17 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

açık olmak ama dışarıda türban takmak?

kızlar biraz saçma gelebilir ama bir şey merak ediyorum. 21 yaşında, kapalı olmayan, başörtüsü kullanmayan bir insanım. fakat her banyodan sonra veya genellikle evdeyken başörtüsü takmayı çok seviyorum. beni çok rahat hissettiriyor, çünkü saçım açık olduğunda bunalıyorum, topuz yaptığımda topladığımda başım ağrıyor. illa lastikten değil, saçım çok uzun olduğu için bildiğiniz böyle kıskaçlı tokayla bile toplasam o bölge uyuşuyor saçımı açınca. her neyse, sorum şu: dışarıda açık ama türban kullanan insanların (altı kaval, üstü şişhane), başörtüsü dini bi sembol olduğu için, eleştirilmesi bana normal geliyor. insanlar dinleriyle dalga geçilmiş gibi hissedebiliyorlar. benim buna alternatif olarak kullanabileceğim bir şey var mı? saç bandanalarını sevmiyorum çünkü arkadan saç yine sarkıyor. ben evde başörtüsünü bağlarken içindeki saçımı tokalamıyorum, elimle gelişigüzel topuz yapar gibi yapıp kumaşa geçirince içeride açık ama toplu olmuş oluyor. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? (dinle alakalı herhangi yanlış bir ifade kullandıysam kusuruma bakmayın, niyetim sadece fikir almak.)

1. Başörtüsü bağlama şeklinin aksine yani çenede bağlanan o klasik yöntemi diyorum.  Başınıza saracak şekilde yapabilirsiniz bone gibi. Ben öyle çok şık buluyorum.

11 temmuz 20:12

2. ne alaka dine hakaret, aksesuar olarak bohem dursun diye türban takıyolar.(link: https://www.amazon.com/womens-turban-hijab-fashion-chemo/dp/B06Y1N1XSM link)

linkten inceleyebilirsiniz.

11 temmuz 20:13

3. evet, ben de bone gibi bağlıyorum. boynum açık, sadece kafamı kapatıyor. patrickstarr'ın yaptığı gibi. :z

11 temmuz 20:14


4. yurt dışında "türban" olarak sıkça kullanıldığını biliyorum, ama türkiye'de, çoğunluğun kapalı olduğu semtlerde, aynı hoşgörü ile karşılanacağını hiç zannetmiyorum.

11 temmuz 20:15

5. süslü instagramda gayet öyle kullanan insanlar görüyorum ama araştırmanı öneririm bone şal diye geçiyor sanırım o tarz hazır ürünler görüyorum. gulsum elkhastrouishi diye bir kadında

11 temmuz 20:17

6. saçınızı kestirseniz?

11 temmuz 20:24

7. Saçınızı kestirin?

11 temmuz 20:30


8. saçım kütken de aynı düzendeydim. saç toplamayı hiç sevmiyorum ki çok kısa olunca toplamak da işkence oluyor. onun dışında açık kullanmayı seviyorum normalde dışarıda.

11 temmuz 20:34

9. Sacimi kestirmek istemiyorum cunku acik kullaniyorum.

Sacim cok bunaltiyor toplamak istiyorum.

Yani ikisini de siz yazmadiniz mi? Bu sorudaki amac ne suan cok merak ediyorum. Acik seviyorsan neden basortu sorusu soruyorsun

11 temmuz 20:55

10. 10.anonim +1

11 temmuz 21:16