sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  90 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  akpye oy verme sebebiniz nedir?

  seçimler yaklaşmışken saygılı bir şekilde tartışalım istedim. sözlük genel olarak muhalif ama mutlaka akpye oy veren insanlar vardır. ama hangi görüşten olursak olalım şunu kabul etmemiz gerekiyor. ülkenin durumu kötü. buna rağmen akpye oy verme sebebiniz nedir? not: umarım burada başka görüşlere saygılı kişiler yazar. öbür türlü bunun kimseye faydası yok.

  1. maalesef sözlük genel görüşü "saygılı" bir şekilde tartışmaya elvermiyor. ne zaman bu tarz bir soru olsa akplilerden evvel muhalifler saldırıyor hiç de saygılı bir şekilde tartışılmıyor maalesef. ben de duymak isterdim neden verildiğini ama bunları gördükçe zannetmiyorum bir akpli çıkıp da şunun için veriyorum desin.

  19 haziran 2018 22:05

  2. babaları yemin ettirdiğinden, ailelerine karşı vicdan azabı duyduklarından herhalde.

  19 haziran 2018 22:09

  3. Benim yaşadığım şehirde baba neye oy veriyorsa çocukları da ona oy vermek zorunda. Baya baya bunu yapıyorlar sohbet ettiğimizde hepsinin dediği tek şey bu babam veriyor. Gelenek gibi bir şeymiş. Yani afedersiniz ama kendi oyuna bile karar veremeyen insanlar ülkenin geleceğiyle ilgili nasıl soz sahibi olabilir anlamıyorum.

  19 haziran 2018 22:14


  4. çok saçma değil mi babaları anneleri izin vermiyor diye oy vermemek. sanki oy kullandıkları alana girip kontrol mü edecekler? bana bahane gibi geliyor. her kesim için bahane. ay babam öyle istiyor, ay ninem yemin ettirdi. benim dedem de hakkımı helal etmiyorum diyor, babam da onlara oy veren kafirlere alkış tutmuş olur falan diyor ama illa diretmiyor oy vereceksiniz diye. hiçbirine kulak asmıyorum muhaliflere oy veriyorum. 

  19 haziran 2018 22:15

  5. Yok mu? Hala reklamlarında türbandan yürüyorlar. 

  19 haziran 2018 22:43

  6. Siz oy verirken kapalı bir yerde veriyorsunuz, kendinizden başka gören yok, kimse kimseyi zorlamıyor bir şeye, etrafınızdaki insanlar öylr konuşuyor diye herkes öyle olacak değil. Türkiyenin 20 yıl önceki hali ve şimdiki halini karşılaştırırsak sebebini görürsünüz zaten herkes söylüyor ama komik buluyor muhalifler nedense. 'Zaten yapmaları gereken şeyleri yapıyorlar' diyenler de var yapılan hizmetleri söyleyince, hah işte kendi ağızları ile söylüyorlar bu adamlar yapmaları gerekeni yapıyor daha napsınlar? 20 yıl önceki iktidar neden yapması gerekenleri yapmadı onu sormak lazım asıl. Türkiye çok farklı bir noktaya geldi ve bundan sonraki yeni sistemle gelişmenin daha da hızlanacağına inanıyorum, şuan doların euronun yüksek olduğunu biliyorum, bu ekonominin çook kötü olduğunu falan göstermiyor, bu konu aşırı abartılıyor bence. Git gide düşecektir, doların düşmesi için önlem olarak faizlerin artırılacağı duyurulduktan sadece birkaç saat sonra moody's türkiyenin notunu kasıtlı olarak düşürdü ki dolar düşmesin, türkiyedeki bankalar kâr elde ediyor not düşürecek bir şey yok halbuki. Bu konu uzar gider daha fazla yazmayacağım. Bütün muhalefet sadece tek bir adamdan nefret ettiği için birleşmiş tek bahsettikleri onun yaptıklarını yıkmak durdurmak, gerçekten çocukça bu hareketler, vaatlerinin içi dolu değil. Yani bu soruyu da sormuşsunuz ama kimse sebebini açıklamak zorunda değil zaten kimse bunları sallamayacak, muhalefete göre herşey berbat bu ülkede, olumlu hiçbir şeyin takdir edildiğini görmedim muhalefet tarafından, başka partilerde eleştirdikleri şeyler kendi partilerinde de yapılınca hemen dönüyorlar, kendi partisine kimse laf kondurmuyor komik olanda başkalarına koyun demeleri. Yani yukarda ki cevaplarda mesela yazmışlar işte zorla veriyolardır falan filan, cansu akın ece targıt oy vermeyecek diye dövmedikleri kaldı akışta iki gündür? Başkasının oyundan size ne yani demokrasi olan bir ülkede yaşamıyor muyuz? Oy vermemek de bir tercihtir ve ben saygı duyarım ama muhalefet duymuyor işte, e siz ak partiye oy verenleri zorla veriyor gibi lanse ediyorsunuz ama sizden olanlar oy vermeyince linç ediyorsunuz bu ne şimdi? Şuan herşey iyi değil bu ülkede, yapılan yanlışlarda var, ama katedilen yola bakınca da birçok olumlu şey var. Neden bir partiye oy verdiğinizi burada yazmak çok zor, çok daha ayrıntılı konuşulabilir.

