100 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

acile gitsem ilgilenirler mi sizce?

2 gündür çok ağır olmayan bir şekilde ishalim ve mide bulantım vardı. bugün soğuk terleme ve halsizlik de eklendi. acile gitsem başlarından mı savarlar yoksa ilgilenirler mi dersiniz? bu halde boşuna yol çekmek istemiyorum

1. gündüz niye gitmediniz iki gündür devam ediyorsa? dahiliye asistanıyım ve açıkçası bu şekilde sorunu birkaç gündür devam edip de akşam acile gelenler yüzünden gerçekten ihtiyacı olanlar beklemiş oluyor, hem de acil çalışanları boş yere yorulmuş oluyor. iki gün dayandıysanız bir gece daha dayanabilirsiniz. polikliniğe gidin.

18 temmuz 01:13

2. bu saatte acili meşgul etmeyin. 2 gündür ishalmişsiniz madem bekleyebiliyorsunuz biraz daha bekleyin. gece basit bir ishalle acili meşgul etmeyin.

18 temmuz 01:22

3. Ya insanlar başı ağrıyor diye acile gidiyor. Krem sürdürtmeye gidiyor yaşlılar. Meşgul etmek ne,bu onların işi. Kendini iyi hissetmeyen hastayla ilgilenmek zorundalar,seçerken bunu biliyorlardı. Ayrıca dediğiniz gibi soğuk terleme akşam eklendi diyorsunuz. Bence mutlaka gidin,ishal oldukça önemli bir şey.

18 temmuz 01:27


4. Kızlar asistanlar boşu boşuna öyle yazmıyor kusura bakmayın ama acildekiler de aynı düşünecek çünkü bize öğretilen bu adı üstünde acil. Evet ishal çok ciddi bir bulgu olabilir ama iki gün gayet normal dayandıysa hemen sabah polikliniğe de gidebilir diye düşünülmesi normal. Kişi kendi durumundan acillik olup olmadığını anlayabilir zaten. Geçmiş olsun süslüm 

18 temmuz 01:31

5. Hangi tıp fakültesinde ilk bulguda acile gelin diyorlarmış gerçekten çok merak ettim

18 temmuz 01:32

6. küfür ettireceksiniz insanı ya. bir de sağlık görevlisiymiş. bu tarz şeyler için acilde ayrı birimler ve hatta bölümler var. iğne olmak vs için gelen de oluyor doğal olarak. yani gidin süslü. gerçek acil durumdan kastın allah korusun kaza vs olduğunu farzederek diyorum ki kimsenin acil travma tedavisinin önüne geçmiş olmazsınız.

18 temmuz 01:36

7. Süslüm lütfen kimin ne dediğine takılmayın. Kendinizi kötü hissediyosanız gidin. Yok beklemek istiyorum derseniz bekleyin. Bu kadar beklediysen biraz daha bekle diyenleri umursamayın. Acile gittiğinizde gereken yapılır. Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

18 temmuz 01:38


8. Paramediğim. Acil serviste çalışmıyorum sadece ambulans ile acil servise hasta teslim etmeye çalışıyoruz. Doktorlar ambulans ile gelen hastaya bakmak için 20 dk bizim acil hastayı bekletmek zorunda kalıyorlar. Arkadaşlar anneniz babanız acil servise bir trafik kazası ile gelebilir bir kalp krizi olabilir. Bu noktada dakikalar önemlidir. Dalga geçer gibi tonlarca bel ağrısı bir haftadır iştahsızlık sivrisinek kaşıntısı vs gibi acil servis tercih ediliyor.Cevabım soruyu soran anonime değil burada ki yorumlara aslında. Acil servisi gündüz polikliniğe gitmeye üşenenler tercih etmeye başladı. 

18 temmuz 01:38

9. Büyük acil servisler dışında ayrı bölümler yok arkadaşlar. Sadece enjeksiyon kesin hepsinde oluyor.eğer sizin dediğiniz gibi olsa tüm hastane acil servis olur poliklinikler kapatılır. 

18 temmuz 01:41

10. pramedikseniz acil serviste farklı bölümler olduğunu bilmeniz gerekir. kalp krizi geçiren hasta ile beline iğne yapılan hasta aynı kapıdan dahi girmiyor artık.

18 temmuz 01:42