran 23:02

6. gerçekten çok üzgünüm, kendisine her şeyi o kadar uzun uzun anlatmama rağmen geri adım atmadı, elimde değil üzüntümü her zaman saklayamam dedi. Neler neler anlattım, erkeklerin bakışlarından rahatsız olduğunu rahatsız olduğu şeyin aslıdna kıyafet olmadığını bu sebeple kıyafet konusunda insanların özgürlüklerinin kısıtlanmaması gerektiğini anlattım ama yok. 

11 haziran 23:16

7. En sonunda artık yapacak bir şey bırakmadığını ve ne kadar üzülsem de kendi değerlerimden vazgeçemeyeceğimi söyledim. O da “etki etmeme müsade edebilirsin” dedi. Ben de bir birey olduğumun farkında olduğum için boynuma tasma takmayı kabullenemediğimi kusura bakmamasını söyledim ve ayrıldım. O da sen zaten hep ilkeli ol değerlerini koru onlarla mutlu ol gibi bir şeyler söyledi. O an kendimi zorladım ve doğru olanı yaptım kendimden vazgeçmek istemedim ama şu an o kadar üzgünüm ki resmen nasıl tek başına onsuz yaşanılacağını unutmuşum

11 haziran 23:19


8. Süslüm vallahi kurtulmuşsunuz. Annem şey der hep, bu şimdiden böyleyse evlenince camdan bile baktırmaz.

(gizlinot: swh)

11 haziran 23:24

9. bence en maço tipteki erkekler, özellikle böyle 'ilkeli' kadınları bastırmaya çalışmayı seviyorlar. daha zor bi görev, getirisi de yüksek. sizin yerinizde hmm tamam aşkım ay çen kışkandın mııı diyen biri olsaydı max  3 ay içinde tangayla sokağa çıkmasına bile karışmayacak seviyeye gelirdi. o yüzden bu sorununuzun ileride küçüleceği yerine büyüyeceğini, hele hele evlilik söz konusuysa bunları "nasıl olsa evlendik, artık biraz 'kendine çeki düzen verir'" mantığıyla daha da gerekçelendireceğini düşünüyorum. olay ne giydiğinizden çıkmış, sen benim söylediklerimi ciddiye almayarak kendimi değersiz hissettiriyorsun vs. sen benim sınırlarıma müdahale ediyorsun kavgasına gelmiş -ki burdan sonra iki taraf için de sağlıklı tek çıkış ayrılıktır.

ayrıca ilke ilke dediği şey herkesin sahip olması gereken 21. yüzyıla yakışır doğal bireysel sınırlar. tabii ki bize her öneri verene "sennnn bana karışamazsınnn!!!!111" diye çemkirmek de yanlış, ama cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşenmiştir diye bir laf da var. biraz daha kişisel sınırların farkına varıp buna göre davranmayı ve çok sevdiklerimizin bile yoğurdu kendi bildikleri şekilleriyle yemesine, bazen de bile bile hatalar yapmasına izin vermeye alışmamız lazım. çünkğ artık yeter. bir yapıyoruz bin işitiyoruz. keşke skam türkçeye çevrilip 7/24 izletilse de birey olmanın ne demek olduğunu herkes öğrense.

diğer soruyu takip etmediğim için belki hatalı bir yargı olacak ama ben sizde biraz kendimi gördüm. bu kafa yapısına sahip olmanıza rağmen bazen kendinizi böyle olayların içinde buluyor, sonra da umutsuzlukla yere yapışıyorsunuz. ama umut var bacım. ben kafalarımızın uyuşacağı erkekler olduğuna inanıyorum. yaptığın hata değildi. onun da geri basması gerekmiyordu çünkü mesele basit bir giyim meselesi değil, ilişkideki değeri tehdit altında. ilişkide gördüğü değer = sizin onun lafını dinlemeniz olmuş artık. 

diğer süslülere katılıyorum. 4.5 yıl harcanmış gibi gelebilir ama biraz kafanız sakinleşince siz de göreceksiniz ki inanılmaz dersler aldığınız müthiş bir yolculuk olmuş bu. hayata bir adım daha hazır, biraz daha güçlüsünüz.

en çok da 1 hafta zorlanır, sonra hafiften alışır, 2-3 aya iyice unutursunuz. 

11 haziran 23:48

10. Biraz klişe olacak belki ama bu tarz yaklaşımları olan erkekleri çok özgüvensiz buluyorum. Bana sorarsanız değil sevgiliniz, kocanız dahi olsa çok ama çok abest bir şey giymediğiniz sürece buna karışmamalı. Bu konuda taviz verilmesine çok karşıyım, giyim tarzı insanın bir miktar kişiliğini yansıtır bence. Özgür olunması gereken bir konu. Bence ortalığın biraz durulmasını bekleyip tekrar konuşmayı, kendinizi ifade etmeyi deneyebilirsiniz uzun bir ilişkiden bahsediyorsunuz ama çok baskı uyguluyorsa zorlamanın çok anlamı yok gibi görünüyor. 

12 haziran 02:19