8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

4 yıllık ilişkimin sonuna mı geldim?

merhabalar. gözlerim dolu yazıyorum bu satırları. uzun süren bir ilişkimiz var ve sevgilimi çok seviyorum. onunda beni sevdiğine eminim. ailelerimizle tanışıyoruz ailelerimizde birbirleriyle tanışıyorlar. bu aralar sürekli kavga içerisindeyiz. mesajlaşmıyoruz 3 gündür, arayıp konuşmuyoruz. konuşarak bir şeylerin çözüleceğine inanan birisiyim ben. ama sevgilim susuyor yalnızca. sevgilim için sevgilimden vazgeçmem mi gerekecek? hayata dair bir şeyi yok. ölsem de kurtulsam diye bakıyorum falan der arada. dertleşemiyoruz bile artık. sonumuz kötüye gidiyor. incinmeden ve incitmeden birbirimizden kopmamız mı gerekiyor? yoksa daha çok tutunmamız mı anlayamıyorum. o kadar çok seviyorum ki onu, her şeyimi onunla yaşadığım ilkim. kafam o kadar karışık ki işin içinden çıkamıyorum. sizce ne yapmalıyım? bir akıl fikir verin lütfen.

1. Süslüm kavgalarınız büyük konularda anlaşmazlıklardan dolayı mı çıkıyor, yoksa ufak ufak her şey sorun haline mi gelmeye başladı? Yani eğer büyük konularsa anlaşmaya varmak sizin elinizde tabi, minik minik her şey sorun oluyorsa belki ikiniz de yorulmuşsunuzdur. Mümkünse bir yüz yüze görüşün bence, ne hissediceksiniz nasıl geçicek. Bir de aynı şeyi eski sevgilimle yaşadım, kova borcuydu kendileri. Eğer öyleyse allah sabır versin. 

13 haziran 10:20

2. yok kova burcu olan benim süslü. yani büyük şeylerde oluyor, küçük şeylerde. konuşamıyoruz bile. yarın geleyim konuşalım dedim. işlerim var arabayı yaptırıcam dedi. sadece susuyor, bişey demiyor bile. konuşup çözmek üstesinden gelmek istiyorum ama o kaçtıkça bu nasıl olur bilmiyorum.

13 haziran 10:32

3. Bence üzerine gitmeyin konuyu bilmiyoruz ama susuyorsa siz de bekleyin. Bizim birkaç gün hiç konuşmadığımız zamanlar oluyordu, hatalı olan ya da daha çok özleyen arayıp arayı bulmaya çalısıyordu. Yani bence hemen kendinizi üzmeyin, bitmiş gözüyle bakmayın sevdiğiniz insanı kaybetmemek için gerekirse susup bekleyin, biraz sakinleşsin.

13 haziran 11:29


4. dedim. yarın o çalışmayacak. ben öğleye kadar çalışacağım. geleyim, konuşalım dedim. gelme işlerim var vs. vs. geçiştirdi. çok üzüldüm. sonra molaya çıktı, aradı beni tamam gel dedi. gayet normal konuştu ama dümdüz. aramızın düzeleceğine söz vermedim yazmış şimdi de, bende söz istemedim ve beklemedim. benim isteklerim ve beklentim aramızın düzelmesi sadece, bayram önü tatsızlık olsun istemiyorum, birbirimize gidip geleceğiz bayramda sorun olmasın dedim. yarın gidicem ve konuşucaz kızlar. benim suçlu olduğum bir konu da yok. ama kavga olsa hep susuyor. üstüne gitmiyor hiç. nasıl bu durumu aştırabilirim ona

13 haziran 13:11

5. konuşmayı istemesi için, konuştuğunuzda bir şeyleri çözebildiğinizi görmesi lazım süslüm. anladığım kadarıyla sorunları halinin altına itmeyi görmemeyi seçiyor. benim sevgilimde böyle aynı. son zamanlarda bana tartışınca susmamı söylüyor, ona bırakacakmışım bazı şeyleri, o gereğini yaparmış falan filan. ama aramasam bir hafta aramaz kavgalıyken. son zamanlarda saldım ben de. ne zaman arayıp çözmek ister, o zaman ben burdayım. 

