yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  ailem nasıl giyindiğimi bilmiyor?

  merhaba süslüler. ben ailemden farklı bir şehirde üniversite öğrencisiyim. havalar ısındığı zaman kolsuz bluzlar ve yazlık elbiseler giyiyorum. ailem bu durumu bilmiyor. onlara göre tişört ve pantolon harici bir şey giyemem. hatta tişörtün içine bile zıbın giymek zorundayım eğilince sırtımın gözükmemesi için. benim hayatım benim bedenim diye düşünüp okulda istediğimi giyiyorum. yazın eve geldiğimde o kıyafetleri kutuya koyup bir arkadaşımda bırakıyorum yani eve getirmiyorum. son zamanlarda ailemin yüzüne baktığımda kendimi kötü hissediyorum sanki çok büyük bir yanlış yapıyormuşum gibi geliyor ve utanıyorum. sizce hata mı yapıyorum ? bu kötü hisden nasıl kurtulabilirim ?

  1. Ne kadar süredir gizliyorsunuz bu durumu? Bir de kötü hissetmeye başlamanızı tetikleyen ne olmuş olabilir?

  14 eylül 2018 14:25

  2. Ne yanlışı, kaç tane hayatınız var bu yaşınıza kaç kez geleceksiniz ? Büyütülecek hiçbir şey yapmamış olmanıza rağmen böyle utanırsanız, insanın ana babası da olsa o iyi niyeti, boyun eğişi suistimal eder. Üniversite okuyan birinin anne babasının bu kadar hayatına müdahil olmasına izin vermemeli. Giyim hele hele hiç ilgisi olmamalı. Siz de saklamak yerine biraz ailenize bunun farkındalığını verin. 6 aylık bebekleri değilsiniz artık, sizin bir zevkiniz var eğiliminiz var.

  14 eylül 2018 14:27

  3. 2. Anonim yaklaşık 1.5 sene oldu. Benim pek kıyafetim yoktu hep ablamınkileri giyerdim. Üniversiteye ayrı bir şehre gittiğimde artık kendime yeni kıyafetler almam gerekti bende kendi zevkime göre aldım. Bu yaz eve geldiğimde ablam göster bakalım yeni kıyafetlerini dedi ama benim gösterecek bir şeyim yoktu hepsini diğer şehirde bırakmıştım. Ablam ee senin hiç kıyafetin yokmuş orada ne giyiyorsun diye sorunca hiçbir şey diyemedim lafı geçiştirdim sadece.

  14 eylül 2018 14:38

  4. ablanızla konuşmanız sonrasında yakalanacağım korkusuyla suçluluk duymuşsunuz ama hiç gerek yok. ya bi yalan uydurun çok bir şey almıyorum kendime gibi ya da baharlık uzun kollu kıyafetlerinizi falan gösterin.

  14 eylül 2018 14:52

  5. Canım süslüm <3 ben daha dün dışarı çıkarken askılı giyersem dışarı çıkartmayan annem yüzünden üstüme tişört geçirdim. Gittiğim yerde tişörtü çıkarıp çantama attım ve eve giderken de üstüme geçirdim. Dantelli ve seksi iç çamaşırı falan yasak. Onları hep saklıyorum evde. Aldığım açık kıyafetleri de saklıyorum. Kötü birşey yapmıyorsun. Kendin gibi hissetmek, kendin olmak, inan onların baskılarından, aşağılamalarından daha iyi geliyor insana. Kendine iyi bak :** (gizlinot: Evden çıkarken anneme be giydiğimi ve makyajımı foto atmak ve gittiğim yerden tesim ve konum atmak zorundayım. Eğer açık giyinir, koyu renklerle makyaj yapar ve gittiğim yerden konum atmazsam evden çıkamaz yada nerede olursam gelip bulup alırlar beni..)

  14 eylül 2018 17:46

  6. Eğilince önü çok açılıyor diye artık giydiğim tişörtlerin v yaka olmasına bile ses ediliyor. Biliyorum bu sıkmaların bir sonu yok keşke karşılarına çıkıp ben buyum diyebilsem ama yapamam. Bunun sonu dayak ve okuldan alınmam olur. İlk elbise giydiğimde kendimi o kadar tuhaf hissetmiştim ki sanki herkes bana bakıyor gibiydi zaten dayanamayıp 2 saat sonra değiştirmeye gitmiştim. Ama artık dilediğim gibi giyinip makyaj yaptığımda aynada gördüğüm kız çok mutlu görünüyor ve ben onu seviyorum. Hiç değilse o kız için devam edicem bu yalana. Cevaplayan herkese çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız <3

  14 eylül 2018 23:46

  7. süslücüm dilediğin gibi giyin senin yanlış yaptığın hiç bir şey yok. ailenin suçu. mezun olup hayatını kurunca seni böyle kabullenmelerini talep edebilirsin, şimdi bunun için kendini sıkıntıya sokma:)

  15 eylül 2018 22:22