18 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

açık kalan cam ve kedim, çok kötüyüm?

cam açık kalmış odada ve kedimin cama çıkma sesini duyar duymaz fırladım almak için, giderken düşme sesinle birlikte çığlık gibi miyavlamasını duymamla bağıra bağıra aşağıda inmem bir oldu. önce anestezi yapıldı ogluma ilk verildiğinde kustu ve uyumadı, ikinci doz yapıldı. veteriner iç kanaması olduğunu söyledi, damağında yarık yokmuş. rontgende kırık yok gibi duruyor çok rahat durmadığı  için(hareket ve stresi kanamayı arttırıyormus) tam çekilememiş ama önemli olan iç kanamayı durdurmakmış. içim yanıyo içim be oğlum niye çıktın o cama, niye yetişemedim ben sana? böyle bi vakayla karşılaşıp yavrucağı eski sağlığına kavuşan var mı süslüler çok korkuyorum allahım nolur bişey olmasın evladıma nolur çok korkuyorum 

1. Ama hala yanlıś soruyu soruyosunuz niye çıktın o cama değil ya da niye yetişemedim de değil. Niye o cama güvenlik önlemi almadım diye sorun. Tekrarlanmaması ve pisiciğin çabuk iyileşmesi dileğiyle, geçmiş olsun.

13 haziran 07:59

2. camlarda korumalık var maalesef süslüler, ama onu bazen aşabiliyor. çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için umarım iyileşir yavrum

13 haziran 08:17

3. yeterli değilmiş demek ki daha dayanıklısını yaptırmam lazımmıs. cok üzülüyorum cok. ben yandım siz yanmayın,en iyi en sağlam şekilde yaptırıp kontrol edin

13 haziran 08:21


4. Çok geçmiş olsun :( gerçekten çok üzüldüm. Ben bu konuda çok hassasım, asla kapı-cam açtırmıyorum kızlarım odadayken. Havalanacaksa ya tel sineklik taktıracağız öyle açacağız ya da onlar odadan çıkacak,  öyle havalandıracağız dediğimde çevremdeki herkes paranoyak olmakla suçluyor beni.

“Kedi onlar nolcak”, “aklı var hayvanın neden atlasın”, “komşumuz yıllardır camı açık bırakıyor, kedisi hep camın önünde ama hiç bir şey olmadı”... duyduklarımdan birkaçı.

Umarım oğlunuz çabucak iyileşir, bir şey olmaz, bu da buradaki hayvan sahibi herkese ders olur da herkes daha dikkatli olup önlemini alır.

13 haziran 08:22

5. geçmiş olsun çok üzüldüm. kendinizi suçlamayın daha fazla lütfen, oğlunuzun sizin dirayetli olmanıza ihtiyacı var. ona bebek gibi bakıp toparlayacak olan sizsiniz. inanıyorum iyileşeceğine. dua ettim sizin için. benim kedim de bir aydır çok hasta ve veterinerimizden hiç memnun değiliz. umarım karşınıza insan gibi vicdanlı bir vet çıkar. bütün hasta hayvancıklar umarım iyileşir.

13 haziran 09:33

6. Çok çok geçmiş olsun umarım iyileşir minnoşunuz :( lütfen haber verin aklım kaldı, kendinizi de uzmeyin lütfen

13 haziran 10:36

7. çok geçmiş olsun süsli, çok üzüldüm. umarım hemen iyileşir oğlunuz. haber verirsiniz bize de umarım..

13 haziran 10:41


8. Benim de kedim seneler önce bir temizlik gününde düşmüştü. damağında yarık ve patisinde kırık olmuştu. Iyileşti. Iyi düşünün iyi olsun. Çok geçmiş olsun.

13 haziran 11:42

9. kedimin ic kanaması toparlamıs, ön oatisini çok huysu olduğu için rontgen çekememişler hala ama durumu iyiymiş. yarın belki alabilirmisim. cok tesekkur ederim hepinize dualarınızı eksik etmeyin🙏🏻

13 haziran 15:31

10. Cok gecmis olsun suslu iyilesiyolar merak etmeyin

13 haziran 19:47