ha bir de şu var, konuştuğunuzda kavga ediyorsanız falan yine kaçıyor olabilir. daha iki gün önce kavga ettik saatlerce, en son akşam bi farkettik ki yanlış anlaşılma yüzünden olmuş her şey. yani demek istediğim sorunu çözme odaklı konuşmanız ve onun dediklerine kulak vermeniz gerekiyor biraz. iki yıllık ilişkimde daha yeni yeni anladım, sizinki tabi daha uzun bir ilişki, erkek arkadaşınızın tavırlarını en iyi siz anlarsınız. ama size olan sevgisinden eminseniz biraz rahat bırakın bence.

13 haziran 14:50

6. konuşmadan da birşey çözülmüyor. ben herşeyin üstüne giden tarafım, iyi olsun, iyi olalım diyen tarafım yani. çünkü neden kötü olalım ki? konuşarak herşeyi çözebiliriz diye düşünüyorum. hayvanlar koklaşa koklaşa, insanlar konuşa konuşa sonuçta. ama susuyor. susmayı tercih ediyor. yarın gidicem konuşucaz ve çözücez büyük ihtimalle. ama hep susarak olmayacağını dile getiricem bu sefer huyum böyle diyecek ben başlayacağım söylenmeye. kavga edicez gene. çünkü tamam buda böyle çözüldü kapatalım diye birşey yok. ileride tekrar sorun olacak gene susucak. benim cAnım yanacak süslü.

13 haziran 15:06

7. suslu ben son anonim, ayni durumu yasiyoruz birebir. sizi cok iyi anliyorum gercekten. hatta bazen iki senede cok yoruldum bi iki seneyi daha çekecek gucum yok diyorum kendime. ama size sunu demeye calisiyorum, sizin nasilsa mesaj atacaginizi konusup duzeltmek isteyeceğinizi biliyor o yuzden bu kadar rahat davraniyor. bir de su var, herkesin olaylari sindirme sekli farkli oluyor, benim sevgilim zaman gectikce daha mantikli dusunurken, ben araya zaman girdikce sinirden cildiriyorum. onun yanina gittiginizde bunu konusun bence,  bir tartisma durumunda mesela o sizden ne bekliyor, siz ondan ne bekliyorsunuz. mesela ilk once bir saat veya bir gun gibi ikiniz icin de makul bir sure susun ama sonra konusmak uzere anlasin. veya siz de onun gibi susun, ama kendisi sakinlestiginde hep ilk once o gelsin konussun sizinle gibisinden anlasma yontemleri deneyin.

13 haziran 16:34


8. süslüm ya çok zor bir durum. 3 gündür konuşmama meselesi daha önce başınıza gelmiş miydi yoksa hep konuşarak mı hallederdiniz? çünkü biz de önceden sevgilimle hiç küs kalmaz konuşarak gerekirse kavga ederek en sonunda hallederdik ama birkaç ay önceki kavgamızda hiç konuşmaya uğraşmadım belli çünkü sıkılmıştı aynı cümlelerin tekrar edildiği tartışmalardan. birkaç gün konuşmadık, sonra buluşup hallettik. o günden beri de bir şeye kızdığında vs tartışmak yerine susmayı tercih ediyorum zaten ertesi güne hallolmuş oluyor. aranızdaki sevgiye inanıyorsanız endişe duymayın. elbet barışırsınız. çok aşırı sebepler olmadığı sürece bu kadar sevdiğiniz bir insanı bırakmayın, sevgi her şeyin üstesinden geliyor. dönemliktir, olabilir. hayatta hiçbir şey stabil kalmıyor ki, ilişkilerimiz nasıl kalsın.

14 haziran 01:49