sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
7 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

4 yıllık ilişkimin sonuna mı geldim?

merhabalar. gözlerim dolu yazıyorum bu satırları. uzun süren bir ilişkimiz var ve sevgilimi çok seviyorum. onunda beni sevdiğine eminim. ailelerimizle tanışıyoruz ailelerimizde birbirleriyle tanışıyorlar. bu aralar sürekli kavga içerisindeyiz. mesajlaşmıyoruz 3 gündür, arayıp konuşmuyoruz. konuşarak bir şeylerin çözüleceğine inanan birisiyim ben. ama sevgilim susuyor yalnızca. sevgilim için sevgilimden vazgeçmem mi gerekecek? hayata dair bir şeyi yok. ölsem de kurtulsam diye bakıyorum falan der arada. dertleşemiyoruz bile artık. sonumuz kötüye gidiyor. incinmeden ve incitmeden birbirimizden kopmamız mı gerekiyor? yoksa daha çok tutunmamız mı anlayamıyorum. o kadar çok seviyorum ki onu, her şeyimi onunla yaşadığım ilkim. kafam o kadar karışık ki işin içinden çıkamıyorum. sizce ne yapmalıyım? bir akıl fikir verin lütfen.

1. Süslüm kavgalarınız büyük konularda anlaşmazlıklardan dolayı mı çıkıyor, yoksa ufak ufak her şey sorun haline mi gelmeye başladı? Yani eğer büyük konularsa anlaşmaya varmak sizin elinizde tabi, minik minik her şey sorun oluyorsa belki ikiniz de yorulmuşsunuzdur. Mümkünse bir yüz yüze görüşün bence, ne hissediceksiniz nasıl geçicek. Bir de aynı şeyi eski sevgilimle yaşadım, kova borcuydu kendileri. Eğer öyleyse allah sabır versin. 

13 haziran 2018 10:20

2. yok kova burcu olan benim süslü. yani büyük şeylerde oluyor, küçük şeylerde. konuşamıyoruz bile. yarın geleyim konuşalım dedim. işlerim var arabayı yaptırıcam dedi. sadece susuyor, bişey demiyor bile. konuşup çözmek üstesinden gelmek istiyorum ama o kaçtıkça bu nasıl olur bilmiyorum.

13 haziran 2018 10:32

3. Karşılıklı konuşabilseniz ilişkinize tutunun derim ama konuşamıyorsunuz. Bir ilişkide 3 günlük konuşmama durumu biraz iyi şeylere işaret etmiyor. Madem aileler de çalışıyor 3vine rahatca girip cikabilceginizi düşünüyorum. Bana kalırsa gidip evine konuşmak.. lakin iliekinizde pek iyi seuler olacaginj zannetmiyorum. Kendinize dikkat edin lutfen.

13 haziran 2018 11:17

4. Bence üzerine gitmeyin konuyu bilmiyoruz ama susuyorsa siz de bekleyin. Bizim birkaç gün hiç konuşmadığımız zamanlar oluyordu, hatalı olan ya da daha çok özleyen arayıp arayı bulmaya çalısıyordu. Yani bence hemen kendinizi üzmeyin, bitmiş gözüyle bakmayın sevdiğiniz insanı kaybetmemek için gerekirse susup bekleyin, biraz sakinleşsin.

13 haziran 2018 11:29

5. dedim. yarın o çalışmayacak. ben öğleye kadar çalışacağım. geleyim, konuşalım dedim. gelme işlerim var vs. vs. geçiştirdi. çok üzüldüm. sonra molaya çıktı, aradı beni tamam gel dedi. gayet normal konuştu ama dümdüz. aramızın düzeleceğine söz vermedim yazmış şimdi de, bende söz istemedim ve beklemedim. benim isteklerim ve beklentim aramızın düzelmesi sadece, bayram önü tatsızlık olsun istemiyorum, birbirimize gidip geleceğiz bayramda sorun olmasın dedim. yarın gidicem ve konuşucaz kızlar. benim suçlu olduğum bir konu da yok. ama kavga olsa hep susuyor. üstüne gitmiyor hiç. nasıl bu durumu aştırabilirim ona

13 haziran 2018 13:11

6. konuşmadan da birşey çözülmüyor. ben herşeyin üstüne giden tarafım, iyi olsun, iyi olalım diyen tarafım yani. çünkü neden kötü olalım ki? konuşarak herşeyi çözebiliriz diye düşünüyorum. hayvanlar koklaşa koklaşa, insanlar konuşa konuşa sonuçta. ama susuyor. susmayı tercih ediyor. yarın gidicem konuşucaz ve çözücez büyük ihtimalle. ama hep susarak olmayacağını dile getiricem bu sefer huyum böyle diyecek ben başlayacağım söylenmeye. kavga edicez gene. çünkü tamam buda böyle çözüldü kapatalım diye birşey yok. ileride tekrar sorun olacak gene susucak. benim cAnım yanacak süslü.

13 haziran 2018 15:06

7. süslüm ya çok zor bir durum. 3 gündür konuşmama meselesi daha önce başınıza gelmiş miydi yoksa hep konuşarak mı hallederdiniz? çünkü biz de önceden sevgilimle hiç küs kalmaz konuşarak gerekirse kavga ederek en sonunda hallederdik ama birkaç ay önceki kavgamızda hiç konuşmaya uğraşmadım belli çünkü sıkılmıştı aynı cümlelerin tekrar edildiği tartışmalardan. birkaç gün konuşmadık, sonra buluşup hallettik. o günden beri de bir şeye kızdığında vs tartışmak yerine susmayı tercih ediyorum zaten ertesi güne hallolmuş oluyor. aranızdaki sevgiye inanıyorsanız endişe duymayın. elbet barışırsınız. çok aşırı sebepler olmadığı sürece bu kadar sevdiğiniz bir insanı bırakmayın, sevgi her şeyin üstesinden geliyor. dönemliktir, olabilir. hayatta hiçbir şey stabil kalmıyor ki, ilişkilerimiz nasıl kalsın.

14 haziran 2018 01:49