sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
17 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

ailesinin karşı olduğu biriyle evlenip de mutlu olan var mı?

soru yorumda 

1. Ailem nişanlıma ve ailesini hiç sevmiyor, onları aşağılıyorlar, onları bencil, görgüsüz, paragöz vb diye niteliyorlar. Bunun sebebi de nişanımda madd durumları uygun değildi diye alacaklarını çok pahalı almadılar. Ki bana göre gayet güzeldi. 16-17 bine takı taktılar düşünün. Beni ezerlermiş vb. Onlarla görüştüğüm zaman onları seviyorum oluyor. Sen onların kızı olmuşsun biz senin ne düğününü yaparız ne de onlara para yediririz diyorlar. 

13 eylül 2018 10:21

2. Başlığı okuyunca evleneceğiniz kişinin karakterinde bir sorun var diye düşündüm, aileniz o yüzden karşı çıkıyorsa vardır bildikleri bir şey derdim. Ama maddi durumu çok iyi değil diye karşı çıkmak bana normal gelmiyor. Ki anladığım kadarıyla ellerinden geleni yapmışlar zaten. Belli ki aileniz tavrını koyacak. Bunu göze alıp almamak size kalmış. Ama dediğim gibi, bana hiç normal gelmedi maddi durumundan dolayı nişanlınızı ve ailesini sevmemeleri. Herkes ister parası pulu olsun rahat bir hayatı olsun, ama huzur olmadıktan sonra paranın da anlamı yok aileniz bunun farkında değil herhalde.

13 eylül 2018 10:28

3. Yani kurban bayramında tartıştık koç gelirmiş nişanlı kıza diye. Yok neden nişanlım bana her ay bir bilezik almıyormuş vb. Bana aldığı ufak hediyelere bakıp diyor ki bana bunlar gelse kendimi aşağılanmış hissederim. Ailesiyle görüşeceğim deyince diyor ki defol git akşam orda kal madem onların kızı oldun. Bilmiyorum her evlenen böyle değildir herhalde. Nişanlın bizi aşağılar, der ki onlardan uzaklaş. Sen de ona uygun. Ki ben nişanlıma aileme kalbim kırık dediğimde onlar senin ailen. Sen onları sevdikçe ben de seviyorum diyor. 

13 eylül 2018 10:52

4. bence asıl sorun ailenizde, nişanlınızın ailesi gayette düzgünmüş. soruyu ters taraflı sormuşsunuz. nişanlınızın ailesi sizin ailanizi istemese daha yerindeymiş. pardon da bunlar hangi ilde hangi kültürde yaşanıyor çok merak ettim. afedersiniz ama aileniz sizi satıyormuş gibi davranmazsa çok iyi olur. okudunuz mu, çalışıyor musunuz çok merak ettim. bunlara maruz kalmak sizin gururunuzu incitmedi mi?

13 eylül 2018 11:04

5. karşı çıkmıyorlarmış ki sadece çok laf sokuyorlar, cevap verme, hiç tartışmaya girme sen de duymazdan gel süslü

13 eylül 2018 11:06

6. Bu soruyu ben de çok merak ediyorum. Büyük ihtimalle böyle bir evlilik yapacağım çünkü

13 eylül 2018 11:09

7. Okudum, çalışıyorum. Zaten ailemden maddi beklentim de yok. Ucuzunu alırım ama kafam dinç olur. Televizyonumu iki ay sonra alırım ama mutlu olurum. Beni parayla takas etme taraftarı olmaları ağrıma gidiyor. Her şeyi para olarak görmeleri üzüyor ama düğünüm olana kadar dayanacağım bir şekilde. Ben düğün sevmeyen biriyim. Aslında pek gerek yok dediğim zaman aldığım cevap git kızım evlen dul gibi oldu. Küçük bir salon tutulur diyorum aldığım cevap git köy kahvesinde evlen o zaman.

13 eylül 2018 11:16

8. bunu söyleyen ailenizin maddi durumu nasıl peki? ya iyi gelirli aileniz var denk istiyorlar ya da sizin iyi maaşınız var sizi gönderdikleri yerin değmesini istiyorlar. hangisi olursa olsun bence çok çirkinleşmişler. sizin yerinizde olsam güzel güzel evlenirim. onlaın dediklerini takmayın, zamanla kabul etmek zorundalar.

13 eylül 2018 11:21

9. Komik olan da şu ki ailemin maddi durumu nişanlımın ailesiyle denk. Sadece onlarda anne baba da çalışıyor, benim annem ev hanımı. Fakat diyorlar ki madem çift maaşlılar paraları vardır sana harcasınlar. Benim maaşım fazla değil. Nişanlımın yarısı kadar kazanıyorum ama birikim yapma konusunda iyiyimdir. 

13 eylül 2018 11:31

10. süslü açıkçası ailenin yaptığı açgözlülük gibi geldi. bence evlenmenize de karşı değiller, ne koparırsak kar mantığıyla ucuza gitme diye bakıyorlar. evet bu kafa yapısına sahip çok türk gelenekselci aile var.absürt karşılamıyorum. siz de he deyip geçmekten başka bir şey yapamazsınız bence.

13 eylül 2018 11:38