  19 haziran 2018 23:26

  7. 8. anonim kıyamam sana. yazık :(

  19 haziran 2018 23:36

  8. hocam 8. anonim ağlıyor çıkabilir miyiz😭

  19 haziran 2018 23:41

  9. Bu soruyu sormuşsunuz ama kimse neden oy verdiğini açıklamak zorunda değil nasıl bir cümle 8.anonim? Kimseyi zorlamadım zaten. İsteyen varsa gelir anlatır bunda bir kötü niyet yok.

  Peki ben şunu anlamadım. Türk lirasının değer kaybetmesinin sebebi ekonominin kötü olması değilse ne? Komplo teorilerine ben inanmıyorum. Ya da eğitim sisteminin cumhurbaşkanının iki dudağının arasında olması sizce de büyük bir sorun değil mi? Yani öğrencilerin sınava gireceği yıl sistem değişti ve bu sene için de uygulandı. Sizce bunların duble yollarla tolere edilebilir mi? Bence edilemez.

  19 haziran 2018 23:45

  10. 8. anonim. "sizden olmayanlar" diyerek durumu özetledin aslında. biz kimiz ve siz kimsiniz. hepimiz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? o zaman siz ve biz kim? ben de kullanıyorum bunu biliyor musun? çünkü ayrıştırıldık. tarihimizde hiç olmadığımız kadar hem de. sırf bu bile, birbirimizi ayrı kutuplar olarak görüyor olmamız bile ne kadar acı, ne kadar kötü görmüyor musun? buna neden olanı görmüyor musun? nefret söylemlerini, ayrımcılığı görmüyor musun? eğitimin halini? ekonomi kısmında ezberlenmiş cümleler söylüyorsun ama. ekonomist arkadaşlarımla konuşuyorum ben bu konuyu. merkez bankasına karışılmasının ne kadar büyük bir hata olduğunu söylüyorlar mesela. hani tam dolar artmışken ingiltere'ye gitmişti de orada faizleri düşürücem merkez bankasına daha da müdahele edicem demişti. ben ekonomist arkadaşlarımı tartışırken dinliyorum mesela. yanlışlarını çat çat söylüyorlar. ben gençtim dolar 1,22 tl idi. inanabiliyor musun? bir kriz oldu 2'ye çıktı. hepimizin ödü koptu. daha konuşsak sabaha kadar sürer ama en kötüsünü söyliycem sana. bir kesime özgürlük derken diğer kesimin özgürlüğü diye bir şey kalmadı. ben fikrimi açıkça söylemekten korkuyorum bulunduğum kurumda. sorana ben anlamam falan diyorum bu yaşta kadın. ben semtimde tekele gidip içki alamıyorum fişlerler diye. ben bütün ramazan boyunca oruç tutar gibi yapıyorum ki başım belaya girmesin. inşallah ve maşallahı dilimden düşürmüyorum. hayır ben inançlı biri değilim ama kendimi özgürce ifade edemiyorum.

  19 haziran 2018 23:50