sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
62 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

aşırı kıskanç abla? ne yapmam lazım ?

kızlar merhaba. aynı dertten muzdarip olanlar varsa önerilere açığım. aşırı kıskanç bir ablam var. çocukken de böyleydi ama ailece çocukluk der geçerdik. şimdi ikimiz de 20li yaşlardayız ve hala çocukluğundaki gibi. kendime göz kalemi alıyorum, gidiyor aynısının iki rengini alıyor. bir kazak alıyorum, ben giyicem çok beğendim diyip giyip bollaştırıyor. izin vermesem bir sürü surat, ya da gizlice alıyor. geçen bir hayalimden bahsettim, nasıl bu kadar bencil olabiliyosun neden hayalinde ben yokum diyor. o da yurt dışında master yapmak hani neresinde sen olabilirsin???? ben de belçikaya gitcem zaten diye başladı falan. hem güzel bir ilişkimiz olsun istiyorum hem de bu saçmalıktan sıkıldım. sevgilim konusunda tek bir soru sormuyor ya ben tanıştırmak istedim, yok napcam ben senin sevgilinle diyor. ne kadar isterdim abla kardeş beraber takılalım sevgilimi tanısın. baksın uyuyo mu uymuyo mu. en yakın arkadaşı dışarıda aramak istemiyorum. sığ gelicek biraz ama kardeşler arasında güzellik açısından herkes hep bana çok güzelsin falan diyor. o da güzelliğini kıskanıyorum evet diyor hep. yani bu benim tercihim değildi ve gerçekten ablamla güzel bir ilişkiyi tercih ederdim. bir de sivilce problemi var yıllardır, bende de hiç çıkmadı şanssızlığa bakın. yüzümde sivilce çıkınca dans ediyor falan :d of kızlar ya sırf kızmasın, kıskanmasın diye makyaj yapmamak, güzel giyinmemek ya da hayal kurmamak da çok saçma. nasıl ilişkimizi düzeltebilirim ne dersiniz?

1. psikologa gitmeye başladım okulda sınavlarda heycan yapıyorum diye, o da ben de işte heycan yapıyorum diye gitmeye başladı. aynı psikologa!! ya artık yeter diyorum ama ne yapsam da olmuyor. değişmiyor. kaç kez konuştuk insan gibi.

23 ocak 14:55

2. sevgili süslü, benim görüşüme göre kimse kırılmasın, üzülmesin veya kıskanmasın diye geride durmak zorunda değilsiniz. ablanızı övmemeleri sizin suçunuz değil. ama ablanızın kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum açıkçası kötü niyetli olsa bunları size açık açık söylemezdi. hepimizin elinde olmayan değiştiremediğimiz şeyler var ve abşanız maaleef bunlara takılı kalmış. ablanızın bu tavırlarından gerçekten rahatsızsanız konuşun ama olumlu bir cevap alacağınızı sanmam. bence çok ciddiye almayın dediklerini.

23 ocak 14:58

3. Siz de az değilsiniz bence de neyse...

23 ocak 15:03

4. Süslüm her ne kadar çılgınlarca yanlı anlatsanız da bence sizin tavırlarınızdan kaynaklanıyor olabilir

23 ocak 15:21

5. her ailede oluyor böyle şeyler. anne, abla, teyze. çok güzelseniz kıskanması normal. özellikle çocukken. ne yazık ki zamana bırakmak haricinde yapacağınız bir şey yok. itiraf ettiğine göre kötü bir niyeti de yok kısmına katılıyorum. bekleyin bence. sabredin.

23 ocak 15:23

6. anonim 5 sakin ol dostum. fikrini soylemis, bir suru insan da begenmis, sana ne oluyor?

23 ocak 15:24

7. anonim6 bence de anonim5 haklı. her soruda abuk sabuk laf sokmaların ardı arkası kesilmiyor. nereye gidiyo bu sözlük. insan derdini paylaşmaya çekinir oldu.

23 ocak 15:25

8. pardon da birini anonimligin arkasina saklandigi icin elestirenin anonim olmasi? ? ?

23 ocak 15:26

9. ablanın acil sevgili falan yapması lazım. kendi hayatı yok resmen kendi özel alanı yok. özgüven desen malum... bence siz de onu pohpohlayın bi kendine gelsin kendini sevsin belki biri de onu sever. sanki sevilme eksiklği gibi.

(ay asla bilmiş bilmiş yazmak istemedim de teori üretiyorum kusura bakmayın)

23 ocak 15:27

10. Allah allah gelmiş buraya ablasına aldığı kalemden bi tane almayan, bi planına laf olsun diye bile gönlü olsun diye dahil etmeyen bir de üstüne ‘onun ne işi var yaanee’ diye küçümseyen süslü soru atmış. Ben ‘siz de az değilsiniz bence’ diyince ortalığı kızıştırıp kötü oluyorum :D şaka gibisiniz. Abla yahu bu abla. Alsın tüm kazaklarımı bollaştırsın. Bence siz kıskançlıktan kafayı yemişsiniz

23 ocak 15:28