27 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

alık insanlar neden nasıl böyle alıklar?

alık insana tahammül edemiyorum. acayip sinirlendiriyor beni. hele ki genç bir insansa ve bana yakın biriyse bu alık kişi, katmer katmer artıyor sinirim. ben mi ruh hastasıyım? niye insanları bu kadar umursuyorum? niye az daha kafaları bassın diye kendimi paralıyorum? bunların cevapları henüz yok ama sormak istedim, var mı böyle başkaları da birinin kafasını kullanamamasına sinir olup kuduran?

1. Alık derken? Keşke herkesin zekası, bilinç seviyesi, öğrendiğini işleme hızı vs aynı olsaydı ancak gerek biyolojik gerekse yetişme şartları yüzünden aynı değil. bence sizden farklı insanlar olabildiğini de kabul edin. Bu sinirle inme geçirirsiniz yok yere. 

16 mayıs 15:16

2. alik lar, common sense'e sahip olmayanlar ve bu yuzden insanlarin zamanindan calanlara cok sinir oluyorum. oyle boyle degil yani. trafikte cok oluyor bu. is yerinde de cok karsilasiyorum maaelesef. yogaya basladim kendimi daha zen yapmaya ugrasiyorum. ise yariyor. yine sinirleniyorum ama hemen sonuyor sinirim.

16 mayıs 15:17

3. Ben varım, en yakın arkadaşım 5 dakika önce söylenen şeyi tekrar sorar, baksa gõrebileceği anlayabileceği şeyleri sanki yenidoğanmışcasına sorup durur. O kadar rahatsız ediyor ki zaman zaman bu durum, ben de ona karşı patlıyorum. Bu tip insanlar bir de beynini kullanmamanın yanında çok boş yapıyorlar

16 mayıs 15:18


4. Soruyu soran oglak burcu mu fakat nen oglak burcuyum ve bu tur insanlar hayat enerjimi en asagi cekip sinirimi bozan cinste insanlar.

16 mayıs 15:23

5. 2. anonim, benden farklı insanlara elbette tahammülüm var. ne bileyim farklı bir ahlaka, inanca, inançsızlığa, beslenme biçimine (etçil veya vegan farketmez), politik görüşe (malum partililer hariç o da son senelerde yaşadığımız baskı ayyuka çıktığı için önceleri bir nebze kabul ederdim etrafımda) vs. elbette açığım, yanımda yöremde de mevcut ama bilhassa çevresini, yaşama biçimini, eğitim düzeyini bildiğim genç bir insanın ve bilhassa bana yakın bir insanın kafasını kullanmamasına, bir soruyu defalarca anlamamasına, pratik olmamasına, kendini anlamak için zorlamamasına katlanamıyorum. alık derken de bunu kastediyorum. inme geçirmem ama umarım o konuda haklısınız. :(

16 mayıs 15:27

6. burçlara artık inanmıyorum ama başak burcuyum. yükselenim oğlak küçükken baktığım kadarıyla.

16 mayıs 15:29

7. ahahah benim bu aynı zamanda. ve başak burcuyum asjhahşads.

hayatımdan -malesef çıkaramadığım- alıklarda iş yerinde bir iki kişi. kafa geç bastımı bir olaya, anlatılana, espriye vb beni alıyor bir sınır bir öfke ki anlatamam. kendim çok zeki olduğumdan mı tabi ki hayır ama "sharp-wit" denen şey başka bişey ve karşımdaki insanda olmaması beni ister istemez kızdırıyor.

16 mayıs 15:51


8. bana biraz kendinizi beğenmiş geldiniz kusura bakmayın. belki de çok sinirlisinizdir bilmiyorum ama öyle insanlarla görüşmeyin siz de, aşağılamaya gerek yok.

16 mayıs 15:52

9. “eğitim düzeyini bildiğim genç bir insanın” dediğiniz insanın algılaması belki farketmediği d vitamini eksikliği ya da eksik troid hormonu üretimi sonucunda düştü? Ya da depresyonda? İşim gereği her gün  yüksek eğitim almamış kişilerle iş yürütmeye çalışıyorum, bir şeyi 20 kere anlattığım da oluyor. Eskiden sizin gibi sinirden çıldırdığım oldu. bir yere kadar hak verebilirm ama bu tür serzenişler bana kibirli geliyor. sen kimsin ki, zeka seviyen onaylı mı ki kalkıp zihni yavaş çalışan insanlara kriz geçiriyorsun? Sen derken genel yazıyorum bunu, kendim dahil. Yobazlık mevzusu ayrı, bu değil anlatmak istediğim. başka birilerine “alık, anlamıyor, mal” vs derken kendimizi koyduğumuz dağlardan indirmeliyiz. 

16 mayıs 16:01

10. ne kadar rahatsız edici bir soru. siz kendinizi ne kadar "akıllı" görüyorsunuz bilemiyorum ama o kadar aklı biraz da kendinizi anlatabilme yetisine harcasanız keşke. sonuçta zihinsel engelliler bile eğitilebiliyor, "alık" dediklerinizin daha yüksek imkanı var. ayrıca şu yazdıklarınızla çok itici geldiniz.

16 mayıs 16:14