yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  akıntı kıvamı ve kokusuyla alakalı rahatsız olanlardan şimdiden çok özür dilerim?

  midesi bulanacak olanlar lütfen bakmasın soruya. kimseyi rahatsız etmek istemiyorum, hoş bir soru değil farkındayım kusura bakmayın. ya aşırı üzülüyorum sağlıksal bir problemim vardır diye. hastaneye gittim ama mantar vb. bi problemim yok. ama son zamanlarda eskiye oranla inanılmaz arttı akıntım. beyaz, sümüksü bir kıvam ve ekşi, keskin bir kokusu var. öyle ki iç çamaşırımı gün aşırı değişmesem kendimden kokuyu alabiliyorum. sebebi ne olabilir süslüler? yaşayanınız var mı? sorularda aradım ama tatmin edici bir cevap bulamadım maalesef.

  1. artık kokuyu siz bile alabiliyorsanız neden en kısa sürede bi uzman doktora danısmıyorsunuz? Buradan gelecek tavsiye ne olursa olsun belliki enfeksiyon kapmışsınız.

  Nacizane tavsiyem her gün duş almanız, genital bölgenizi tertemiz tutmanız ve muhakkak pamuklu çamaşırlar giymeniz.

  25 nisan 22:43

  2. Anonim 1 yazmıştım aslında gittim doktora ama herhangi bir sağlık sorunum olmadığı söylendi. Olabilir böyle şeyler dedi. Her gün değil gün aşırı duş alıyorum ve kişisel bakımıma gerçekten önem veririm. Ama iç çamaşırı alırken içeriğine pek de dikkat etmezdim bu sebep olabilir mi?

  25 nisan 23:02

  3. iç çamaşırınızı gün içinde de değiştirmenizi ve bol pantolonlar giymenizi tavsiye ederim. hatta mümkünse evde elbise + çamaşırsız durmak lazım ki havalansın (böyle yazınca troll gibi oldu). doktora gitmişsiniz diye onu belirtmiyorum zaten :) bir de bol su için ve çişinizi tutmayın eheheh 

  25 nisan 23:04

  4. aradan ne kadar zaman geçtiğini bilemediğimden tekrar görünün dedim.

  kadınlar olarak sandığımızdan daha kolay mikrop kapıyoruz.

  pamuklu çamaşır kesinlikle kullanın zaten vazgecilmeziniz olsun hatta.

  ben de aynı sorunu yasadım bu sekilde aştım. her gün duş almaya özen gösterin, o bölge ıslak da kalmasın mümkünse.

  25 nisan 23:07

  5. Anonim 3, 2-3 ay oldu sanırım daha önce akıntım olurdu ama hiç koku olmazdı.

  Anonim 4 evet hep dar pantolon giyiyorum havalandırmak gerçekten çok mantıklı geldi sabah uyanır uyanmaz giydiğim kıyafeti gece uyumadan ancak çıkarabiliyorum buna dikkat edeceğim.

  25 nisan 23:07

  6. Havalandırmak :dd

  Anınim 1 anladım ben gözünüzden kaçtı sandım kusura bakmayın.

  Pamuklu iç çamaşırına dikkat edeceğim her gün duş almaya zamanım olmasa da bunun için kendime zaman oluşturmam gerek sanırım çünkü gerçekten takıntı yaptım resmen çok teşekkür ederim. 

  25 nisan 23:10

  7. aynı sorunu yaşıyorum bende de mantar yok. kronik sistitim var ama olmadığı zaman da aynı kokuyu yaşıyorum. berbat bir koku arkadaşlar. gün aşırı duş alıyorum, iç çamaşırımı günde en az 3 kere değiştiriyorum pamuklu kullanıyorum. aferdersiniz taharetimi de yazayım, tuvalet kağıdı bol su sonra tekrar tuvalet kağıdıyla kuruluyorum. günlük ped kullanmıyorum, içini yıkamıyorum dışını temizliyorum genital bölgemin. gereksiz hiç bir ürün kullanmıyorum hassas olduğu için. sebebi ne olabilir gerçekten çıldıracağım. benim o sıvım ciddi derece de kokuyor ve beni sosyal hayatımda baya kötü etkiliyor.

  26 nisan 04:15

  8. Anonim 5 idrar yollarınız mikrop kapmaya müsait olabilir, 2 yaşından beri idrar yolları sık sık iltihaplanan biri olarak örneğin gün içinde yanımda yoksa, bulamadıysam ya da aklıma gelmemişse pedimi değiştiremediğimde çok büyük ihtimalle ertesi gün sistit oluyorum. Sizde de böyle bir hassasiyet olabilir

  26 nisan 06:10

  9. Anonim 6 iki kere iltihap yaşayıp antibiyotik tedavisi gördüm ama iyi olduğum aralıklarda kokunun olması anormal değil mi? Bu kadar dikkat ederken. Dışarda wcye filan girmiyorum. Öğrenciyken yurtta kalırken kapmıştım iltihap.

  26 nisan 09:10

  10. Ben günlük ped kullanıyorum. Önceden sadece akıntımın yoğun olduğu ya da reglime bir iki gün kala kullanıyordum son zamanlarda her gün kullanıyorum bu kokuya sebep olmuş olabilir mi?

  26 nisan 09:56