52 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

aşk-ı memnu cemile hakkinda ne düşünüyorsunuz?

süslüler aşkı memnuya en bastan basladim bütün bölümleri izlememistim baya da ilerledim. cemile hep sevilmeyen bir karakter. fesatin teki zaten. ama kendimi cemile'nin yerine koyunca özellikle süleyman efendiye sinir oluyorum. kendi kizina cemoş bilmem ne patronun kızına gelince lati lokumum. cok ezik bir çocukluk gecirmis olmali. yerinde olsaydim okuyup o evden gitmek isterdim ama bunlar ailecek sümük gibi yapisiyorlar. cemile hakkinda ne düşünüyorsunuz? aski memnu konusasim gelmişti bu da bahanesi oldu :) buna mi taktin vs diyecekler ellerini yormadan carpiya basil kapatabilirler. gece gece uyku tutmadi konusmak istedim.

1. tam bir pasif agresif. nefret ederim pasif agresiflerden.

9 kasım 01:02

2. Süslü sen öyle bir ortamda büyüsen peki? Sürekli bir zenginlik içindeler, ailen ve sen onlara hizmet ediyorsun her şeye uzaktan bakıyorsun. Kendi evinde kendi yağında kavrulsan bu kadar koymaz da böyle ben çok ezik olurdum o evde çalışmak istemezdim. Tabii cemile'yi sevmiyorum her ortamda fesatlığını belli edip kendini rezil ediyor.

9 kasım 01:05

3. Brn cemileye üzülüyorum. Nihal kadar kıymet görmüyor. Elinden gelen işi gücü de yapıyor. ama onun açısından bakarsak babası bile nihali ondan daha önde görüyor. Gezme tozma yok, giyim süslenme yok, önünde nihal gibi imkanlar denizinde boğulan bi tip var, üstelik nihal karaktersizin de önde gideni olmasına rağmen herkes çocukluklarına nazına katlanıyor. Aşık olduğu kişi bile nihali seviyor, maymun oluyor elinde. Kendimi yerine koyunca haklı olduğunu düşünüyorum. Fesat kıskanç ıyy pislikkk değil bence cemile biraz haklı. Ben bile taa burdan nihalden nefret ediyorum.

9 kasım 01:08


4. 3. Anonim Süslü tamamen demek istediğim buydu. Babası annesi bile nasıl nihal'i pohpohluyorlar her fırsatta. Beşir bile hizmetçi takımından olmasına rağmen evin göz bebeği ama hep horlanan cemile. Ama kendisi de çok varoş davranıyor hem de onların eline bakıyor hala. Okusaydı kurtarsaydı kendini ordan. Nihal'dennn nefret ediyorum.

9 kasım 01:13

5. Ben 3. Anon. Aptal olduğu konusunda hemfikiriz :d biraz kafası çalışsa en azından habire rezil olmaz sempati çekerdi.

9 kasım 01:19

6. Bülent'i de aşırı görmemiş buluyorum ya sen ultra zengin çocuğusun ama ne görse ooo aaaa diye gözü dönüyor çocuğun, her tatile gidenden hediye dileniyor.

9 kasım 01:25

7. Cemile kitapta behlüle asıktı ha bide olaya geeeeel 

9 kasım 01:45


8. Aaa onu bilmiyordum tüy dikmiş tam.

9 kasım 01:46

9. Cemile dahil o ev çalışanlarını hic sevmiyorum . İstanbullu gelinin çalışanlarını da sevmiyorum . İstanbullu gelinde nazif esmayi görünce hortlak görmüş gibi altına yaptı. Noluyo yani. Ne bu ustun görmek.O evde çalışıyorlar ama is verenlerin yüzlerine karşı bi yalakalik. Hatta sahipleri gibi görüyorlar. Arkalarından da sürekli bi dedikodu. Ben gıcık oluyordum izlerken. Hele ki süleyman efendi ve ailesinin farklı evde yaşamaları gerekiyordu. Sabah 8 aksam 6 olarak çalışmaları gerekiyordu. Ama öyle değil hepsinin bi odası var. Hepsi tüm olayın içinde. Hadsizce dedikodu donuyor. Bihter anlamıştı hepsinin gerçek yüzünü ahah.. Kapı dinliyorlar. Güvenilmezler. Bu her dizideki ev çalışanları için geçerli.kendi hayatları yok o ziyagiller için yaşıyorlar. Cemile yi de sevmiyorum. Ailesi onların kölesi gibi davranıyor diye o da okumuyordu sanırım. O hayati seçmişti. Sürekli dedikodu yapıyordu . Cemilenin yerinde olsam iyi bi okul bitirip ailemi o hayattan kurtarırdım. Gerçi dedikoduya alışmışlardı kurtulmak da istemiyorlar.

9 kasım 02:56

10. cemile hakkında bir şey düşünmüyorum çünkü bihterin riva yolunda sarhoşken çarptığı adam bile cemileden daha önemli bi karakter yahu

9 kasım 03:01