sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
77 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

aile danışmanlığı eğitimi alan süslüler?

sosyoloji mezunuyum bu eğitimi almak istiyorum ama nerden alsak daha faydalı olur ne kadar ödediniz nelerle karşılaştınız arkadaşlar?

1. bir işe yaramıyor süslü.

10 ekim 20:32

2. Kimsenin alanına karıştığımı sanmıyorum. Bu eğitimi sadece sosyoloji mezunlarına vermiyorlar tıp hemşirelik vb bölümü okuyanlar da alıyor. Ayrıca suan hukuk okuyorum konuyla alakasız olacak diye yazmadım ama bunun üzerine bir alana yoğunlaşmak istediğim için fikir almak istedim. Ve aile danışmanlığı alanların psikologluk taslayacağı genel yargınız da hatalı.

10 ekim 21:10

3. “Aile” gayet de sosyolojinin konusudur yalnız???? Alan dışı falan değil. Klinik psikolog ya da psikolojik danışman olayım dememiş burada kimse.

10 ekim 21:31


4. Ayrıca bir sertifika ile iş kurulmayacağını hepimiz biliyoruz. Bu tarz programlarla insanlar kendilerini geliştirir iş hayatına kendini hazırlar.biz Bu eğitimi aldık diye sizi işsiz bırakıyormuşuz gibi davranmayın sorduğumuz her soruda kendimizi savunmak zorunda kalmayalım lütfen.

10 ekim 21:35

5. 2.anonim ne saçmalıyosun sen ya. aile danışmanlığı sosyoloji mezunu biri için alan dışı falan değil. asıl siz psikoloji pdr mezunları kendinizi bu kadar bir şey sanmasanız.

11 ekim 00:46

6. psikolog ve psikolojik danışmanların birçoğu daha öğrencilik yıllarında gittikleri eğitimlerle, yaptıkları stajlarla kendilerini daha da fazla geliştirmeye çalışıyorlar, önce lafınızı bilin de konuşun hepiniz.

bir sosyoloji mezunu olarak almak istediğiniz eğitimi sadece kendi alanınızda kullanmak istiyorsanız yolunuz açık olsun. size psikoloji/pdr alanlarına yanlıyorsunuz diye bir ithamda bulunmuyorum bunu baştan belirteyim. ona bakarsanız fen bilgisi öğretmenliği mezunu bir arkadaşım yüksek lisansını pdr alanında yapıyor ama sadece mesleğine bir katkısı olsun diye. ama felsefe/sosyoloji grubunun büyük bir kısmının bizim alana yanladığı gerçeğini göz ardı edemezsiniz. feci derecede yüz buldular ve biz bu durumdan çok sıkıldık. başka bir ülkede böyle bir şeyin olması söz konusu bile olamazken burada durumlar resmen komedi. o zaman çektirmek istediğiniz dişinizi diş hekimleri yerine inşaat mühendisleri çeksin, hastanede tedavinizi doktor ve hemşireler yerine haber spikerleri gerçekleştirsin ahahahaha.

bu durumu savunan allah bilir instagram'dan sahte psikolog çağla'yı da takip ediyordur, fotoğraflarını beğeniyordur.

11 ekim 15:19

7. Bahsettiğiniz sahtekarı malesef biliyorum ama sırf böyle biri çıktı diye de sosyoloji mezunu olan herkesin psikolog olmaya çalıştığını sanıyorsanız siz de büyük yanılgı içindesiniz demektir. Ben ileride seçtiğim yolda bu eğitimin bu sertifikanın bana ve benimle çalışan insanlara sunacağım hizmette faydalı olacağını düşünüp almak istiyorum bunun da herhangi bir etik sorun içerdiğini kimse söyleyemez. Eğer böyle bir durum var olsaydı zaten bu hak tanınmazdı. Bizim ülkemizde her şey kötü yurt dışında herkes kurallara uyuyor mükemmel bir hayat var kalıp yargısıyla savunma da yapamazsınız eleştiri de.

11 ekim 15:40


8. Sosyoloji mezunu olarak gayet alan dışısınız ,insanlara psikolojik destek vericeksiniz sonuç olarak aile danışmanlığıyla ve pdr/psikoloji lisans eğitimi almanız gerekiyor etik olarak aldığınız sosyoloji eğitimi bir toplum bilimi ama pdr/psikoloji ruh sağlığı çalışanı oluyorlar

11 ekim 15:54

9. Etik sorun olduğunu kimse söyleyemez demişsiniz türk pdr derneği ,türk psikoloji derneği,türk psikiyatri derneği ve alandaki yetkin profesörler söylüyorlar hanımefendi 

11 ekim 15:56

10. size herhangi bir ithamda bulunmadığımı söyledim zaten. ya o kısım gözünüzden kaçtı ya da okumak işinize gelmedi. ayrıca sosyoloji mezunlarının hepsi değil, sosyoloji/felsefe grubunun "büyük bir kısmı" için dedim. bu kesime hiçbir şekilde hakkımı helal etmiyorum. hakarete varmadığı sürece istediğim savunma ve eleştiriyi de yaparım, derdi tasası size düşmedi. etiği de sizden öğrenecek değilim.

11 ekim 16:01