9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

acuvue oasys lens ile uyunur mu?

gözlerim hassas ve kuru. arkadaşımda kalıyorum bu gece ve son anda gelen bir şey oldu solüsyonumu kabımı falan getirmedim. yarın sabah erken de kalkmak zorundayım. yoksa gözlerimden çıkarıp atayım mı?

1. bence uyumayın ya göz bu şansa gelmez ama sınav haftası günde 2.5 saat uyuduğu için tam 3 gün lensini çıkarmayanı da tanıyorum.

benim de gözlerim alerjik olduğu için ben tercih etmezdim.

13 şubat 01:52

2. Bence uyuyabilirsiniz bugünlük. sınav döneminde 3 4 gün çıkarmayanlardan biri de benim. Biraz kuruyor göz ama onun da çözümü var. 1 aydan uzun süre kullanınca fazla kurutuyor sadece gece de takınca. Temiz kullanıyorsanız bu gece takılı kalması pek bir şeyi değiştirmez bence.

13 şubat 01:56

3. uyunur ama sabah eve koş

13 şubat 02:06


4. Korkutmak için söylemiyorum ama lens kullananlardan gözünün üst kısmına lensin kaçtığını çok duydum. Kolayca çıkarılabiliyor ama yine de bence atın ve lens kabınızı her zaman yanınızda taşıyın.

13 şubat 02:19

5. Bende de oluyor o üst kısma kaçma ama sadece o olacaksa sorun değil bana

13 şubat 02:20

6. aynı lensi kullanıyorum süslücüm çok nadir da olsa lensle uyuyakaldığım oluyor, sabah lens çok kurumuş oluyor ama gözlerim çok hassas olmasına rağmen kuruluk dışında bir şey yaşamadım hiç. kuruluk da gözkapağını hafif ovuşturduğunuzda geçiyor zaten, tabii ki sabah solüsyon bulursanız çok daha iyi olur. biotruenun parmak kadar minik solüsyonu çıktı eczaneden falan onu da alabilirsiniz ^^

13 şubat 02:26

7.  Yanıt veren herkese çok teşekkürler. Süslücüm ben de sabah direkt eczaneye koşmayı düşünüyorum zaten. verdiğin yanıt için teşekkürler.

13 şubat 02:27


8. Benim çoğu zaman uyuya kaldığım lens kutumu unuttuğum oluyor. Sadece çok fazla kuruluk ve batma oluyor ertesi gün suni göz yaşı kullanırsan veya çıkartıp biraz gözlerini dinlendirenilirsen bir sıkıntı yaşayabileceğini düşünmüyorum süslücüm

13 şubat 03:41

9. Teşekkürler süslücüm. Şimdi gördüm. Sorunsuz uyandım ve neredeyse kuruluk bile yapmadı hahah. Çare olarak arkadaşıma da solüsyon ve kap bırakmaya karar verdim.

13 şubat 08:32